Game Of Thrones - Greek Community
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Προηγούμενες Σεζόν (https://agameofthrones.gr/forum-17.html)
+---- Forum: 6η Σεζόν [2016] (https://agameofthrones.gr/forum-27.html)
+---- Thread: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) (/thread-798.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - bouzk77 - 20-06-2016

Θα γκρινιάξω; Μπα... Ρε μάγκες τηλεόραση είναι, και δεν θα γκρινιάξω γιατί επιτέλους κέρδισαν οι Σταρκ και είμαι φαν... Αλλά να. Στην καθημερινότητα "τρώμε" σφαλιάρες... Γίνεται το έλα να δεις, ε, κάθεσε να δεις λίγο τηλεόραση και λες, "ας κερδίσει μια φορά και το 'καλό'". Το "καλό" σε "" γιατί μεταλλάσεται... οι Σταρκ μεταλλάσονται σε κάτι που ίσως και να μην αρέσει (στον επόμενο κύκλο) στους φαν.

Αλλά τελικά, θα γκρινιάξω... Κάθε σεζόν τα ίδια. Μέτρια επεισόδια μέχρι το επικό 9ο και το συνδετικό-εισαγωγή στην επόμενη σεζόν 10ο. Το ίδιο μοτίβο 6 χρόνια... Φτάνει!


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Neige - 20-06-2016

Εγώ λέω να γκρινιάξω για τον Ντάβος!!! 8 επεισόδια περιμέναμε να κάνει έστω την ερώτηση *Βρε παιδιά η Σιρίν που είναι, τι απέγινε, πως και γιατί πέθανε?* ........... Τίποτα ........... και ξαφνικά μετά από κάτι αιώνες που κατασκηνώνουν στο ίδιο μέρος που ήταν το στρατόπεδο του Στάνις βρίσκει τα μισοκαμμένα ξύλα της πυράς - καλά που δεν καίγανε ακόμα!!! - και το παιχνιδάκι που είχε κάνει δώρο στη Σιρίν σχεδόν πάνω πάνω ενώ παντού γύρω είναι χιονισμένα και του έρχεται η θεία επιφοίτηση πως η κόκκινη ιέρεια φταίει για το θάνατό της!!! Περσινά ξινά σταφύλια ή αλλιώς ό,τι θυμάσαι χαίρεσαι κυρ Ντάβος ...........


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - jermn - 21-06-2016

Πραγματικά μου αρέσει (με τον δείκτη ειρωνίας να χτυπάει κόκκινο) που ο τίτλος του επεισοδίου ήταν "Battle of the Bastards"ενώ στο βιντεάκι με το πως γυρίστηκε αναφέρει "The Battle for Winterfell".


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Σιέρα - 22-06-2016

(20-06-2016, 07:44 PM)jermn link Wrote: Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός αλλά σε κάθε θετικό της Σάνσας έχουμε ταυτόχρονα 2-3 αρνητικά!!!


Πρέπει να το δεις θετικά.
Παλιά είχαμε αποκλειστικά αρνητικά της Σάνσα.
Τώρα έχουμε και ορισμένα θετικά! (nod)


[member=3141]Neige[/member]


Να πω την αλήθεια εγώ περίμενα να έπαιζε μια φάση τέτοια, αλλά και πάλι δεν παραπονιέμαι.
Εαν δεν το προσέξατε δεν είχαμε σκηνές με γυμνό και σχεδόν καθόλου χυδαία ανέκδοτα!
Είναι μια βελτίωση.
Ειλικρινά στην συνάντηση του Τύριον και του Γκριζοσκώληκα με τους Αφέντες περίμενα τον Τύριον να πει ανέκδοτα.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - SANDOR CLEGANE - 22-06-2016

[member=157]Σιέρα[/member] ,
Quote: Ειλικρινά στην συνάντηση του Τύριον και του Γκριζοσκώληκα με τους Αφέντες περίμενα τον Τύριον να πει ανέκδοτα. 

Η σοβαρότητα κι ο τρόπος που μίλησε στον εναπομείνανατα "αφέντη"  μου θύμισε τον παλιό καλό Τύριον  και
γέλασα.

