Game Of Thrones - Greek Community
Η γωνιά της Team!Rhaegar - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Η γωνιά της Team!Rhaegar (/thread-709.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 25-07-2015

Quote:    Δεν έχω ιδέα ποιος ηθοποιός ειναι τόσο ομορφος που να αξίζει κάστινγκ Ραιγκαρ. Ειλικρινά.

    (think)


Με μια λέξη; Κανείς!

Για το  " ποιος ηθοποιός ειναι τόσο ομορφος "  έχω κι εγώ τα ερωτήματά μου, πολύ καιρό τώρα χωρίς απάντηση - ούτε καν φλασιά,  αλλά για  "Αλκιβιάδη" .


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Βασικό μισκάστινγκ για μένα ήτανε ο Κιτ για Τζον. Δεν είναι γιος Ταργκάρυεν και δη του Ραιγκαρ αυτός. Σορρυ Κιτ. Με το συμπαθειο.  (blush)

Τι εννοείς "Αλκιβιάδη", Σαντορ μου; Δεν κατάλαβα.




Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 25-07-2015

Μόλις ρώτησα την κόρη μου  για την φωτό που αναρτήσατε  και μόλις τον είδε είπε " αχ, αυτός είναι που κάνει τον Μέρλιν ! "  ΟΚ, κορίτσια , cool ...


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - konstantinaaa - 25-07-2015

@nirne
Ναι έχεις δίκιο αλλά τουλάχιστον ήταν εμφανισιμος ο ηθοποιός που έκανε τον ρενλυ.  Αλλά για τον Λορας με την θρυλική ομορφιά εντελώς εκτός. Γι'αυτό καλύτερα να μην εμφανίσουν Ραιγκαρ όποιον κ να βάλουν...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Απ: Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

(25-07-2015, 07:13 PM)arwyn link Wrote: Οχι μεταλλική χροιά. Ο Τζέημι είχε πει οτι η φωνή του Ραιγκαρ είχε σιδερένιο τόνο. Αυτό νομίζω οτι σημαινει βαθιά, καθαρή και αποφασιστική φωνή, αυστηρή όταν έπρεπε.

Έχεις δίκιο. Ατσαλένιο τόνο το μεταφράζει το βιβλίο, μιας και σιδερένιος τόνος δεν σημαίνει κάτι στα ελληνικά.

(25-07-2015, 07:31 PM)PinkiePie link Wrote: Ναι έχεις δίκιο αλλά τουλάχιστον ήταν εμφανισιμος ο ηθοποιός που έκανε τον ρενλυ.  Αλλά για τον Λορας με την θρυλική ομορφιά εντελώς εκτός. Γι'αυτό καλύτερα να μην εμφανίσουν Ραιγκαρ όποιον κ να βάλουν...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά, για μια φορά ακόμη επιβεβαιώνεται πόσο υποκειμενικό είναι το γούστο. Δεν μου φάνηκε καθόλου εμφανίσιμος ο ηθοποιός που έκανε τον Ρένλυ. Δεν ήταν άσχημος, αλλά ήταν τόσο "μπούλης", φλούφλης (δεν βρίσκω την κατάλληλη λέξη βασικά) που για μένα ήταν μισκάστινγκ τρελό. Από Ρόμπερτ στα νιάτα του σ' έναν τέτοιο Ρένλυ;


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - konstantinaaa - 25-07-2015

(25-07-2015, 07:28 PM)arwyn link Wrote: Βασικό μισκάστινγκ για μένα ήτανε ο Κιτ για Τζον. Δεν είναι γιος Ταργκάρυεν και δη του Ραιγκαρ αυτός. Σορρυ Κιτ. Με το συμπαθειο.  (blush)

Τι εννοείς "Αλκιβιάδη", Σαντορ μου; Δεν κατάλαβα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι τον πέτυχαν απόλυτα τον Τζον Σίμου όσο διάβαζα τα βιβλία σκεφτόμουν ότι έτσι θα ήταν ο Τζον

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

Κι εμένα μ' άρεσε πολύ ο Κιτ ως Τζον. Βασικά, πλέον για μένα αυτός είναι ο Τζον. Τέτοια ταύτιση!  (blush)

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]

Ναι, ο Αλκιβιάδης αναφέρεται ότι ήταν πανέμορφος!


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 25-07-2015

{βασικά δε σας προλαβαίνω, άσε που βλέπω και μπάσκετ)
Quote: Βασικό μισκάστινγκ για μένα ήτανε ο Κιτ για Τζον.
Πριν διαβάσω το ASOIAF, είδα τον πρώτο κύκλο σε dvd. Δεν ήξερα τι περίμενα να δω.
Όταν είδα τον Τζον, δε μου φάνηκε κάτι το ιδιαίτερο (δεν ήξερα και την ιστορία για να μπορώ να πω ότι κάτι περίμενα)  , αλλά συν τω χρόνω , η απλή και συνηθισμένη του μορφή  απέκτησε όλο αυτό  που αισθανόμαστε και άντρες και γυναίκες  ,  κάθε φύλο για διαφορετικούς λόγους  αλλά και για ίδους συνάμα.  Πάντα ήθελα να ρωτήσω τις γυναίκες  αν όντως αν έβλεπαν το Τζον-Κηθ  χωρίς να είχε παίξει στη σειρά  θα ένιωθαν (όχι βέβαια με το ίδιο %, λογικό είναι) κάποια "τρέλα"  για το άτομό του. 
Όσο για Λόρας  στη σειρά τον έχουν ξεφτυλίσει.


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 25-07-2015

Sandor, νομίζω ότι κανείς δεν θα μπορούσε να απαντήσει με σιγουριά πώς θα ένιωθε για τον ηθοποιό αν δεν τον έβλεπε πέντε χρόνια τώρα να παίζει τον Τζον γιατί κανείς δεν ξέρει στην πραγματικότητα. Αυτό που θυμάμαι εγώ όταν τον πρωτοείδα, χωρίς να ξέρω ποιος είναι και τι αντιπροσωπεύει στη σειρά, είναι ότι σκέφτηκα ότι αυτό το παιδί είναι πολύ όμορφο.

Λόρας τηλεοπτικής σειράς = character assassination big time!


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 25-07-2015

Για μένα ο Κιτ Χαρινγκτον έχει μια γλυκιά φατσούλα και μέχρι εκει. Δεν έχει τις γωνίες που λέω αρρενωπές.

Αρρενωπές γραμμές έχει ο Nikolaj Coster-Waldau/Τζεημι, ο Harry Lloyd/Βισερυς, o Aidan Gillen/Μικροδάχτυλος... και μία δική του γοητεια έχει ο Tom Wlaschiha/Τζάκεν Χ΄Γκαρ. Επισης εχει κατιτις και ο Iain Glenn/Τζόρα Μορμόντ. Περι ορέξεως... μοχιτάκι;  Tongue

Εχω δει απειρη τηλεοραση και σινεμα. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον Ραιγκαρ.