Game Of Thrones - Greek Community
παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου [Asoiaf] (https://agameofthrones.gr/forum-5.html)
+--- Forum: ASOIAF - Γενική Συζήτηση [Spoilers] (https://agameofthrones.gr/forum-32.html)
+--- Thread: παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις (/thread-302.html)



παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - atropos - 23-05-2013

Αμα είναι καμια οδοντογλυφίδα που μασούσε στο background κάποιου κεφαλαίου ο 4ος σου σεφ του Castle Black, θα σε πάρουν οι άλλοι και θα σε σηκώσουν ε...

* Φιλικά πάντα Tongue
* ΔΕΝ είναι η 20ή ερώτηση! :lol:


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - panoskorlost - 23-05-2013

Quote:Αμα είναι καμια οδοντογλυφίδα που μασούσε στο background κάποιου κεφαλαίου ο 4ος σου σεφ του Castle Black, θα σε πάρουν οι άλλοι και θα σε σηκώσουν ε...

* Φιλικά πάντα Tongue
* ΔΕΝ είναι η 20ή ερώτηση! :lol:
Αχαχα! Το ίδιο σκεφτόμουν και γω!
Κανείς δεν τολμά να κάνει ερώτηση! :-P


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - no one - 23-05-2013

Quote:
\"Atropos\":tzmzo3ml Wrote:Αμα είναι καμια οδοντογλυφίδα που μασούσε στο background κάποιου κεφαλαίου ο 4ος σου σεφ του Castle Black, θα σε πάρουν οι άλλοι και θα σε σηκώσουν ε...

* Φιλικά πάντα Tongue
* ΔΕΝ είναι η 20ή ερώτηση! :lol:
Αχαχα! Το ίδιο σκεφτόμουν και γω!
Κανείς δεν τολμά να κάνει ερώτηση! :-P
Όλοι το ίδιο σκεφτόμαστε βασικά! :lol:


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - alie kladis - 23-05-2013

:lol: :lol: :lol: :lol:
Χαίρομαι που έχετε τέτοια εντύπωση για εμένα!!!
Είναι παραδόξως ένα αντικείμενο πολύ σοβαρό! Αναρωτιέμαι πως δεν το έχετε βρει μέχρι εδώ αλλά.. οκ!

:twisted: :twisted: :twisted:


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - sunspear - 23-05-2013

να το πάρουν οι Άλλοι να τελείωνουμε;;; :lol: :lol: :lol: :lol: Big Grin


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - alie kladis - 23-05-2013

Σας έχει μείνει μια ερώτηση .. σκεφτείται ρε!!! :mrgreen: :mrgreen:


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - beavis1984 - 24-05-2013

Ε, καλά τώρα... Μόλις μπήκα στο παιχνίδι, έχω κάποιες υποψίες αλλά δεν θέλω να σας κάψω με χαζή 20η ερώτηση...


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - no one - 24-05-2013

Προτείνω να πούμε ο καθένας τι υποπτεύεται, χωρίς να υποβάλλουμε ερώτηση. Σαν ψηφοφορία ένα πράμα. Στο τέλος, να πετάξουμε το πιο πιθανό να τελειώνουμε. Το πολύ πολύ ο Αλιέ να πάρει και τον επόμενο γύρο.

Στην αρχή είχα σκεφτεί το τόξο της Ύγκριτ. Αλλά αυτό αποκλείεται γιατί έχει βρεθεί αρκετά βόρεια του Τοίχου.
Μετά σκέφτηκα το βέλος που πήρε στο πόδι ο Τζον όταν το σκαγε από τους Wildlings. Αλλά δε το ξαναβλέπουμε πουθενά.

Quote:
\"No one\":3bqkrzy8 Wrote:Κάτι διευκρινιστικό εδώ (δεν πιάνεται δηλαδή στις 20): με το \"όχι βόρεια του Τείχους\" εννοούμε ότι δεν το έχουμε δει ποτέ βόρεια του Τείχους, σωστά;

Βασικά το έχουμε δει καμία πενηνταριά μέτρα πιο μέσα αλλά για λίγο! ...τότε που είχαν μαζευτεί όλοι στην άλλη μεριά!
Με βάση αυτό, το μόνο που μου ρχεται στο μυαλό είναι λίγο πριν κάνουν αναρρίχηση στον Τοίχο. Αλλά δε λέει τίποτα σ\' αυτό το κεφάλαιο.
Ή τότε που είπαν ο Τζον και Σαμ τους όρκους τους.
Να και κάτι ακόμα: Πράγματι το έχουμε δει το αντικείμενο σε pov του Τζον, αλλά αυτό δεν αποκλείει ότι θα μπορούσαμε να το έχουμε δει και σε pov του Σαμ (πριν φύγει από τον Τοίχο βέβαια...)


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - alie kladis - 24-05-2013

Συμφωνώ για αυτό με την κλήρωση! Και για να δείτε τη ψυχή έχω θα σας πω και αν είναι μέσα σε αυτά που θα προτείνετε!!!
Πάντως το αντικείμενο δεν το βλέπουμε μια φορά και είναι αρκετά σημαντικό θα έλεγα!... απορώ που δεν το έχετε βρει ακόμα!


παιχνίδι asoiaf 20 ερωτήσεις - beavis1984 - 24-05-2013

Quote:Βασικά το έχουμε δει καμία πενηνταριά μέτρα πιο μέσα αλλά για λίγο! ...τότε που είχαν μαζευτεί όλοι στην άλλη μεριά!

Η παραπάνω ατάκα, και όλο το σκηνικό... ναι είναι όπλο, αλλά μόνο λίγο όπλο, και χρησιμοποιείται στην μάχη αλλά όχι πολύ... Μήπως είναι το λάβαρο του stannis? Η κάτι που έχει ο στρατός του stannis? Γιατί προφανώς μιλάμε για κάτι που το είδαμε από τα μάτια του Jon κατά την διάρκεια της επίθεσης, και το είδε \"καμια πενηνταριά πιο μέσα\". Αν και αυτό το πιο μέσα πολύ μπερδεύει βρε παιδί μου... Θα ήθελα να πιστέψω πως εννοείς πέρα από το τείχος... αλλά ξέρω γω?

Ε... για ψήφους δεν είπαμε?