Game Of Thrones - Greek Community
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) (/thread-798.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - arwyn - 30-05-2016

Πειραζει που μου την εχει δωσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ η Νταινερυς τελευταια και θελω να το φαει το κεφαλακι της;  (devil)


Ειναι τοσο κακογραμμενη, τόσο εχει καβαλήσει και καλάμια μαζι με τους δράκους της, που θέλω κάτι να της συμβει, κάτι να της κόψει το αυτάρεσκο "θα τα πάρω όλα" χαμογελο απο τη φατσα της! Μηπως αρχιζει να τρελαινεται σαν τον μπαμπά της; Ψευδαισθησεις μεγαλειου μιλαμε! Ελεος!  (puke)


Καπου διαβασα, δε θυμαμαι πού, οτι η Ντανυ θελει καράβια, ο Εουρον κααααααααααααποια στιγμη θα φτιαξει τα καράβια, βρε λες να τον παντρευτει;; Ενταξει, θα γελασουμε.  (rofl)







Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Alyssane - 30-05-2016

(30-05-2016, 12:06 PM)Fixxxer link Wrote: [quote author=Alysanne Targaryen link=topic=10661.msg20566#msg20566 date=1464609742]
[quote author=Fixxxer link=topic=10661.msg20544#msg20544 date=1464564718]
Επίσης πιστεύω ότι έχει γράψει και ένα ποσοστό από το επόμενο του βιβλίο που νομίζω θα είναι και το τελευταίο...
Νομίζω το διέψευσε αυτό.
[/quote]
Ότι έχει γράψει κάποιες σελίδες απ το επόμενο ή ότι το το 7ο βιβλίο θα είναι και το τελευταίο?
Πάντως έχει την τάση να μεταφέρει τα κεφάλαια στο επόμενο βιβλίο...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
[/quote]
Διέψευσε ότι γράφει το 7ο μαζί με το 6ο.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - marialulu - 30-05-2016

[member=396]arwyn[/member]

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
Ακριβώς τα ίδια πιστεύω και εγώ!


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - arwyn - 30-05-2016

Διαβασα σχόλια σε ενα άλλο φορουμ και... θα την πω την υποψια μου:


Ρε μπας και η Νταινερυς αλλάζει προς το κακό σιγα σιγα; Μηπως η ολη φαση της φουσκωσε τα μυαλά και αρχιζει να την βλέπει και να τρελαίνεται οπως ο μπαμπας της; Ακομα και το βλεμμα της Εμιλια Κλαρκ αρχιζει να γυαλιζει ή ετσι μου φαινεται;  (think)


Δεν ειναι μεν γκρινια αυτό, αλλά θα το πω θάψιμο κατα καποιον τροπο. Καλάμια, δράκους και σε λίγο και διαφορα άλλα θα καβαλήσει η Καλησι για να παρει αυτα που της ανηκουνε ρε!!!  (devil)


Βεβαια... τους δρακους τους θελουμε για να κανουνε μπαρμπεκιου πρωτα τους Ταλιμπαν στο Κινγκς Λαντινγκ και μετα τους Λευκους Οδοιπορους. Χμμμ...  (think)










Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Tormund - 30-05-2016

βρειτε τις ομοιότητες του τζειμι λάννιστερ της πρώτης σεζόν με της έκτης......    :[member=2123][/member] :[member=2123][/member]
ο νικητής κερδίζει φιλάκι απο εμένα  (makeup) (makeup) (makeup)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - SANDOR CLEGANE - 30-05-2016

[member=396]arwyn[/member] , 
Quote: το βλεμμα της Εμιλια Κλαρκ αρχιζει να γυαλιζει ή ετσι μου φαινεται;  (think)
το πρόσεξα κι εγώ  κι είπα μέσα μου ότι όταν δει τον εαυτό της στο "πανί"  σίγουρα θα γελάσει .
[member=3145]Tormund[/member] ,
Quote: βρειτε τις ομοιότητες του τζειμι λάννιστερ της πρώτης σεζόν με της έκτης......    :[member=2123][/member] :[member=2123][/member]
ο νικητής κερδίζει φιλάκι απο εμένα  (makeup) (makeup) (makeup) 
Τζέιμι Λάννιστερ :  ίδιο όνομα,  πάντα "πιστός"  ( Τζέιμι  δε φειθφουλ )
Τόρμουντ,  το φιλι ασ' το,  δώσ' το στη Μπριέν ...


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Tormund - 30-05-2016

(30-05-2016, 03:01 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: Τόρμουντ,  το φιλι ασ' το,  δώσ' το στη Μπριέν ...
σάντορ νομίζω πως έχεις ξεχάσει ποιός σε έστειλε στον αλλο κόσμο  (devil) .........το μανουλομάνουλο!!!  (rofl)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - SANDOR CLEGANE - 30-05-2016

[member=3145]Tormund[/member] ,
+  γιατί  ειλικρινά  χρειαζόμουν να γελάσω λιγάκι


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Alyssane - 30-05-2016

Επίσης δεν μου άρεσε που η Άρυα έσωσε την ηθοποιό της Σέρσεϊ, ενώ η ηθοποιός της Σάνσα παρουσιάστηκε ως η κακιά. Η Άρυα έγινε, ας πούμε φίλη, και μάλιστα έδειξε συμπάθεια προς τη Σέρσεϊ (εκεί που έλεγε τι θα άλλαζε στο σενάριο), και μετά προειδοποίησε "Πρόσεχέ την [την Σάνσα/Μπιάνκα]." Και έτσι ακριβώς νιώθουν οι Ds για τη Σέρσεϊ και τη Σάνσα. Η Σέρσεϊ έχει ανάγκη τη συμπάθειά μας, η Σάνσα είναι η κακιά της ιστορίας.


Διορθώθηκε το πρόβλημα με τον κώδικα - mod


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - SANDOR CLEGANE - 30-05-2016

Quote: Επίσης δεν μου άρεσε που η Άρυα έσωσε την ηθοποιό της Σέρσεϊ, ενώ η ηθοποιός της Σάνσα παρουσιάστηκε ως η κακιά. 
Ως προς τους διαλογους δεν έπιασα όλα 100% λόγω αγγλικών υποτίτλων  αλλά ίσως τελικά  διαπίστωσε ότι απλά ήταν θεατρίνοι που έβγαζαν το ψωμί τους  κι έβλεπε ένα ακόμη άδικο θάνατο,  ίσως να συμπάθησε και την κοπέλα  ως άτομο,  παραγγελίας  * και να σιχάθηκε και τους Απρόσωπους. Μην ξεχνάμε πως τους ακολούθησε  όχι μόνο γιατί δεν είχε πού να πάει ,  θα μπορούσε και κάπου αλλού, αλλά γιατί το κίνητρο της ήταν η εκδίκηση  με θάνατο .  Μου άρεσε το φινάλε  και κλείσιμο σκηνής.

* μας έδειξε, είπε  πώς κατάλαβε το ποιος ήταν ο παραγγελιοδόχος;