Game Of Thrones - Greek Community
Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου [Asoiaf] (https://agameofthrones.gr/forum-5.html)
+--- Forum: ASOIAF - Γενική Συζήτηση [Spoilers] (https://agameofthrones.gr/forum-32.html)
+--- Thread: Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν (/thread-274.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - jons spearwife - 02-06-2013

Quote:Όπως πολύ σωστά είπα και εγώ Tongue

\"Alie Kladis\":24lxm4am Wrote:Ναι, το πολύ μακριά δεν είναι ίσως καλή δικαιολογία. Υπάρχει πάντως η θεωρία για τον Βορρά τουλάχιστον πως φοβόντουσαν τους First Men . Κυρίως τα warg τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Αίγκον ο κατακτητής που δεν επιτέθηκε στους Σταρκ παρά μόνο όταν αυτοί κατέβηκαν το Νεκ για να τον αντιμετωπίσουν!!!
συμφωνω εχεις δικιο


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - mtav30 - 10-06-2013

Υπέροχο! Άραγε και οι άλλοι οίκοι έχουν τόσο ενδιαφέρον υπόβαθρο όσο οι Ταργκάρυεν;


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - jons spearwife - 10-06-2013

Quote:Υπέροχο! Άραγε και οι άλλοι οίκοι έχουν τόσο ενδιαφέρον υπόβαθρο όσο οι Ταργκάρυεν;
κατα την γνωμη μου τουλαχιστον οι Σταρκ οι Μπαραθεον και οι Ντευν εχουν πολυ πιο ενδιαφερον απο τους Ταργκ


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - sunspear - 10-06-2013

Quote:
\"mtav30\":198iwmzv Wrote:Υπέροχο! Άραγε και οι άλλοι οίκοι έχουν τόσο ενδιαφέρον υπόβαθρο όσο οι Ταργκάρυεν;
κατα την γνωμη μου τουλαχιστον οι Σταρκ οι Μπαραθεον και οι Ντευν εχουν πολυ πιο ενδιαφερον απο τους Ταργκ

Οι Starks κατ\' εμε είναι το ίδιο ενδιαφέροντες με τους Targaryen, όλοι οι υπόλοιποι οχι και τόσο...


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - jons spearwife - 11-06-2013

Quote:Οι Starks κατ\' εμε είναι το ίδιο ενδιαφέροντες με τους Targaryen, όλοι οι υπόλοιποι οχι και τόσο...
θα διαφωνησω οι Μπαραθεον με τους θεους προγονους και οι Ντευν? Οι ποιο μυστηριωδης οικογενεια στο Westeros?


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - sunspear - 11-06-2013

Quote:
\"Sunspear\":156rvbt8 Wrote:Οι Starks κατ\' εμε είναι το ίδιο ενδιαφέροντες με τους Targaryen, όλοι οι υπόλοιποι οχι και τόσο...
θα διαφωνησω οι Μπαραθεον με τους θεους προγονους και οι Ντευν? Οι ποιο μυστηριωδης οικογενεια στο Westeros?

H πιο μυστηριώδης οικογένεια στο Westeros είναι οι Reeds κατά την άποψη μου...Οι Dayne πέρα από την Αshara και τον Sword of the Morning, δεν μου λένε κάτι ιδιάιτερο... Και οι Baratheon, ωραίοι και ρωμαλέοι αλλά...


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - jons spearwife - 12-06-2013

Quote:H πιο μυστηριώδης οικογένεια στο Westeros είναι οι Reeds κατά την άποψη μου...Οι Dayne πέρα από την Αshara και τον Sword of the Morning, δεν μου λένε κάτι ιδιάιτερο... Και οι Baratheon, ωραίοι και ρωμαλέοι αλλά...
oi Dayne? με ενα μοναδικο σπαθι απο μετεανιση τους που ειναι Valyrian αλλα οι ιδιοι δεν ειναι Valyrian (ουτε Targ) θα πρεπει να διαφωνισω, κατ εμε το νο1 μυστηριο ειναι οι Ντευν


Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - hand of the king - 15-06-2013

Καταπληκτικό αρθρο οπως και τα σχολια σας. Με εχετε βαλει σε πολλους προβληματισμούς και επιβεβαιώνετε μία ακόμα υποψία μου. Ο Βαρυς έχει αίμα Ταργκάριεν αναθεμα τον. :twisted:


Απ: Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - Winter is here - 05-06-2014

Ποσο το χαιρομαι αυτο το αρθρο!!


Απ: Μέγα Αφιέρωμα - Οίκος Ταργκάρυεν - Sentman - 05-06-2014

Υπέροχο αφιέρωμα! Λατρεύω τους Ταργκάρυεν! Ντάνυ για το Θρόνο!!  Tongue