Game Of Thrones - Greek Community
Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Τηλεοπτική Μεταφορά (https://agameofthrones.gr/forum-16.html)
+--- Thread: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες (/thread-726.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Σιέρα - 20-05-2016

[member=3323]Sword of the morning[/member]


Όντως! Και ήταν αρκετά καλή αλλά διαφορετικός ρόλος από την Σέρσεϊ. :o


[member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]


To έχεις δει? Είναι καλός ο Κιτ?


Από ότι βλέπω, παίζει και η Jennifer Ehle η οποία ήταν η αρχική επιλογή για την Κάτλυν.


[Image: MDg0YzJkNGVkMCMvNVlkNE9vdDQxT3dYX19RS01w...YuanBn.jpg]


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Alyssane - 20-05-2016

Μιλώντας για την Τζένιφερ Ελ, έχει παίξει την Ελίζαμπεθ Μπένετ στο Υπερηφάνεια και Προκατάληψη του BBC.


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - SANDOR CLEGANE - 20-05-2016

Quote:  Jennifer Ehle η οποία ήταν η αρχική επιλογή για την Κάτλυν. 
Νομίζω ότι ήταν πιο ταιριαστή για την όμορφη (όπως λέγεται στα βιβλία) γυναίκα του Νεντ  καθώς και το απωθημένο του Μικροδάχτυλου.
Γιατί προτιμήθηκε η νυν μακαρίτισσα,  δεν ...    Πιο καλή ηθοποιός;  πιο καλό δίδυμο;  Η Τζένιφερ  δεν "το είχε" ; (τότε γιατί προτάθηκε ) ,  είχε ίσως άλλες υποχρεώσεις ;  ή δεν έβγαζε αυτό  το,  ίσως και ηθελημένο  απ' τους σκηνοθέτες,  "αντιπαθητικό"  ;

τροπ/ση λόγω διόρθωσης ορθογραφικών λαθών


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Σιέρα - 20-05-2016

Η Ehle είναι μια από τις πιο αγαπημένες μου ηθοποιούς και όντως, ήταν στην Περηφάνεια και ήταν η καλύτερη Ελίζαμπεθ των εποχών-κατά την γνώμη μου.
Τώρα το γιατί δεν παρέμεινε, λένε ότι είχε γεννήσει και ήθελε να αφιερώσει χρόνο στο παιδί της.
Συμφωνώ με τον Σάντορ ότι θα ήταν πιο ταιριαστή ως Κατλυν, η οποία είναι καλλονή.
Ίσως πάλι να παίζει το ότι οι παραγωγοί ήθελαν την Κάτλυν αντιπαθητική και η Ehle δεν τους έκανε.


Πάντως εαν η Ehle είχε πάρει τον ρόλο, θα  λάτρευα την Κάτλυν της σειράς.

Βλέπατε μια σειρά εποχής, τους Τυδώρ?
Εκεί ως Κάθριν Χάουαρντ, έπαιζε η Tamzin Merchant, και ήταν η αρχική επιλογή για την Νταινέρυς.

[Image: GameOfThrones-Clarke-Merchant-630-jpg_193914.jpg]


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Alyssane - 20-05-2016

Για την Μέρτσαντ, δεν την έχω δει για να ξέρω τι αξίζει από ηθοποιία. Πάντως δείχνει αρκετά μικρή, μικρότερη από την Εμίλια (νομίζω οι κυρίες είναι πάνω κάτω συνομήλικες) και η Νταινέρυς υποτίθεται ότι είναι μικροκαμωμένη, κοριτσάκι ακόμα.


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - SANDOR CLEGANE - 20-05-2016

Νομίζω ότι η Εμίλια Κλαρκ  είναι εκπληκτική ηθοποιός (την κρίνω απ' το GoT)  και στην πιο πάνω φωτο
εκπέμπει μια φοβερή αύρα.


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Σιέρα - 23-05-2016

Και εμένα μου αρέσει η Εmilia!


Η Merchant όντως είναι λεπτοκαμωμένη και έχει την σωματική διάπλαση για να υποδυθεί την Νταινέρυς.
Στους Τυδώρ είχε κάνει αρκετές γυμνές σκηνές και ο Μάρτιν είπε ότι δεν έφυγε επειδή η ερμηνεία της δεν ήταν καλή.


Προσωπικά θεωρώ ότι η Merchant δεν είναι τόσο όμορφη όσο η Clarke.


Edit:  Το πρόβλημα με τον κώδικα διορθώθηκε - mod


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - odykal - 09-06-2016

Όσοι έχουν δει τη "Μαύρη Οχιά" θα τον θυμούνται σίγουρα.

Lord Percy welcome to Deepwood Motte!

[Image: lord-percy.jpg]


[Image: latest?cb=20160606061315]


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - Alyssane - 10-06-2016

Ο Τσαρλς Ντανς (Τάιγουιν Λάννιστερ) υποδύθηκε τον Λόρενς Γουόργκρεϊβ σε μια παραγωγή του 2015 του BBC, το And Then There Were None, βασισμένο στο ομότιτλο μυθιστόρημα της Άγκαθα Κρίστι.
[Image: image.jpg]
Επίσης πολλοί άλλοι ηθοποιοί του GoT έχουν παίξει σε σειρές/ταινίες βασισμένες στα έργα της Άγκαθα Κρίστι, όπως οι Τομ Βλασία (Ζάκεν Χ'γκαρ), Στίβεν Ντιλέιν (Στάννις Μπαράθηον), Τάρα Φιτζέραλντ (Σελύζ Φλόρεντ), Ντόναλντ Σάμπτερ (Μέιστερ Λούιν), Αλεξάντερ Σίντιγκ (Ντόραν Μαρτέλ), Έινταν Γκίλεν (Μικροδάχτυλος), Μπερν Γκόρμαν (Καρλ Τάνερ), Νόα Τέιλορ (Λοκ), Μαρκ Γκέιτις (Τάικο Νεστόρις), Νταϊάνα Ριγκ (Ολέννα Ρέντγουαϊν), Νάταλι Ντόρμερ (Μάργκαιρυ Ταϊρέλ), Ίαν Γκλεν (Τζόρα Μόρμοντ), Όλιβερ Φορντ Ντέιβις (Κρέσσεν) και Πάτρικ Μάλαχαϊντ (Μπέιλον Γκρέιτζοϋ).


Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - wall-e - 21-06-2016

Λοιπόν επειδή στα νιάτα μου ήμουν φαν Harry Potter...
Catelyn Stark Η μαμά της Ερμιόνης Γκρέιτζερ
Osha Nymphadora Tonks
Walder Frey Ο στριμμένος κυριούλης με τη γάτα
Mance Rayder Ο αδελφός του Νταμπλντορ

Η Margaery Tyrell έπαιζε στο "The Tudors" το 'βαζε παλιά στο Mega και ήταν και κει πολύ σεξουάλα απ'οτι θυμάμαι και πρόσφατα στο Hunger Games.

Και ο Καλ Ντρόγκο έπαιζε στο "Stargate Atlantis"

Τον Τύριον να πω την αλήθεια τον θυμόμουν απ' το Nip-Tac αλλά τον είδα πρόσφατα και στο Pixels

Και φυσικά ο πατέρας Σταρκ που ήταν ο Μπόρομιρ και ο Οδυσσέας στην Τροία που την παγκόσμια πρεμιέρα έκανε στο σινεμά όταν ο Σάκης έσκιζε το μπλουζάκι στη Eurovision...