Game Of Thrones - Greek Community
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) (/thread-798.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - nirne - 13-06-2016

Νομίζω ότι μετά από έξι σεζόν θα ήταν σκέτη άρνηση από μέρους μας να μην παραδεχτούμε ότι οι σεναριογράφοι, γράφουν για ξαναμμένους εφήβους. Και όχι, τα τσουτσούνια δεν περιλαμβάνονται σ' αυτό το κόνσεπτ. Αυτά δεν τα βάζουν για να ικανοποιήσουν τους ξαναμμένους εφήβους. Όλα όμως τα αχρείαστα για την πλοκή β*** και οι κ*** όλα αυτά τα χρόνια και οι αχρείαστες για την πλοκή σκηνές στα πορνεία, όλα τα αχρείαστα γυμνά και τα σεξποζίσιον (επίσημος όρος που βγήκε από το Game of Thrones, μην ξεχνιόμαστε!) κανονικά θα έπρεπε να απευθύνονται σε ξαναμμένα δεκαπεντάχρονα. '

Και όχι, δεν είναι πουριτανισμός από μέρους μου. Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Το ίντερνετ είναι γεμάτο με γυμνό και πορνό. Σοφτ, χαρντ με ό, τι γούστα θέλει κανείς. Όταν θέλω να δω κάτι τέτοιο, υπάρχει πληθώρα. Να βλέπω όμως μια ωραία ιστορία που με ιντριγκάρει και να μου πετάνε σκηνές ανούσιες, κακογραμμένες και άσχετες με την πλοκή μόνο και μόνο για να "ανάψουν" τους στερημένους για να έχουν θεαματικότητες, ε, με κάνουν να νιώθω ανόητη που παρακολουθώ μια τέτοια σειρά.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - arwyn - 13-06-2016

(13-06-2016, 01:46 PM)nirne link Wrote: Νομίζω ότι μετά από έξι σεζόν θα ήταν σκέτη άρνηση από μέρους μας να μην παραδεχτούμε ότι οι σεναριογράφοι, γράφουν για ξαναμμένους εφήβους. Και όχι, τα τσουτσούνια δεν περιλαμβάνονται σ' αυτό το κόνσεπτ. Αυτά δεν τα βάζουν για να ικανοποιήσουν τους ξαναμμένους εφήβους. Όλα όμως τα αχρείαστα για την πλοκή β*** και οι κ*** όλα αυτά τα χρόνια και οι αχρείαστες για την πλοκή σκηνές στα πορνεία, όλα τα αχρείαστα γυμνά και τα σεξποζίσιον (επίσημος όρος που βγήκε από το Game of Thrones, μην ξεχνιόμαστε!) κανονικά θα έπρεπε να απευθύνονται σε ξαναμμένα δεκαπεντάχρονα. '

Και όχι, δεν είναι πουριτανισμός από μέρους μου. Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Το ίντερνετ είναι γεμάτο με γυμνό και πορνό. Σοφτ, χαρντ με ό, τι γούστα θέλει κανείς. Όταν θέλω να δω κάτι τέτοιο, υπάρχει πληθώρα. Να βλέπω όμως μια ωραία ιστορία που με ιντριγκάρει και να μου πετάνε σκηνές ανούσιες, κακογραμμένες και άσχετες με την πλοκή μόνο και μόνο για να "ανάψουν" τους στερημένους για να έχουν θεαματικότητες, ε, με κάνουν να νιώθω ανόητη που παρακολουθώ μια τέτοια σειρά.


+1 από μένα, γιατι τα ειπες πολυ πιο ωραια απ'οτι θα μπορουσα να τα πω εγω.  (bow)


Ειλικρινά εχω αρχιζει να αηδιαζω με το GoT και τα ξεκάρφωτά του.  (puke)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Zanvalor - 13-06-2016

Riverrun.....  καλήτερα να μου δείχνανε την brienne να κάνει μάθημα ξυφομαχίας στον pod. Και λιγοτερα λεφτά θα χαλάγανε και πιο ευχάρηστα θα γέμηζε ο χρόνος.

Ως προς τα άλλα όμως έμεινα ικανοποιημένος. Εντάξη, ίσως ήταν λίγο κουλό που στο τέλος η arya stark έφυγε περπατώντας απο τους απρόσωπους, αλλά μη ξεχνάτε οτι έκανε την "ανταλαγή" για να μήνει ικανοποιημένος ο θεός και επίσης οτι είναι σειρά. Είναι σχεδόν απίθανο μια σειρά να έχει τη πληρότητα ενός βιβλίου.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - jermn - 13-06-2016

Ήθελα να ξεχάσω την σκηνή με το δάχτυλο αλλά μου την θύμησες [member=396]arwyn[/member]  και το ότι ο ηθοποιός που επιλέχθηκε μόνο και μόνο για να γεμίσει τον τηλεοπτικό χρόνο και να αποκεφαλιστεί απο τον Σαντόρ ήταν ένας κωμικός που έκανε βιντεάκια μιμούμενος χαρακτήρες του GoT.

