Game Of Thrones - Greek Community
Η γωνιά της Team!Rhaegar - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Η γωνιά της Team!Rhaegar (/thread-709.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Μεταξύ αστείου και σοβαρού, περισσότερο αστείου.  (giggle)  Tongue

Ανοίγω αυτό το νήμα για να έχουμε οι φαν του Ραίγκαρ μία γωνία, μια καμαρούλα, ένα σημείο βρε παιδιά, όπου θα λέμε για τον πρίγκηπα χωρίς να το βριζουμε το παλικάρι. Πείτε το και βωμό λατρείας αν θέλετε.  (angel)  Επαναλαμβάνω, λατρείας.  (inlove)

Εαν δεν μοιράζεστε την τρέλα μας, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα αν απλά μας αγνοούσατε. Αφήστε μας στην τρέλα μας. Σε καιρούς που έχουμε τόσα σοβαρά στο κεφάλι μας στην πραγματική μας ζωή, αξίζουμε μια γωνία ξεγνοιασιάς, ανοχής και καλού χιούμορ να περνάμε λίγο καιρό να χαλαρώνουμε.

Σας ευχαριστούμε πολύ!  (bow)


Απ: Η γωνία της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Γιατί έχω κόλλημα με τον Ραίγκαρ. Let me count the ways.  (makeup)

1. Ειναι μυστηριώδης. Χαρακτηρας κλειδι και ο Μαρτιν μας εχει αποκαλυψει ελαχιστα. Μαρτυριο σταγόνας.

2. Beautiful emo harp star. Και είμαι γυναίκα. Μας ελκυουν αυτα τα πραματα. Τα σχόλιά σας στον Δημιουργό μας.  Smile

3. Ενω στην αρχη μου ητανε αδιαφορος, οταν μαζεψα ολα τα στοιχεια γι'αυτον, κατάλαβα οτι κάτι συμβαινει. Εχω την αισθηση οτι εχει παρεξηγηθει χωρις λόγο, αδικα, βερεσέ. Και μου τη δινουν οι αδικιες. Κριμα το παιδι.  :S

4. Τον εκτιμώ για ένα πράμα: ενώ θα μπορουσε λόγω θέσης και εμφανισης να ειναι χειρότερος από Ρόμπερτ και Μπράντον, μην αφηνοντας θηλυκη γάτα, αυτός είναι αλλιώς.  :|

5. Δεν κυνηγησε επαινους και δόξα. Ό,τι εκανε, το εκανε με χαμηλότατο προφίλ.

Αυτά για την ώρα.

(cool)


Απ: Η γωνία της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

Αααα, άνοιξε στέκι για μας τα... καταφρονεμένα εδώ;  (party) (party) (party)
Count me in!


[member=396]arwyn[/member] , για όλους τους λόγους που ανέφερες και για άλλους τόσους... ξεκινάω την απότιση τιμών στον Πρίγκιπα του Ντράγκονστοουν:

Η Αγάπη μου:

[Image: gf6T6V7.png]

Η Αγάπη του:

[Image: fRYMvgE.png]

Ο Γιος του:

[Image: fnXHZCw1eIs.jpg]

Ο Άλλος του Γιος:

[Image: NZfR1Wc.png]

Η Κόρη του:

[Image: IFyQE8x.png]

Η Αδερφή του:

[Image: 1d5GBkK.png]

Ο Αδερφός του:

[Image: cQT5krD.png]

Ο Παλιότερός του Φίλος:

[Image: IFeQTWX.png]

Ο Στενός του Φίλος:

[Image: tumblr_mjvqziinOP1qe8hhno1_500.png]

Ο Θείος/Παππούς του:

[Image: GRyN85L.png]

Το Καθήκον του:

[Image: QkmJEyh.png]

Η Τραγωδία:

[Image: mJBDI2r.png]


_____________
_____________

[Image: 95vH5zs.png]


Απ: Η γωνία της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Φανγκέρλς (και μπόυς, μην ντρέπεστε  :o  ) ενωμένα, ουχί καταφρονημένα!!!  (party) (party) (party) (party)

[member=194]nirne[/member]
Αχ, τι μου κανεις, μέσα στην κάψα! Τι φωτό ειναι αυτες! Αυτό το μαυρο φρύδι στα ανοιχτά μαλλιά του Ραιγκαρου με τρελαίνει...  (inlove)

Παντως... η εικονα του Τζον με μελαγχολει. Ενα τετοιο αγορι γεννηθηκε από τέτοιο έρωτα και κανένας γονιός δεν το είδε καλά καλά και δεν το χάρηκε.  ;(  ;(

Ελπιζω στο τελος των βιβλιων ο Τζον να εκτιμησει και να αποκαταστησει τους πραγματικους του γονεις...


