Game Of Thrones - Greek Community
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) (/thread-798.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - nirne - 29-05-2016

Οι εκδότες του Μάρτιν μόνο φρένο δεν του βάζουν. Πριν τα Χριστούγεννα τον πίεζαν τρελά να εκδώσει και του έκαναν και ειδικές συμφωνίες για μικρής διάρκειας επιμέλεια ώστε να βγει ακόμη πιο γρήγορα και να προλάβουν την έκτη σεζόν, γιατί είναι επιχειρηματίες και θέλουν να πουλήσουν το βιβλίο. Όπως μπορεί κανείς να καταλάβει, αν το εξέδιδαν πριν την έκτη σεζόν, τότε όλοι θα έπεφταν πάνω στο έκτο βιβλίο για να διαβάσουν τις λύσεις των μυστηρίων. Τώρα που λύνονται τα μυστήρια ένα ένα με την έκτη σεζόν και στο τέλος του κύκλου ίσως να μην υπάρχει καν μυστήριο, δεν ξέρω πώς αυτό μπορεί να ωφελήσει τις πωλήσεις των επόμενων βιβλίων τους.




Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - SANDOR CLEGANE - 29-05-2016

Το "φρένο"  μπορεί τώρα πλέον να το βάζει η HBO,  λέω...  άρα, μ' αυτό το σκεπτικό,  θα αργήσει πολύ το επόμενο βιβλίο.
Άλλος λόγος; ...


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - nirne - 29-05-2016

Το ΗΒΟ να βάζει φρένο στην έκδοση του βιβλίου, εννοείς; Θεωρείς ότι ο Μάρτιν θα υπέγραφε κάτι τέτοιο στο συμβόλαιό του όταν έκανε συμφωνία μαζί του εξ αρχής; Ότι θα έδινε στο κανάλι τη δυνατότητα να του λέει πότε κι αν θα εκδίδει; Προσωπικά το θεωρώ κάτι παραπάνω από απίθανο ότι θα έκανε τέτοια συμφωνία ο Μάρτιν. Ας μην ξεχνάμε ότι ο Μάρτιν δεν ήθελε με τίποτα να δώσει τα δικαιώματα των βιβλίων του γιατί πίστευε ότι το "Χόλιγουντ" θα τους άλλαζε τα φώτα και ήταν οι D&D που προσπάθησαν σθεναρά να τον πείσουν να τους τα πουλήσει. Αλλά μόνο τα δικαιώματα του κόσμου του Ασοιαφ πούλησε στο ΗΒΟ, όχι τα βιβλία του. Ο Μάρτιν δούλευε επί χρόνια στην τηλεόραση, δεν ήταν κανένας εντελώς άσχετος ώστε να μην ξέρει να προστατευτεί.

Επίσης, το ΗΒΟ δεν έχει ιδιαίτερο συμφέρον να μην εκδοθούν τα βιβλία. Τα εκατομμύρια των τηλεθεατών του δεν είναι αναγνώστες.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Fixxxer - 29-05-2016

Εγώ πιστεύω ότι ο τιραντακιας έχει κολλήσει στις λεπτομέρειες των κεφαλαίων του 6ου βιβλίου και ίσως και στη σειρά που θα πρέπει να τα βάλει...
Επίσης πιστεύω ότι έχει γράψει και ένα ποσοστό από το επόμενο του βιβλίο που νομίζω θα είναι και το τελευταίο...
Καθυστέρησε πολύ γιατί είχε και το τηλεοπτικό αλλά και τα ταξίδια πράγμα που τον έκανε να χάσει τον ειρμό του φέτος θα είναι μόνο σε 2-3 events πράγμα που μας λέει ότι έχει αφιερωθεί στο τελείωμα του βιβλίου...
Ακόμα μπορεί όντως να παίζεται παιχνίδι μεταξύ ΗΒΟ, Μάρτιν και εκδοτικού αλλά δεν είναι και κανένα παιδάκι ο τιραντακιας και να κάνει το μπαλάκι...
Έτσι κι αλλιώς όπως βλέπουμε τα βιβλία θα λένε την αλήθεια σχετικά με την ιστορια, Ναι μεν θα έχουμε φάει σποιλερ αλλά θα μάθουμε λεπτομέρειες που δεν μπορούν να μπουν στη σειρά...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - WardenOfTheNorth1 - 30-05-2016

[Image: aW6wozn_700b_v1.jpg]


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - WardenOfTheNorth1 - 30-05-2016

Είναι τυχαίο που ο Martin διάβασε κεφάλαιο με τον Aeron λίγο μετά την Σύγκλιση Βασιλέων που είδαμε στην σειρά?