Πραγματικά η nirne τα είπε μια χαρά. Καταλαβαίνω ότι τις πρώτες δύο σεζόν πολλοί άρχησαν να βλέπουν την σειρά χωρίς να έχουν ιδέα απο βιβλία μόνο και μόνο για τα γυμνά. Αλλά εδώ που έχουμε φτάσει είναι τελείως αχρείαστα! Ίσως μόνο της Σέρσει στην προηγούμενη σεζόν (και πάλι μπορούσαμε να δούμε και λιγότερα) μόνο και μόνο για το μεταφορικό της όλης υπόθεσης. Πραγματικά έχω αρχίσει να νομίζω ότι κάνουν κακές επιλογές στην κατανομή του χρόνου. Δεν έχουμε δεί καθόλου Ντορν ενώ έχουμε δεί το τσουτσούνι του ηθοποιού στο Μπρααβος, τον τσουτσούνι ενός άκυρου να ουρεί πριν του σπάσει το κεφάλι το Βουνό και τώρα τον Σάντορ! Έλεος!(το ίδιο θα έλεγα και για τις γυναίκες). Μην πώ τίποτα για τους χαρακτήρες που δεν χωρούσαν....

Τέσπα δεν θα γκρινιάξω άλλο σύντομα ελπίζω!


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - arwyn - 13-06-2016

(13-06-2016, 02:07 PM)jermn link Wrote: Ήθελα να ξεχάσω την σκηνή με το δάχτυλο αλλά μου την θύμησες [member=396]arwyn[/member]  και το ότι ο ηθοποιός που επιλέχθηκε μόνο και μόνο για να γεμίσει τον τηλεοπτικό χρόνο και να αποκεφαλιστεί απο τον Σαντόρ ήταν ένας κωμικός που έκανε βιντεάκια μιμούμενος χαρακτήρες του GoT.


Μαλιστα... ετσι εξηγειται το χιουμορ ξαναμμενου εφηβου...  (puke)
Συγγνωμη βρε [member=3086]jermn[/member]  που σου ξαναθυμησα τη σκηνη.  (blush)


Ο αδελφος μου: "Τι απιστευτα κακό επεισοδιο ητανε αυτο;; Κριμα τον υπνο που θυσιασα να το δω ζωντανα!... Δες, ρε συ, επεισοδια 1ου και 2ου κυκλου να παθεις πλακα με την τότε ποιότητα (χαρακτηρες και διάλογοι Μαρτιν γαρ) και το σημερινό χάλι!!"


(punch)




Προσθήκη:
Μισώ, μισώ, ΜΙΣΩ την Νταινέρυς. Εχει καβαλήσει δρακους, καλάμια, μπαμπού και κορμούς σεκόγιας πλέον.  (punch)


(Γιατί δεν λειτουργει το εμοτικον αυτο  :[member=2123][/member]  που σκαει απο τα κοκκινα νευρα του;;; Λειτουργει;;Wink  (doh)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Neige - 13-06-2016

(09-06-2016, 09:20 AM)Votsalaki link Wrote: Σορυ αλλα γινεται να σταματησει να εμφανιζεται η Σερσει με αυτο το αθλιο περουκινι;;;  Sad Sad Sad Sad Sad


Ο καιρός περνάει αλλά το μαλλάκι της Σέρσει εκεί, δε μακραίνει με τίποτα!


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - arwyn - 13-06-2016

(13-06-2016, 05:06 PM)Neige link Wrote: [quote author=Votsalaki link=topic=10661.msg20842#msg20842 date=1465464033]
Σορυ αλλα γινεται να σταματησει να εμφανιζεται η Σερσει με αυτο το αθλιο περουκινι;;;  Sad Sad Sad Sad Sad


Ο καιρός περνάει αλλά το μαλλάκι της Σέρσει εκεί, δε μακραίνει με τίποτα!
[/quote]


Ειναι σαν το μωρό της Γκίλι-ντάιετ... ανάπτυξη άαααααλλου ειδους.  Tongue


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Neige - 13-06-2016

(13-06-2016, 05:09 PM)arwyn link Wrote: [quote author=Neige link=topic=10661.msg20910#msg20910 date=1465837561]
[quote author=Votsalaki link=topic=10661.msg20842#msg20842 date=1465464033]
Σορυ αλλα γινεται να σταματησει να εμφανιζεται η Σερσει με αυτο το αθλιο περουκινι;;;  Sad Sad Sad Sad Sad


Ο καιρός περνάει αλλά το μαλλάκι της Σέρσει εκεί, δε μακραίνει με τίποτα!
[/quote]


Ειναι σαν το μωρό της Γκίλι-ντάιετ... ανάπτυξη άαααααλλου ειδους.  Tongue
[/quote]


Χαχαχαααααααααα έλα βρε Arwyn, τα μωρά για να αναπτυχθούν θέλουν τροφή και proderm, που να τα βρει η έρμη Γκίλι-γκίλι-μάνα μου εεεεεε?  Tongue


