Game Of Thrones - Greek Community
Η γωνιά της Team!Rhaegar - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Η γωνιά της Team!Rhaegar (/thread-709.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 05-08-2015

Επι ποση ωρα σκεφτομαι....

[member=194]nirne[/member]

Εαν δουμε ολα τα λογια μαζι, και ιδιαιτερα την τελευταια φραση του Ραιγκαρ σε συναρτηση με τα προηγουμενα... τοτε Νιρνε εχεις ΕΣΥ δικιο! Τοτε η δικη σου μεταφραση ειναι η σωστη!  (clap)

Ειμαστε πριν τη μαχη της Τριαινας. Βασιλικοι εναντιον επαναστατων. Κι οι Σταρκ ειναι με τους επαναστατες. Ο Ραιγκαρ, ως πριγκηπας, ειναι αναγκασμενος να ηγηθει του στρατου των Βασιλικων και φυσικα δεν μπορουσε να παρει μαζι του τη Λυαννα, κορη Σταρκ. Εδω κολλαει η φραση του. Εαν δεν ητανε πριγκηπας και η Λυαννα δεν ητανε Σταρκ, θα ητανε ακομα μαζι της, δεν θα την αφηνε πισω. Το καθηκον ομως τον φωναξε.

Εγω ειδα τη φραση αρχικα ξεκαρφωτα. Ετσι το νοημα που εβγαινε ητανε οντως περιεργο, σαν να ητανε μαζι μονο και μονο επειδη ητανε πριγκηπας και Σταρκ. Δεν κολλουσε.

Με συγχωρειτε λοιπον, εκανα λαθος. Γι αυτο ισως και η Αγγλοφωνη φιλη απορησε, δεν της εβγαινε νοημα, διοτι εβγαινε απο τα προηγουμενα συμφραζομενα.

(blush)

Οσο για τον αδελφο μου, υποσχεθηκε να πιασει σε screencap ο,τι λεει Ραιγκαρ. Το καλό μου!!


Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 05-08-2015

(05-08-2015, 05:38 PM)arwyn link Wrote: Οσο για τον αδελφο μου, υποσχεθηκε να πιασει σε screencap ο,τι λεει Ραιγκαρ. Το καλό μου!!

(clap) (clap) (clap)

Περιμένουμε με ανυπομονησία πες του!!!!!!!!


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 05-08-2015

"Πώς μπορείς να κλεψεις καποιον που ειναι ηδη ενα κομματι της καρδιας σου;"

Χμμμ....

Κλεβω σημαινει παιρνω κατι παρανομα, παρά τη θεληση. Αν κλεψω μια κοπελα, η κοπελα ειναι δυστυχισμενη. Μπορεις να κανεις δυστυχισμενη καποια που ηδη αγαπας; Οχι. Οταν την εχεις στην καρδια σου, η δυστυχια της ειναι και δικη σου.

Ο Ραιγκαρ δαγκασε τη λαμαρινα στο Χαρρενχαλ. Ερωτευτηκε τη Λυαννα για το πνευμα της, την ιπποσυνη της. Αλλά το μονο που εκανε ητανε να τη στεψει Βασιλισσα τΕκτΟ, μετά γυρισε στην Ελια κατα το καθηκον. Οταν μετα σχεδον ενα χρονο την ξανασυναντησε, τοτε ο ερωτας φουντωσε.

Αυτο που δεν ειναι ξεκαθαρο ειναι αν Ραιγκαρ και Λυαννα κρατησανε μυστικη επαφη μετα το Χαρρενχαλ ή ξανασυναντηθηκανε τυχαια.





Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 05-08-2015

Εγώ πιστεύω ότι ο Ραίγκαρ βρέθηκε κοντά στο Χάρρενχαλ είτε για άλλο σκοπό πέραν της Λυάννα και τη συνάντησε εκεί τυχαία είτε πήγε για εκείνη εκεί μεν αλλά όχι για να την κλέψει επειδή την αγαπούσε (ίσως για να την προστατεύσει από κάτιWink. Κάτι άλλο νομίζω ότι παίχτηκε και την πήρε μαζί του πάντως και όχι το κλέψιμο δύο εραστών.

Δεν ξέρω τι όμως.  Big Grin


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - marialulu - 05-08-2015

Σε ευχαριστώ νιρνε!
Ενδιαφέρον... Λέτε να είναι βασισμένα στην ιστορία των βιβλίων;

Και κάτι  άλλο.  Σε ποιο βιβλίο γίνεται αναφορά στον μυστικό ιππότη, που λέγεται ότι είναι η Λυάννα. 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 05-08-2015

[member=3148]Lady Stark[/member]

Στον πρώτο τόμο του τρίτου βιβλίου. Είναι μια ιστορία σαν παραμύθι που η Μήρα Ρηντ αφηγείται στον Μπραν.

Όσο για το παιχνίδι και το αν είναι βασισμένο πιστά στην ιστορία των βιβλίων, δεν μπορούμε καθόλου να το ξέρουμε, πιστεύω.


Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - jons spearwife - 05-08-2015

(05-08-2015, 03:26 PM)arwyn link Wrote: - Ο Ραιγκαρ ΔΕΝ ΑΠΗΓΑΓΕ ΤΗ ΛΥΑΝΝΑ.
Aν και συμφωνώ μαζι σου σε πρώτη φαση τουλάχιστον, αλλο ειναι απαγωγή και αλλο ειναι να μην αφήνεις κάποιον να φύγει, μοιάζεις πολυ σίγουρη για αυτο που λες. Ο μονος τροπος για να ειναι κάποιος τοσο σίγουρος ειναι να αναφέρεται κατι στο κείμενο.  Οπότε ρωτω που στο κείμενο λεει οτι δεν την απήγαγε?


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 06-08-2015

Ουδεν νεωτερον απο το αδελφικο μετωπο. Αλλά ραιγκαροκουμπαρια μ', μην ξεφυσατε, αυριο ερχεται ο μπραδερ μου στα πατρια εδαφη για διακοπες, κομπλε με το λαπτοπ του. Θα του ψησω καφε, θα του παρω μπουγατσα και θα κατσω με αθωο χαμογελο διπλα του να τον βλεπω να βγαζει πιστες. Και πια screencap, θα φωτογραφιζω με το κινητο μου την οθονη, γρηγορα πραματα.

(giggle)  Tongue


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 06-08-2015

Μου θυμιζει Ραιγκαρ...  ;(

https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 06-08-2015

Σαν να τα λέει αυτά λίγο πριν βγει να πολεμήσει στη Μάχη της Τρίαινας, ε;;;;;  ;( ;( ;( ;(