Game Of Thrones - Greek Community
Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - Printable Version

+- Game Of Thrones - Greek Community (https://agameofthrones.gr)
+-- Forum: Game of Thrones [HBO] (https://agameofthrones.gr/forum-4.html)
+--- Forum: 7η Σεζόν [2017] (https://agameofthrones.gr/forum-28.html)
+--- Thread: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] (/thread-851.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - jermn - 22-06-2017

Ελπίζω να μην δούμε καμία διαμάχη Στάρκ [member=157]Σιέρα[/member] γιατί φανταζόμαστε όλοι πιο θα κρίβεται απο πίσω! Όντως στα βιβλία η αναφορά για τον "μοναχικό λύκο" είναι για την Άρυα και εμφανίζεται επανελλειμένα μόνο στα κεφάλαια της Άρυα. Για παράδειγμα:

" The old gods are dead, she told herself, with Mother and Father and Robb and Bran and Rickon, all dead. A long time ago, she remembered her father saying that when the cold winds blow the lone wolf dies and the pack survives. He had it all backwards. Arya, the lone wolf, still lived, but the wolves of the pack had been taken and slain and skinned. "
Show Content


Η αναμονή γίνεται όλο και πιο βασανιστική!!!



edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod



Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - nirne - 26-06-2017

Νέο βιντεάκι για τη μουσική. Ένα στοιχείο της σειράς που παραμένει στο ίδιο υψηλό επίπεδο σε κάθε κύκλο!
Μιλάει ο υπέροχος Ramin Djawadi!

https://youtu.be/rSMO4pHe3HE


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - WardenOfTheNorth1 - 27-06-2017

(22-06-2017, 05:33 AM)Σιέρα link Wrote: Ευχαριστούμε [member=194]nirne[/member] !


Ιδέα μου είναι ή ο Τζον περνάει πέρα από το τείχος?


Ο Τζέιμυ καλπάζει μακρυά από φωτιά?


Ο Γκριζοσκώληκας θα μπει στο Ροκ από την αποχέτευση?


Η Σάνσα σαν πολύ μπλε δεν είναι τα μάτια της?


Η Ντάνυ κατεβάζει το λάβαρο του Στάννις!
[Image: 57766392.jpg]


Έχουμε Λάννιστερ εναντίον Λάννιστερ και Γκρέυτζοϋ εναντίον Γκρέυτζοϋ, μπερδεύει το πράγμα

Σύμφωνα με το σενάριο που έχει διαρέυσει (δεν είναι 100% σίγουρο ότι ισχύει)
O Jon με κάποιους άλλους χαρακτήρες θα πάει πέρα από το τοίχος(στο Ανατολικό Παρατηριτίριο να πιάσει ένα Wight ώστε να το δείξει στην Daenerys και στους υπόλοιπους άρχοντες ώστε να τον πιστέψουν. Λογικό μου ακούγεται.
Ο Jaimie θα κοντέψει να πεθάνει αλλά τελευταία στιγμή θα τον σώσει ο Bron.
Ο Γκριζοσκώλικας θα μπει από την αποχέτευση γιατί ο Tyrion του είπε αυτό το μυστικό πέρασμα. Το χρησιμοποιούσε για να περνάει πόρνες στο κάστρο.



Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - Σιέρα - 27-06-2017

[member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]

Ελπίζω να ισχύουν όσα λες.
Αν πάθει κάτι ο Τζέιμυ θα φαρμακωθώ

https://www.youtube.com/watch?v=XQnnbtd4roY


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - SANDOR CLEGANE - 27-06-2017

[member=157]Σιέρα[/member] ,

(rofl) (rofl) (rofl) γέλασα πολύ για
Quote: Αν πάθει κάτι ο Τζέιμυ θα φαρμακωθώ [Image: S4iovxFdSb6hBMwIIoum9w.png] 


Επίσης "έπιασα" τη σκηνή [Image: QQWrqfFoRdSyGst-e8NVwA.png]
[Image: XtPp4GPdSNeJQAYLPuqojw.png]

κι αναρωτήθηκα "τον στέλνουν για αυτοκτονία ; (οι DD )  αλλά όπως πιστεύω τουλάχιστον πρώτα θα γίνει Queenslayer .


