Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μια θεωρία για τον λόρδο Manderly και τους Frey
#1
Ο Manderly είναι κανίβαλλος και εκανε τρεις Frey πίτες που τις σέρβιρε στους Bolton.
Αρχικά δίνει την εντύπωση καλοκάγαθου γίγαντα, πιστού στους Stark, αλλάζει ο τροχός και δηλώνει πιστός στους Bolton, κρυφά όμως παραμένει πιστός στους Stark, ενώ στέλνει τον Davos να εντοπίσει τον Rickon, ο ίδιος πάει με συνοδεία στο Winterfell. Στον δρόμο \"χάνει\" τρεις Frey και στο τραπέζι του γάμου φέρνει τρεις ολόφρεσκες, τεράστιες και λαχταριστές κρεατόπιτες και φροντίζει ώστε όλοι οι Bolton και Frey να φάνε από αυτές.Παράλληλα ζητάει από τον βάρδο μια παραγγελία, ένα τραγούδι για ένα μάγειρα που σέρβιρε σε ένα βασιλία τον γιό του....
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#2
Το ίδιο πράγμα σκέφτηκα όταν τα διάβαζα... πολύ πιθανών μου φαίνεται να ήταν οι Φρέυ στην πίτα του...
Owner & Administrator
Reply
#3
Ομολογω δεν μου περασε απ\'το μυαλο... δεν τους χαλασε....

Μην ξεχναμε οτι εχασε και τον εναν γιο του απο το συναφι!!!
Reply
#4
Quote:Ο Manderly είναι κανίβαλλος
Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο και σερβίρεται σε γάμους!

[Image: icon_twisted.gif]
Quote:The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer\'s farce is almost done. My son is home
[Image: icon_twisted.gif] methinks that Frey pies is just the beginning!
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#5
Ίσως να έχει σχέση με την συνωμοσία των Skagosi, όλοι να γίνουν καννίβαλοι..........Πάντως το σημείο που ο Manderly καταβρόχθιζε τις πίτες μου έκανε σε Sweeney Todd [Image: icon_eek.gif]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
ΠΟΛΥ συμπαθής αυτός ο Manderly!
Reply
#7
Quote:Ίσως να έχει σχέση με την συνωμοσία των Skagosi, όλοι να γίνουν καννίβαλοι..........Πάντως το σημείο που ο Manderly καταβρόχθιζε τις πίτες μου έκανε σε Sweeney Todd [Image: icon_eek.gif]
απλως αναφέρω οτι απο το app φαίνεται οτι ειναι μάλλον αστικός μυθος ο κανιβαλισμός στο Skagos.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#8
Quote:
\"Σιέρα\":ae5as14u Wrote:Ίσως να έχει σχέση με την συνωμοσία των Skagosi, όλοι να γίνουν καννίβαλοι..........Πάντως το σημείο που ο Manderly καταβρόχθιζε τις πίτες μου έκανε σε Sweeney Todd [Image: icon_eek.gif]
απλως αναφέρω οτι απο το app φαίνεται οτι ειναι μάλλον αστικός μυθος ο κανιβαλισμός στο Skagos.

Γιατί να τρώνε ανθρώπους όταν υπάρχουν γευστικότατοι μονόκεροι? [Image: icon_razz.gif]
Τεσπα, νομίζω ότι η φήμη των Skagosi οφείλεται τόσο στον απομωνοτισμό τους όσο και στην άγρια φύση τυς. Νομίζω ότι κάποια ιστορία θέλει τους κατοίκους να πήγαν στο διπλανό νησί και να έφαγαν τους γείτονες...Μπορεί κάποτε όντως να ήταν κανίβαλοι και τα γεγονότα απλώς να πέρασαν στον θρύλο. Όλες οι ιστορίες βασίζονται σε αλήθειες.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#9
Φήμες λένε ότι είναι ο πιο ανεπτυγμένος λαός πλέον... Χρησιμοποιούν και mac
Owner & Administrator
Reply
#10
Quote:Γιατί να τρώνε ανθρώπους όταν υπάρχουν γευστικότατοι μονόκεροι? [Image: icon_razz.gif]
Τεσπα, νομίζω ότι η φήμη των Skagosi οφείλεται τόσο στον απομωνοτισμό τους όσο και στην άγρια φύση τυς. Νομίζω ότι κάποια ιστορία θέλει τους κατοίκους να πήγαν στο διπλανό νησί και να έφαγαν τους γείτονες...Μπορεί κάποτε όντως να ήταν κανίβαλοι και τα γεγονότα απλώς να πέρασαν στον θρύλο. Όλες οι ιστορίες βασίζονται σε αλήθειες.
Ναι αυτό σκέφτομαι και εγώ. Πήγαν στο Skane εκαναν οτι εκαναν και τους εμεινε το ονομα.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)