Απ: Απ: Η γωνία της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

(25-07-2015, 10:00 AM)arwyn link Wrote: Παντως... η εικονα του Τζον με μελαγχολει. Ενα τετοιο αγορι γεννηθηκε από τέτοιο έρωτα και κανένας γονιός δεν το είδε καλά καλά και δεν το χάρηκε.  ;(  ;(

Μη μου λες τέτοια και είμαι ευσυγκίνητη εγώ (και μάνα!) και θα τα μπήξω!!!!!


Απ: Η γωνία της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Οχι, Νιρνε, μην κλαις!  (hug) Και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!  (party)

Τι να πω να ελαφρυνω το κλιμα....

Α ναι! Παιδιαααα... τι καλά που δεν παντρευτηκε ο Ραιγκαρ τη Σερσερού. Ιιιιι, ανατριχάζω στη σκέψη το καλό μας με τη Λαννιστέρα. Θα ειχε κόψει φλέβες ο καημένος, θα ειχε σαλτάρει από τον ψηλότερο πύργο του Ντραγκονστόουν!  Οταν διαβαζα τις σκέψεις της Σέρσεϊ για το πώς θα του γιάτρευε την πληγωμένη καρδια...  (puke)

Σοβαρά, θα είχανε μεγάλο θέμα ασύμβατων προσωπικοτήτων. Δεν θα την άντεχε ο Ραιγκαρ με τίποτα, τέτοια αυτάρεσκη και ψηλομύτα. Παιδιά θα κάνανε κάμποσα, αλλά... σκεφτείτε Τζόφρυ με επιπλέον γονίδιο τρέλας Ταργκ! Α παπαπαπαπα!  (shake) Θα κλεβότανε με τη Λυάννα μια ώρα αρχύτερα ο Ραιγκαρ, από το Χαρρενχαλ ακόμα μη σας πω, όσο πιο γρήγορα μακριά από την τρελόγατα!




Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

Δεν μπορώ καν να τους φανταστώ μαζί, για να είμαι ειλικρινής. Αλλά στην ιστορία έχουν γίνει και πιο περίεργα πράγματα, οφ κορς!


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 25-07-2015

ένα + στη Nirne για τις  "φωτο"σειρά

και ένα +  στην Arwyn  για: 
Quote: Εαν δεν μοιράζεστε την τρέλα μας, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα αν απλά μας αγνοούσατε. Αφήστε μας στην τρέλα μας



Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

Ευχαριστούμε, Σαντορούλη μας!  (happy)


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Ευχαριστουμε, Σαντορουλη!  :*

Εχω πιάσει, που λέτε, να διαβάζω από τα βιβλία μόνο τα POVs του Τζον. Σε λίγο τελειώνω το πρώτο. Λοιπόν... ήδη βλέπω τον Ραιγκαρ μέσω του Τζον. Σοβαρός πάντα, σκεπτικός, γενναίος. Αλλά έχει και το λίγο ευαίξαπτο ώρες ώρες της μαμάς Λυάννα. Βεβαια είναι μέγαλο θέμα το κατα πόσο ο χαρακτήρας είναι θέμα γονιδίων ή περιβάλλοντος, αλλά σε βιβλία φανταστικά πιστεύω ότι ο συγγραφέας κάνει σκόπιμους παραλληλισμούς.

Αλλο πράμα τώρα. Αυτο με το όραμα στον Οίκο των Αθανάτων. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ένα όραμα το έχουνε πάρει σχεδόν όλοι και το έχουνε ως ιστορικό γεγονός. Ο Ραιγκαρ ηθελε σωνει και καλά τρίτο παιδί και κεφάλι δράκου. Γιατιιιιι;;; Τα μισά οραματα που ειχε η Ντανυ εκει ήτανε μεταφορικά, όχι κυριολεκτικά. 50-50 πιθανότητα να ητανε μούφα Ραιγκαρ και όλοι προφητομανή τον ανεβάζουνε, εγωιστη φαλλοκράτη τον κατεβαζουνε! Να δω τον κυρ-Γιώργο να τους διαψευδει όλους στα τελευταια βιβλία και τι στον κόσμο!

Smile