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - summer - 29-06-2017

Πολύ συνοπτικά (τι σου κάνει όταν θες να γράψεις GOT και δεν προλαβαίνεις...)


για τον μοναχικό λύκο...


πάντως το τρειλερ τη στιγμή που το έλεγε η Σάνσα μας έδειχνε τον Τζον...κάνει περισσότερο νόημα αν αναφέρεται σε αυτόν παρά σε ότι άλλο κυρίως λόγω του ότι της πήρε τον θρόνο του Winterfell και κατά συνέπεια του Βορρά *εκεί πήγε εμένα το μυαλό μου και έχουμε ένα νέο season μπροστά μας, αλλά σκέφτηκα και το σενάριο πως η Σάνσα μπορεί να κάνει πως συντάσσεται με το παιχνίδι του Μικροδάχτυλου (το ελπίζω) για να τον αποδεκατίσει με τον τρόπο της αργότερα.


Εκτός και αν το αναφέρει γενικά πως ένας θυσιάζεται για να σωθούν οι πολλοί και το μπαλάκι πέφτει στον Τζον που πολεμά...όσον αφορά τουλάχιστον την δική της οικογένεια (θα δούμε)...


Ο Τύριον και το αποχετευτικό σύστημα...παιδιά στη σειρά το λέει στον Βάρυς (2ο κύκλο) πως ο πατέρας του του είχε αναθέσει να το φτιάξει...τίποτα σε αυτό τη σειρά δεν αναφέρεται τυχαία... (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) 


Πάντως για την ώρα δεν μου αρέσει και πολύ το σενάριο να είμαι ειλικρινής...



περίμενα την Ντάνυ να μπαίνει πιο δυναμικά στο παιχνίδι...αλλά όχι, ας κάτσουμε και ένα ακόμα season στο Dragon Stone να γνωριστούμε με τις πλάκες, έ να μας σκοτώσουν και κανένα δράκο...και σιγά..σιγά...μπορεί να αλλάξει γνώμη η Σέρσει από μόνη της...


Επίσης...


Είδατε τον Knight King να είναι στο πλαι του Μπραν που καθόταν σε μία καρέκλα στο δάσος; Ούτε που κατάλαβα αν έπρεπε να ανησυχώ ή όχι..ελπίζω να ήταν όραμα..







Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - Muaddib - 02-07-2017

(29-06-2017, 03:44 PM)summer link Wrote: Είδατε τον Knight King να είναι στο πλαι του Μπραν που καθόταν σε μία καρέκλα στο δάσος; Ούτε που κατάλαβα αν έπρεπε να ανησυχώ ή όχι..ελπίζω να ήταν όραμα..
O Μπραν καθεται σε μια καρέκλα μπροστά απο το γουεργουντ που βρίσκεται στο Winterfell και δίπλα του κάθεται ο Μειστερ που είδαμε τα προηγούμενα επεισόδια με τους Μπόλτον.( http://watchersonthewall.com/maester-wolkan/ )


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - Dragonlord - 03-07-2017

(29-06-2017, 03:44 PM)summer link Wrote: πάντως το τρειλερ τη στιγμή που το έλεγε η Σάνσα μας έδειχνε τον Τζον...κάνει περισσότερο νόημα αν αναφέρεται σε αυτόν παρά σε ότι άλλο κυρίως λόγω του ότι της πήρε τον θρόνο του Winterfell και κατά συνέπεια του Βορρά *εκεί πήγε εμένα το μυαλό μου και έχουμε ένα νέο season μπροστά μας, αλλά σκέφτηκα και το σενάριο πως η Σάνσα μπορεί να κάνει πως συντάσσεται με το παιχνίδι του Μικροδάχτυλου (το ελπίζω) για να τον αποδεκατίσει με τον τρόπο της αργότερα.