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Alyssane - 30-05-2016

(29-05-2016, 11:31 PM)Fixxxer link Wrote: Επίσης πιστεύω ότι έχει γράψει και ένα ποσοστό από το επόμενο του βιβλίο που νομίζω θα είναι και το τελευταίο...
Νομίζω το διέψευσε αυτό.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Fixxxer - 30-05-2016

(30-05-2016, 12:02 PM)Alysanne Targaryen link Wrote: [quote author=Fixxxer link=topic=10661.msg20544#msg20544 date=1464564718]
Επίσης πιστεύω ότι έχει γράψει και ένα ποσοστό από το επόμενο του βιβλίο που νομίζω θα είναι και το τελευταίο...
Νομίζω το διέψευσε αυτό.
[/quote]
Ότι έχει γράψει κάποιες σελίδες απ το επόμενο ή ότι το το 7ο βιβλίο θα είναι και το τελευταίο?
Πάντως έχει την τάση να μεταφέρει τα κεφάλαια στο επόμενο βιβλίο...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Σιέρα - 30-05-2016

[member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]


Καθόλου τυχαίο.


Εύστοχο και το meme.


Σαν να θέλει να υπενθυμίσει ότι υπάρχουν και τα βιβλία.


[Image: 598d36b56b225b17afe7bd873e9631b4.jpg]




Ενοχλήθηκε κανείς άλλος από την προχειρότητα του επεισοδίου?


Οι Φρέι ξαφνικά έχασαν το κάστρο, οι Φρέι που έχουν τόσο στρατό και λεφτά έχασαν από ένα ιππότη, του οποίου όλο το σόι ξεκληρίστηκε και οι φίλοι ήταν αιχμάλωτοι.
Ή μήπως όχι?


Στο σύμπαν των Ντιντι δεν υπάρχουν όμηροι στα μπουντρούμια των Φρέι άρχοντες από τον Βορρά και τις Παραποτάμιες περιοχές.
Για κάποιο λόγο κυκλοφορούν ανενόχλητοι και συμμαχούν με παράνομους ενάντια στους Φρέι.


Και κατά συνέπεια ενάντια στους Μπόλτον και Λάννιστερ και Ταϊρέλ αλλά οκ, δεν έγινε και τίποτα.




Αλήθεια μάθαμε τον λόγο για τον οποίο ο μπαμπάς του Σαμ, αντί να πολεμάει κάθεται στο κάστρο του και πάει για κυνήγι?


Πότε επιτέλους θα δείξουν τον Τζέιμυ?
Εννοώ αυτόν τον τύπο,
[Image: clear-he-just-hot-villain.gif]


όχι εκείνον που ύστερα από τόσα που τράβηξε, αγαπάει την αδερφούλα του.




Επεισόδιο δίχως Βάρυς και Τύριον και δεν μου έλειψαν καθόλου.


Και κάτι τελευταίο, ο Μάρτιν στο θεατρικό που παρακολουθεί η Άρυα, βάζει τον Μπομπόνο να μονολογεί ότι είναι κακός επειδή είναι άσχημος.


Είναι άμεση αναφορά στον Ριχάρδο τον 3ο του Σαιξπηρ.


Ο θίασος στο Μπράαβος ήταν σοβαρός. οκ μπορεί να παρωδούσαν κάποια πράγματα αλλά είχαν αξιοπρέπεια.


Στην σειρά ο θίασος είναι τραγικός. Με την κακή έννοια.


Γιατί ότι σοβαρό και δραματικό αγγίζουν οι Ντιντι το μετατρέπουν σε γελοίο και χυδαίο?


Εκτός κι αν είναι αλληγορία για το τι έκαναν στα βιβλία, εκείνοι... :o






Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - jermn - 30-05-2016

Τελικά στο τελευταίο επεισόδιο φάνηκε ο πραγματικό ρόλος των Απρόσωπων! Σαν δολοφονική λέσχη ή μαφία λειτουργούν!
Σε εκπαιδεύουν για πληρωμένο δολοφόνο και αν δεν κάνεις την δουλειά σε ξεπαστρέφουν!
Μούφα ο Πολυπρόσωπος Θεός τελικά!!!