Game Of Thrones - Greek Community
Η γωνιά της Team!Rhaegar - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Η γωνιά της Team!Rhaegar (/thread-709.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 18-10-2015

[Image: Reunion.gif]
[Image: Shiloette+reunion.jpg]

- Ω, ήρθε όλη η παρέα... !! *
*
Show Content
ΑΒτικά:
η [member=2123][/member]Alysanne Targarien!! :
Show Content

η [member=396]arwyn[/member]!! :
Show Content

ο [member=139]atropos[/member]!! :
Show Content

ο [member=2941]dervil13[/member]!! :
Show Content

η [member=3148]Lady Stark[/member]!! :
Show Content

η [member=194]nirne[/member]!! :
Show Content

ο [member=131]nofear[/member]!! :
Show Content

o [member=2820]odykal[/member]!! :
Show Content

o Sandor Clegane!! (me) :
Show Content

[member=2998]Seviren[/member]!! :
Show Content

η Siera ([member=157]Σιέρα[/member])!! :
Show Content

x-Tywin , [member=110]Durzo[/member]!!
Show Content

https://youtu.be/i_hP4ZycbFU 

Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο






Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 18-10-2015

Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 18-10-2015

Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 18-10-2015

Χαχαχα καλό, Σάντορ!

Εγώ γιατί κλαίω;;;;;  Big Grin


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 18-10-2015

[member=194]nirne[/member] ,
μα για τη γάτα και το σκύλο (αν θυμάμαι καλά το τραγούδι)!

1) σόρυ Νιρν,  αλλά ειδκά με τις γυναίκες παιδεύτηκα πολύ 
και για το συγκεκριμένο ήθελα με πμ  να σου στείλω προκαταβολικά συγνώμη!
2) βρε θηρίο,  μόλις έκανα κλικ το κουμπί για αποστολή  και κάνω "Ουφ!! ",  γυρνάω και βλέπω απάντηση!  - πάω για τσιγάρο ...


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 18-10-2015

Δεν χρειάζεται συγγνώμη, βρε! Απλά δεν είχα καταλάβει τι ήθελε να πει!  Big Grin


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - odykal - 18-10-2015

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Πολύ καλό Σάντορ!!!!! Ωραία ιδέα! (rofl)


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 03-11-2015

Η πλάκα ειναι οτι μοιάζω περισσοτερο με τη φωτό που δόθηκε για την Alysanne παρά με την ξανθιά δικιά μου!


(rofl) 


Να διευκρινήσω κάτι. Αυτό που θέλω για τον Ραίγκαρ ειναι να αποδειχτει οτι δεν ητανε όντως ο φανατικός της προφητειας, ο θέλω-τρίτο-δράκο-α-μου-κάνει-η-Λυαννα. Βασικά τι λένε αυτοί που δεν τον χωνεύουνε; Ε, αυτά όλα να αποδειχτούν, να μας πει ο Μάρτιν ότι δεν ισχύουν όντως. Οτι δεν σηκώθηκε ο Ραιγκαρ να φύγει μόνο και μόνο για να κουτουπώσει τη Λυάννα, ότι κάτι άλλο παιχτηκε, αλλά τα πράματα μπερδευτήκανε και έγινε ό,τι έγινε. Και να μαθουμε κι άλλες λεπτομερειες για τη ζωή του, για τον τελευταιο Δράκο. Μου τη δίνει να εχουμε δει ολη την τρελα του Βισέρυς, μην πω και του Αιρυς, αλλά καθόλου την άλλη πλευρα του νομισματος, την ευγένεια του Ραιγκαρ.


Smile


Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 03-11-2015

[member=396]arwyn[/member]

Welcome back, girl!!!! Όντως μας έλειψες!!!

(03-11-2015, 05:27 PM)arwyn link Wrote: Και να μαθουμε κι άλλες λεπτομερειες για τη ζωή του, για τον τελευταιο Δράκο. Μου τη δίνει να εχουμε δει ολη την τρελα του Βισέρυς, μην πω και του Αιρυς, αλλά καθόλου την άλλη πλευρα του νομισματος, την ευγένεια του Ραιγκαρ.


Smile

Συμφωνώ στο πρώτο. Θέλω οπωσδήποτε κι άλλες λεπτομέρειες για τη ζωή του Πρίγκιπα του Ντράγκονστοουν!

Όσο για το δεύτερο, θεωρώ ότι ο Μάρτιν ήδη μας έχει δώσει την άλλη πλευρά του νομίσματος. Έχει βάλει τόσους χαρακτήρες να τον περιγράφουν με τα πιο λαμπρά χρώματα. Και ναι, το θέλω κι εγώ αυτό, αλλά τελικά είναι τρελό που ακόμη κι εμείς που έχουμε κατανοήσει το ότι ο Ραίγκαρ ήταν ένας εξαιρετικός χαρακτήρας, φαίνεται να το ξεχνάμε ή φαίνεται να μην βρίσκουμε τις πληροφορίες που δίνονται αρκετές για να τον χαρακτηρίσουν, μόνο και μόνο επειδή διαβάζουμε τόσο αρνητικά πράγματα γι' αυτόν στα φόρα από ανθρώπους που απλά επιλέγουν να αγνοούν το κείμενο και να μιλάνε λες και ο Μάρτιν δεν "μίλησε" ποτέ γι' αυτόν με τα καλύτερα λόγια. Το θέμα είναι αυτό ακριβώς. Ο Μάρτιν τον παρουσιάζει ως τέλειο. Έναν άνθρωπο ο οποίος με ό, τι καταπιάνεται το φέρει σε πέρας και το κάνει τέλεια. Έναν άνθρωπο του καθήκοντος, με αρχές και ηθική. Οπότε έτσι στήνει το μυστήριο. Γιατί λοιπόν ένας τέτοιος άντρας έκανε αυτό που έκανε χωρίς φαινομενικά να λογαριάσει τίποτα; Θα πρέπει να υπάρχει μια καλή απάντηση λοιπόν σ' αυτό. Και είμαι περίεργη να την διαβάσω. Γιατί η απάντηση δεν είναι ότι ο Ραίγκαρ ήταν κακός, επιπόλαιος, βλαξ κλπ κλπ. Το κείμενο του Μάρτιν το ξεκαθαρίζει ήδη αυτό.

Πιστεύω λοιπόν ότι οι δριμείς επικριτές του Ραίγκαρ, θα συνεχίσουν να τον κατηγορούν για τα μύρια όσα, ακόμη κι αν δώσει ακόμη περισσότερες πληροφορίες ο Μάρτιν. Αφού επιλέγουν τόσο φανερά (για τους δικούς τους λόγους) να πετάνε στον κάλαθο των αχρήστων τόσες πληροφορίες μέσα από τα βιβλία, γιατί να μη συνεχίσουν να το κάνουν και με εκείνες των υπόλοιπων βιβλίων;


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 04-11-2015

Τα λες πολυ πιο ωραια απ'οτι μπορω να τα πω εγω, Νίρνε μου!  (hug)


Αυτό που θέλω επισης ειναι φλασμπακ με Ραιγκαρ, κι άλλα λόγια του Ραιγκαρ, διαλόγους πώς το λένε. Θα μου πειτε, ητανε μελαγχολικός και μάλλον ολιγόλογος, αλλά δεν θα ήτανε και τελείως μούγκα!


Αν ζητήσω βεβαια και POV σε φλασμπακ θα με πειτε πλεονέκτρα, ε;  (angel)