Game Of Thrones - Greek Community
Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου [Asoiaf] (https://agameofthrones.gr/forum-5.html)
+--- Forum: ASOIAF - Γενική Συζήτηση [Spoilers] (https://agameofthrones.gr/forum-32.html)
+--- Thread: Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow (/thread-3.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - Σιέρα - 16-02-2013

Δεν νομίζω ότι η Λυάννα ήταν και πολύ ενθουσιασμένη με το ενδεχόμενο να γίνει η κυρία Robert Baratheon, άλλωστε είχε πει στον Νεντ ότι αμφέβαλλε για την πίστη του Robert. Και ναι, τα γονίδια των Baratheon είναι ισχυρά, απόδειξη είναι και το ότι οι Baratheon ενώ κατάγονται από τους Targaryen δεν έχουν ασημόξανθα μαλλιά και μωβ μάτια. Και φυσικά είναι και τα δεκαέξι παιδιά-κλώνοι του Ρόμπερτ.


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - jons spearwife - 16-02-2013

Quote:Δεν νομίζω ότι η Λυάννα ήταν και πολύ ενθουσιασμένη με το ενδεχόμενο να γίνει η κυρία Robert Baratheon, άλλωστε είχε πει στον Νεντ ότι αμφέβαλλε για την πίστη του Robert. Και ναι, τα γονίδια των Baratheon είναι ισχυρά, απόδειξη είναι και το ότι οι Baratheon ενώ κατάγονται από τους Targaryen δεν έχουν ασημόξανθα μαλλιά και μωβ μάτια. Και φυσικά είναι και τα δεκαέξι παιδιά-κλώνοι του Ρόμπερτ.
Η διαφορά μου στο ότι έφυγε με τον Rhaegar έγκειται στο ότι ουσιαστικά θα ήταν αυτό που μισούσε...

Γιατί ξεχνάμε πάντα την καημένη την Shireen? [Image: icon_sad.gif]


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - stathis - 16-02-2013

Γενικα ο Τζον δεν μας εχει δειξει και τιποτα απο Ταργαρυεν...

Ουτε εγω την πολυπιστευω την θεωρια που ανεφερα παραπανω, απλα εννουσα οτι μπορει να μας κρύβει καμια εκπληξουλα ο Μαρτιν... και τα δουμε ολα κολυομενα!!!

Εν τελει, δεν μου εκθεσατε την αποψη σας για τον Κονινγκτον, αν ο Αιγκον ειναι ψευτο-Ταργαρυεν ο Τζον το γνωριζει;;; Πιστευω σε αυτη την περιπτωση οχι, μαλλον θα εχει εξαπατηθει, αν κα γενικα δεν πιστευω σε αυτην την θεωρια!!!

Quote:Δεν νομίζω ότι η Λυάννα ήταν και πολύ ενθουσιασμένη με το ενδεχόμενο να γίνει η κυρία Robert Baratheon, άλλωστε είχε πει στον Νεντ ότι αμφέβαλλε για την πίστη του Robert.

Δεν αμφεβαλλε, ηταν σιγουρη!!!!!




Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - jons spearwife - 16-02-2013

Quote:Γενικα ο Τζον δεν μας εχει δειξει και τιποτα απο Ταργαρυεν...

Ουτε εγω την πολυπιστευω την θεωρια που ανεφερα παραπανω, απλα εννουσα οτι μπορει να μας κρύβει καμια εκπληξουλα ο Μαρτιν... και τα δουμε ολα κολυομενα!!!

Εν τελει, δεν μου εκθεσατε την αποψη σας για τον Κονινγκτον, αν ο Αιγκον ειναι ψευτο-Ταργαρυεν ο Τζον το γνωριζει;;; Πιστευω σε αυτη την περιπτωση οχι, μαλλον θα εχει εξαπατηθει, αν κα γενικα δεν πιστευω σε αυτην την θεωρια!!!

\"Σιέρα\":j3xqh4u2 Wrote:Δεν νομίζω ότι η Λυάννα ήταν και πολύ ενθουσιασμένη με το ενδεχόμενο να γίνει η κυρία Robert Baratheon, άλλωστε είχε πει στον Νεντ ότι αμφέβαλλε για την πίστη του Robert.

Δεν αμφεβαλλε, ηταν σιγουρη!!!!!
Τι εννοείς \"δεν μας εχει δειξει και τιποτα απο Ταργαρυεν\"? Τι ξεχωριστό έχουν οι Targ?

Πιστευω οτι ο YG ειναι ψευτικος και ο JonCon δεν το ξερει.


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - stathis - 16-02-2013

Τοσες γενιες αιμομιξίας φθειρουν το γονιδιο... ουτε μεγαλειο ουτε παραφροσυνη μας εχει δειξει ο Τζον!!!!!


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - jons spearwife - 16-02-2013

Quote:Τοσες γενιες αιμομιξίας φθειρουν το γονιδιο... ουτε μεγαλειο ουτε παραφροσυνη μας εχει δειξει ο Τζον!!!!!
Ναι αλλά έχει μπει * καινούριο* (αλλά και το παλαιότερο) αίμα στην οικογένεια και btw έχει δείξει δείγματα μεγαλείου...


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - stathis - 16-02-2013

Το Στατηγικο μυαλο δεν αρκει!!!


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - jons spearwife - 16-02-2013

Quote:Το Στατηγικο μυαλο δεν αρκει!!!
Καταρχήν τι εννοεις? O Jon εκτος του οτι ολα τα στοιχεία έχουν δείξει οτι είναι ο AA, έκανε τους wildling να * γονατίσουν*. Και στην συνέχεια υπάρχουν διάφορα είδη * μεγαλείου* πχ ενας απο τους καλύτερους Targ ο Baelor Breakspear έμοιαζε πολύ στον Jon στην προσωπικότητα κατά την γνώμη μου.... μην ξεχνάμε οτι η ιστορία του Jon δεν εχει τελειώσει για να ξέρουμε τι μεγαλείο κρύβει στο μέλλον (AA κανείς?)



Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - anastasis1914 - 17-02-2013

βασικα εχουμε μηδενισει τις πιθανοτητες να ειναι γιος του νεντ?


Θεωρία για την μητέρα του Jon Snow - jons spearwife - 17-02-2013

Quote:βασικα εχουμε μηδενισει τις πιθανοτητες να ειναι γιος του νεντ?
Για να μην μου πουν πάλι ότι είμαι απολυτή, ας προσπαθήσει κάποιος να βρει τα λάθη σε αυτή την θεωρεία και αντίστοιχα στοιχειά για οποιαδήποτε άλλη...