Game Of Thrones - Greek Community
Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: Τηλεοπτική Μεταφορά (https://agameofthrones.gr/forum-16.html)
+--- Thread: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? (/thread-812.html)

Pages: 1 2


Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - Σιέρα - 17-05-2016

Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ?


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - Σιέρα - 17-05-2016

Εμένα η σκηνή  που μου φάνηκε πιο ενδιαφέρουσα, είναι αυτή.


Δεν έχει συμβεί στα βιβλία, πιθανόν να μην συμβεί καθόλου στα βιβλία, αλλά έχει ενδιαφέρον.
Θέλω πολύ να δω πως θα εξελιχθεί η σχέση τους, ειδικά εαν έρθει ο Τζέιμυ.


[Image: googif1.gif]


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - summer - 17-05-2016

Και εγώ την ίδια ψήφισα γιατί με έκανε και γέλασε...και ακόμα γελάω όταν την βλέπω..


Ποιο Jamie; Αχ, δεν έχω την ελπίδα να ξεκολλήσει από τα φουστάνια της Cersei, τουλάχιστον αυτή τη σεζόν.


(Άσχετο άλλα όλοι κερδίζουν συγχωροχάρτι αυτή τη σεζόν (ο Θειόν, ο Βάρυς, ο Τζόρα (καλά αυτός ήταν και από την προηγούμενη)...για τον Jamie έχουμε μείνει "αναμείνατε στο ακουστικό σας...η διάρκεια αναμονής ξεπερνάει τις έξι σεζόν". Μπορεί να μη το χρειαστεί στο τέλος. Όσο έδωσε..έδωσε...next..)







Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - nirne - 17-05-2016

Ο τρόπος με τον οποίο η Σάνσα έπεσε στην αγκαλιά του Τζον μ' έκανε να δακρύσω!  ;(

Η Ντάνυ στην τελευταία τελευταία σκηνή (όχι ο τρόπος που έβαλε φωτιά) όπου εμφανίζεται μέσα από τις φλόγες ήταν τέλεια!  (cool)

Η φάτσα του Τόρμουντ όταν φλέρταρε την Μπριέν μ' έκανε να βάλω τα γέλια!  (rofl)

Αυτές ήταν και οι μόνες σκηνές που μου άρεσαν απ' όλο το επεισόδιο.


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - Σιέρα - 17-05-2016

[member=194]nirne[/member]


Η φάτσα του Τόρμουντ και καπάκι η αντίδραση της Μπριέν και όλα αυτά όταν εκείνος κόβει ψωμί!
[Image: tumblr_o790fobRMy1uv80u9o3_250.gif]
(rofl)


Χαίρομαι που άρεσε και σε άλλους!


Βγήκαν και τα πρώτα σχεδιάκια!


O Tορμουντ αυτοαποκαλείται σύζυγος αρκούδων!


Για την Μπριεν τραγουδούσαν το τραγούδι "Η Αρκούδα και η κοπελούδα" όπου η Μπριεν ήταν η αρκούδα!


Άρα θα έχουμε επιβεβαιωμένο ειδύλλιο Τορμουντ/Μπριεν?






[Image: 0a458094994a31ad6da8528337da2fe8.jpg]


[member=3005]summer[/member]


Θα γίνει ότι έγινε και με την Σάνσα. Θα τον παρουσιάζουν αδύναμο μέχρι ξαφνικά να αλλάξει.


Show Content



Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - nirne - 17-05-2016

[member=157]Σιέρα[/member]

Quote:και ίσως μονομαχήσει με τον Τορμουντ για χάρη της.

(rofl) (rofl) (rofl)

Εδώ θα ταίριαζε το ανθρωπάκι που προσκυνάει μέχρι το πάτωμα!


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - SANDOR CLEGANE - 17-05-2016

Ψήφισα :
- Τζον - Σάνσα, 
νομίζω δεν χρειάζεται να σχολιάσω...
- " Ροζ "Γράμμα,
γιατί επιτέλους τα πράγματα σοβαρεύουν ...

ήμουν σε δίλημμα  για Μπριέν-Τόρμουντ,  που όντως με έκανε να γελασω - και γελάω ακόμη -  αλλά το θεώρησα κάτι πολύ ελαφρύ - που σε ξεσκάει βέβαια -  αλλά σε αντίφαση με την κρισιμότητα των στιγμών  (ίσως θέλει συζήτηση αυτό  όπως πχ  και γιατί σε μια κρίσιμη και δύσκολη στιγμή  να μην μπλέκεται κάτι ανάλαφρο  για λίγο; ... )

ΥΓ:  αν πρόσεχα όμως το "βιντεάκι" της Σιέρα  με τη ματιά της Μπριέν  θα είχα καμφθεί ως προς το δίλημμά μου ...


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - jermn - 17-05-2016

Δυχασμένος ανάμεσα στην σκηνή του Μικροδάχτυλου και την σκηνή Σάνσα-Τζον. Καλά τα παιδί που θα βγεί απο Τόρμουντ-Μπριεν κερδίζει άνετα θέση στην Βασιλική Φρουρά..χαχαχα


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - Muaddib - 17-05-2016

Τόρμουντ-Μπριεν και για μενα
αλλά και ο Εντ οταν καταλαβαίνει οτι παιζει επιτόπιο νταραβερι
εχει τη φατσα ¨"το δαμε κι αυτό"
[Image: FQZNW24.jpg]


Απ: Ποια σκηνή από το Βιβλίο του Ξένου σας άρεσε πιο πολύ? - SANDOR CLEGANE - 17-05-2016

[member=3086]jermn[/member]
Quote: Καλά τα παιδί που θα βγεί απο Τόρμουντ-Μπριεν κερδίζει άνετα θέση στην Βασιλική Φρουρά.. 
πολύ καλό!!

- Αν την πάρει χαμπάρι κι ο Γίγαντας,  θα χυθεί άγριο αίμα ...
εγώ βέβαια, υποστηρίζω Τόρμουντ,  γιατί πάω πολύ τον τύπο!
Αλήθεια,  ο δικός μας [member=3145]Tormund[/member] ,  τι λέει;