Game Of Thrones - Greek Community
Η γωνιά της Team!Rhaegar - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-6.html)
+--- Forum: Γενική Συζήτηση (https://agameofthrones.gr/forum-41.html)
+--- Thread: Η γωνιά της Team!Rhaegar (/thread-709.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 26-07-2015

Κι ομως, τα βιβλια εχουνε ριξει και το εξης: ο Ραιγκαρ πηγαινε συχνα πυκνα μόνος του στο Σαμμερχωλ. Παιζει να συναντουσε κάποιους/καποια εκει με προφητικές ικανότητες. Jenny of Oldstones? The woodswitch? Πηγαινε και γυρνουσε με νέα λυπητερα τραγούδια. Πηγαινε να μάθει τη μοίρα του και μαυριζε η καρδιά του. Παιζει να είχε κι ο ιδιος προφητικά όνειρα, το 'χουν οι Ταργκς.  Sad

Επρεπε σε μενα να ερθει, το πουλακι μου. Θα τον τάιζα, θα τον πότιζα, θα τον νταχτάριζα, μες στη χαρά θα τον έκανα!  (party)


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 26-07-2015

Το Σάμερχωλ έχει ιστορία πίσω του. Ιστορία που δικαιολογεί την παρουσία του Ραίγκαρ εκεί χωρίς να είναι ανάγκη να κρύβει κάτι άλλο πίσω του. Όχι ότι αποκλείεται να κρύβεται και κάτι άλλο, αλλά από μόνο του το γεγονός ότι πήγαινε εκεί ο Ραίγκαρ, δεν είναι σημάδι για κάτι που να έχει σχέση με άλλες προφητείες ή μάγισσες.

Όνειρα μπορεί να είχε, φυσικά. Αλλά δυστυχώς και πάλι κανείς δεν μας δίνει το παραμικρό στοιχείο γι' αυτό μέσα στα βιβλία. Θα ήθελα να το μάθαινα αυτό πάντως. Τα όνειρά των Ταργκ είναι πολύ ενδιαφέροντα. Θυμάμαι το όνειρο του Πρίγκιπα Νταίρον, του μεθύστακα γιου του Μαίκαρ, στο πρώτο Ντανκ και Εγκ, που προοιώνιζε αυτό που θα γινόταν με τον Μπαίλορ Ταργκάρυεν αργότερα. Τέλειο!

Quote:«(...)Τα όνειρά μου δεν είναι σαν τα δικά σου, Σερ Ντάνκαν. Τα δικά μου είναι αληθινά. Με τρομάζουν. Εσύ με τρομάζεις. Ονειρεύτηκα εσένα και έναν νεκρό δράκο, βλέπεις. Ένα τεράστιο θηρίο, πελώριο, τα φτερά του τόσο μεγάλα που μπορούσαν να καλύψουν αυτό το λιβάδι. Είχε πέσει πάνω σου, αλλά εσύ ήσουν ζωντανός και ο δράκος νεκρός.»

(26-07-2015, 10:23 AM)arwyn link Wrote: Επρεπε σε μενα να ερθει, το πουλακι μου. Θα τον τάιζα, θα τον πότιζα, θα τον νταχτάριζα, μες στη χαρά θα τον έκανα!  (party)

Sersei? Is that you?  :^)
Tongue Tongue Tongue


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 26-07-2015

Ο Ραίγκαρ είχε μια μελαγχολία και απομόνωση ιδιαίτερη. Επί 17 χρόνια τον βάραινε το οτι ητανε στην ουσία ο μόνος εν ζωή απόγονος Ταργκάρυεν. Ο,τι προφητείες, ό,τι καθήκοντα, όλα ήτανε στους ώμους του. Να μην έχει και λίγη κατάθλιψη να βρίσκεται;

Πιστεύω οτι είχε και όνειρα-οράματα. Αλλά ακριβως επειδη η θεση του ητανε εξαιρετικα δυσκολη, δεν εμπιστευοτανε κανεναν, ισως με μονες εξαιρεσεις τους Αρθουρ Ντεην και Οσγουελ Γουεντ.

Δεν είμαι η Σέρσεϊ.  Tongue  Ειμαι μια φανταστικότατη Λαιδη Αργουην, που επρεπε να ειχε γνωρισει ο Ραιγκαρ να δει χαϊρι.  (makeup)  Tongue  (giggle)


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 26-07-2015

Arwyn, ο Ραίγκαρ είναι πιασμένος εδώ και χρόνια. Από μένα!  ]Smile


Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 26-07-2015

(26-07-2015, 11:30 AM)nirne link Wrote: Arwyn, ο Ραίγκαρ είναι πιασμένος εδώ και χρόνια. Από μένα!  ]Smile

Διάλεξε ένα τριήμερο εσύ, ένα εγώ:
Δε-Τε-Παρ ή Τρ-Πε-Σαβ;

Την Κυριακή να τον έχει και η Ελια ή η Λυάννα εναλλαξ.

Tongue Tongue


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 26-07-2015

Χαχαχαχαχαχα

Αν σου πω ότι πριν κάνα χρόνο είχαμε χωρίσει κάπως έτσι ανάμεσά μας τον χρόνο του Ραίγκαρ τα κορίτσια που δουλεύαμε στο γουίκι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

(rofl) (rofl) (rofl)


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - SANDOR CLEGANE - 26-07-2015

[member=396]arwyn[/member],
είχες δεν είχες  μ' έκανες να γελάσω:
Quote: Ειμαι μια φανταστικότατη Λαιδη Αργουην, που επρεπε να ειχε γνωρισει ο Ραιγκαρ να δει χαϊρι. 

και γενικότερα:
Quote: Arwyn, ο Ραίγκαρ είναι πιασμένος εδώ και χρόνια. Από μένα!
Quote: Διάλεξε ένα τριήμερο εσύ, ένα εγώ:
Δε-Τε-Παρ ή Τρ-Πε-Σαβ;

βέβαια για το παραπάνω μπορεί αν θέλετε  όπως ήταν παλιά στα σχολεία :
μια βδομάδα απόγευμα - μια βδομάδα πρωί
ή το ακόμη παλιότερο: Δευτ,Τρ,Τετ  πρωί  - Πε, Παρ, Σα απογ.  και εναλλάξ !


Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 26-07-2015

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]

Πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις αυτές! Θα τις σκεφτούμε σοβαρά!

Τι; Να ρωτήσουμε και τον Ραίγκαρ; Μπααααα, δεν του πέφτει λόγος αυτουνού! (Δεν πιστεύω να διαφωνείς, arwyn)  Tongue


Απ: Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - arwyn - 26-07-2015

(26-07-2015, 11:56 AM)nirne link Wrote: [member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]

Πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις αυτές! Θα τις σκεφτούμε σοβαρά!

Τι; Να ρωτήσουμε και τον Ραίγκαρ; Μπααααα, δεν του πέφτει λόγος αυτουνού! (Δεν πιστεύω να διαφωνείς, arwyn)  Tongue

Κανένας λόγος δεν πέφτει στον Ραίγκαρ. Μα κανένας.  (devil)  Tongue

Το παλιό ανέκδοτο με τους νιόπαντρους το θυμάστε;;

Show Content



Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - nirne - 26-07-2015

Α, δεν το ξέρω!!! Για πε!