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - jermn - 13-06-2016

(13-06-2016, 05:09 PM)arwyn link Wrote: [quote author=Neige link=topic=10661.msg20910#msg20910 date=1465837561]
[quote author=Votsalaki link=topic=10661.msg20842#msg20842 date=1465464033]
Σορυ αλλα γινεται να σταματησει να εμφανιζεται η Σερσει με αυτο το αθλιο περουκινι;;;  Sad Sad Sad Sad Sad


Ο καιρός περνάει αλλά το μαλλάκι της Σέρσει εκεί, δε μακραίνει με τίποτα!
[/quote]


Ειναι σαν το μωρό της Γκίλι-ντάιετ... ανάπτυξη άαααααλλου ειδους.  Tongue
[/quote]


To Westeros έχει διαφορετικές χρονικές ζώνες.

Στο Ριβεραν ο χρόνος περνάει πιο γρήγορα π.χ. ο Edmure είναι φυλακισμένος χρόνια.
Στον Βορρά περνάει πιο αργά και βασανιστικά όπως και στο Kings landing.....
Αν είσαι στην κοιλάδα είσαι Time lord (δες μικροδάχτυλο)....


Σαν την Νάρνια ένα πράγμα χαχαχαχαχαχαχαχα (giggle)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Alyssane - 13-06-2016

(13-06-2016, 05:27 PM)jermn link Wrote: [quote author=arwyn link=topic=10661.msg20912#msg20912 date=1465837795]
[quote author=Neige link=topic=10661.msg20910#msg20910 date=1465837561]
[quote author=Votsalaki link=topic=10661.msg20842#msg20842 date=1465464033]
Σορυ αλλα γινεται να σταματησει να εμφανιζεται η Σερσει με αυτο το αθλιο περουκινι;;;  Sad Sad Sad Sad Sad


Ο καιρός περνάει αλλά το μαλλάκι της Σέρσει εκεί, δε μακραίνει με τίποτα!
[/quote]


Ειναι σαν το μωρό της Γκίλι-ντάιετ... ανάπτυξη άαααααλλου ειδους.  Tongue
[/quote]

[size=1em]
To Westeros έχει διαφορετικές χρονικές ζώνες.[/size]
Στο Ριβεραν ο χρόνος περνάει πιο γρήγορα π.χ. ο Edmure είναι φυλακισμένος χρόνια.
Στον Βορρά περνάει πιο αργά και βασανιστικά όπως και στο Kings landing.....
Αν είσαι στην κοιλάδα είσαι Time lord (δες μικροδάχτυλο)....


Σαν την Νάρνια ένα πράγμα χαχαχαχαχαχαχαχα (giggle)
[/quote]
Η Μυρσέλλα είναι στο Ντορν "για χρόνια" (πέμπτος κύκλος), η Σέρσει δεν έχει δει την κόρη της "εδώ και χρόνια" αλλά το μωρό δεν λέει να μεγαλώσει. Βαμπίρ θα είναι.


Θέλω να γκρινιάξω λίγο ακόμη για την Άρυα. Το Ορφανό ουσιαστικά την ξεκοίλιασε, και αυτή μπορούσε να σταθεί στα πόδια της σε δέκα λεπτά. Κανονικά, θα έκανε εβδομάδες να ξαναπερπατήσει, προϋποθέτοντας ότι δεν θα πέθαινε δηλαδή, που θα ήταν το πιο πιθανό. Και μετά, μπορούσε άνετα να κάνει παρκούρ στο Μπράαβος, άλλο αδύνατο αν η άλλη άνοιξε τα σωθικά σου χθες. Και στο τέλος τη σκότωσε, γιατί έχει, λέει, περισσότερη εμπειρία να πολεμά τυφλή... μόνο που δεν είδαμε την Άρυα ποτέ να νικάει το Ορφανό, ποτέ. Και τότε ήταν αρτιμελής και μια χαρά, και όχι με ανοιγμένο στομάχι... επίσης, ένα κερί δεν είναι σαν καλώδιο. Δεν το κόβεις και πάει, έσβησε το φως. Θα συνεχίσει να καίει όσο υπάρχει φυτίλι στο κερί, εκτός αν το πάτωμα είναι υγρό, που ΔΕΝ ήταν.
Ο Τόμμεν, τι ήταν αυτό; Υποτίθεται ότι οι δίκες μέσω μάχης είναι θρησκευτικά κομμάτια - οι θεοί δίνουν δύναμη στον αθώο. Ο ίδιος ο Τύριον στην τέταρτη σεζόν είπε "αφήνω τη μοίρα μου στους θεούς". Αν ο Τόμμεν είχε προσηλυτιστεί, θα έπρεπε να επιμείνει στη μονομαχία, όχι να την απαγορεύσει. Και δεν καταλαβαίνει ότι έτσι καταδικάζει την ίδια του τη μητέρα;;;