Εγώ πάλι νομίζω ότι ακούω την αρχή της απαγγελίας της θανατικής καταδίκης του Μικροδάκτυλου από τα χέρια της Άρυα. Πιστεύω πολύ στις σεναριακές δυνατότητες που δίνει η κυριολεκτική πολυπροσωπία της Άρυα έναντι της μεταφορικής πολυπροσωπίας του Μικροδάκτυλου. Ας μην ξεχνάμε ότι αν η σχέση Σάνσα - Τζον ήταν σε Α βαθμό άσχημη, η σχέση Σάνσα - Άρυα δεν ήταν καν σχέση, ενώ ο Τζον και η Άρυα λάτρευαν ο ένας τον άλλο. Θεωρώ δε ότι η Σάνσα θα συμφιλιωθεί ακόμη περισσότερο με την Άρυα δεδομένου ότι η Σάνσα συνειδητοποίησε πόσο δίκιο είχε ο πατέρας της με αυτήν την φράση.


Εκτός κι αν το σχέδιο του Μάρτιν είναι στο τέλος να σφαχτούν όλοι με όλους και να μείνει μόνος του ο Μικροδάκτυλος με τον Θρόνο.


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - SANDOR CLEGANE - 03-07-2017

Quote:  Εκτός κι αν το σχέδιο του Μάρτιν είναι στο τέλος να σφαχτούν όλοι με όλους και να μείνει μόνος του ο Μικροδάκτυλος με τον Θρόνο. *     

(giggle)  καλό (από απόγνωση) !!

Έχω πει ότι πολλές φορές έχω την εντύπωση ότι ο Μικροδάχτυλος μου φέρνει να είναι ο Μάρτιν, δηλ. να ενσαρκώνεται στον Μικροδάχτυλο;  Απλώς έχω καμιά φορά αυτήν την αίσθηση.
Αλήθεια έχει αναφέρει ποτέ (εγώ μάλλον δεν το έχω προσέξει) ο Μάρτιν για τον χαρακτήρα του Μικροδάχτυλου;

*  [Image: 0VGJVtZjRlO8V29GEe4z0Q.png]


Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - summer - 03-07-2017

(02-07-2017, 02:53 PM)Muaddib link Wrote: [quote author=summer link=topic=10719.msg22709#msg22709 date=1498751040]

Είδατε τον Knight King να είναι στο πλαι του Μπραν που καθόταν σε μία καρέκλα στο δάσος; Ούτε που κατάλαβα αν έπρεπε να ανησυχώ ή όχι..ελπίζω να ήταν όραμα..
O Μπραν καθεται σε μια καρέκλα μπροστά απο το γουεργουντ που βρίσκεται στο Winterfell και δίπλα του κάθεται ο Μειστερ που είδαμε τα προηγούμενα επεισόδια με τους Μπόλτον.( http://watchersonthewall.com/maester-wolkan/ )
[/quote]


Δίκιο έχεις. Τώρα το είδα καρέ-καρέ με pause γιατί έτσι όπως έπεφτε πάνω του το προηγούμενο frame του Night King άλλα νόμιζα...


Quote:Εκτός κι αν το σχέδιο του Μάρτιν είναι στο τέλος να σφαχτούν όλοι με όλους και να μείνει μόνος του ο Μικροδάκτυλος με τον Θρόνο.


Μπα..ασχέτως του τρέιλερ (που για λόγους promotion μπορεί και τελικά όντως άλλα να εννοεί και να μην έχει σχέση με τον John που δείχνει), ο Μικροδάχτυλος μπορεί να τα βγάζει πέρα με την ευγενή Sansa αλλά η Άρια δεν έχει τόση υπομονή με τα υποκριτικά ταλέντα. Δεν πιστεύω πως θα τη βγάλει καθαρή...