Τώρα για τα γυμνά  αλλά και τις υπερβολικά βίαιες σκηνές  φέτος  ήταν μακράν  πολύ πιο συγκρατημένες.
Η μόνη που απέστρεψα το βλέμμα μου ήταν όταν ο ιερέας  στο Μπράαβος  έγδερνε ένα πρόσωπο.

τροπ/ση :  Δεν μου απάντησες αν σοβαρολογούσες για τον έναν D  (βέβαια δεν το ψαξα κι εγώ,  αλλά αρχίζω να το πιστεύω - τι σύμπτωση ! )


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Tormund - 22-06-2016

εκει στον κινγκσ λαντινγκ πλέον δεν τους νοιάζει με το τι γίνεται στην μιριν;;;ο ρομπερτ και ο τάιγουιν ειχαν αυτο το θεμα απο κοντά...τωρα το μονο που κανουν ειναι προσευχες...


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Dragonlord - 22-06-2016

(22-06-2016, 02:38 PM)Tormund link Wrote: εκει στον κινγκσ λαντινγκ πλέον δεν τους νοιάζει με το τι γίνεται στην μιριν;;;ο ρομπερτ και ο τάιγουιν ειχαν αυτο το θεμα απο κοντά...τωρα το μονο που κανουν ειναι προσευχες...


Αυτό εξηγείται: ο Κάιμπερν δεν έχει τις πηγές του Βάρυς στον Essos. Η γνώση του περιορίζεται στα κοντινά πουλάκια του Βάρυς. Άσε που θεωρούν ότι έχουν πλέον τους 7 Θεούς να τους προστατεύουν - και θα γελάσει ο κάθε πικραμένος εκεί.


Εγώ μία απορία: αυτός ο Τζον, που κουβάλαγε τον Γκόουστ παντού, την προσωποποίηση της αλλαγής, τον βλέπεις και αλλάζεις ημισφαίριο, τον έχει αφήσει να κυνηγάει σκίουρους και λαγούς στο Τείχος ή να φυλάει τις αποθήκες με τα τρόφιμα μην επιστρέψει εκτάκτως ο Σαμ και θέλει ένα μεζεδάκι; Ή θελετε να μου πείτε ότι με την σχέση γουαργκ που έχουν ο Τζον πάει για πόλεμο κι ο Γκοστ γλύφει αμέριμνος τα γεννητικά του όργανα δίπλα στο τζάκι και ρίχνει έναν υπνάκο...


Έλεος... Μία σκηνή λιγότερη με τον Τύριον να λέει ανέκδοτα, και με τα ίδια λεφτά θα κάνατε παπάδες (ο Ράμσευ πάει να μπει στο Winterfell και τον γραπώνει ο Γκοστ, που τον σέρνει από το λαρύγγι ως θήραμα στον Τζον - άμα κάτσω κάνα δυο λεπτά ακόμη θα μου έρθουν πεντέξι καλύτερες ιδέες)


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - gringa - 23-06-2016

[member=3000]Dragonlord[/member]

Διάβασα πως οι Γκοστ ήταν μέσα στα αρχικά τους σχέδια, όμως υποστήριξαν ότι το μπάτζετ ξέφευγε πάρα πολύ. Χρειάστηκε τελικά να επιλέξουν ανάμεσα στον ανταρόλυκο και τον γίγαντα για να μείνουν εντοπς προϋπολογισμού.


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - Σιέρα - 23-06-2016

[member=3321]gringa[/member]
Ισχύει και εγώ αυτό άκουσα.




[member=3145]Tormund[/member]


Ας δεχτούμε την αλήθεια.
Ο μοναδικός άνθρωπος στο Γουέστερος που κατάλαβε τι απειλή σημαίνει η Ντάνυ και οι δράκοι της, ήταν ο Τζόφρυ.
https://www.youtube.com/watch?v=MqdtZYrlb90


Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - jermn - 23-06-2016

Είχε και σε κάτι δίκιο ο Τζόφρευ (τι το έβαλα το όνομα του στο στόμα μου μεσημεριάτικα ή για να είμαι κυριολεκτικός στο πληκτρολόγιο μου).


Η Ντανέυρυς ελπίζω να καταλάβει ότι οι δράκοι τοις χρειάζονται μία επιβλητική πανοπλοία!