Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;
#8
Ti επεισοδιο ηταν αυτο παλι!!! Μου ανακατεψε το στομαχι! Δυσαρεστο αλλα και συναρπαστικο ταυτοχρονα.

Με χαλαει πολυ αυτη η ιστορια του Θηον. Συγκινηθηκα που η αδερφη του πηγε να τον ελευθερωσει, μου φανηκε περιεργο που δεν φοβηθηκαν τους πολεμιστες των Bolton αλλα ετρεξαν να φυγουν απο τα σκυλια τους. Εχω την εντυπωση οτι αυτη η σεκανς δεν ειναι στα βιβλια, ετσι δεν ειναι?

Ωραιος ο Davos που ξελασπωσε τον Σταννις.

Η Daenarys με κουραζει πολυ πλεον, το πανε οπως στα βιβλια φοβαμαι. Οσο πηρε φορα πριν τοσο ξεφουσκωνει τωρα.

Ο Jamie εξελισσεται πολυ καλα, ετσι οπως φανηκε θα ελεγα (αν δεν ηξερα καλυτερα) οτι αυτος θα προθυμοποιηθει να πολεμησει για τον αδερφο του. Με συγκινησε παροτι δεν ηταν ποτε αγαπημενος χαρακτηρας μου.

Η δικη πραγματικα με χαλασε κι αναστατωσε, δεν αντεχα αυτα που ακουγα. Πιστευω οτι η ατακα του Βαρυς ως απαντηση στον Τυριον ηθελε να πει ¨οτι την θεση μου την εχω ξεκαθαρισει σε σενα" αλλα οπως και να χει με ξενερωσε ο τροπος που τον εθαψε. Επισης με μπερδεψε στη συζητηση με τον ΟΜπεριν που εδειξε το θρονο.

Με ανησυχησε η αναφορα στον Σκυλο απο το συμβουλιο, απορω ποιος εζησε για να τον καρφωσει!

Τωρα η εμφανιση της Σαε δειχνει οτι τελικα πανε οπως στα βιβλια και οτι πραγματικα τον κοροιδευε τοσο καιρο. Δειχνει σαν να την εβαλε η Σερσει αλλα απο την αλλη αν ηταν ατομο της Σερσει τοτε δεν θα εκανε το λαθος να μπουντρουμιασει την Ρος (εκτος πια κι αν ηταν κι αυτο επιτηδες) Πολυ περιεργος ο ρολος της και ο λογος που καποιος σκεφθηκε να την ριξει στα ποδια του Τυριον τοσο καιρο πριν. Παντως με αυτη τη σκηνη τωρα δικαιολογειται θαυμασια η συμπεριφορα του Τυριον στα επομενα επεισοδια (που οσοι διαβασαν τα βιβλια ξερουν τι θα κανει) Διοτι πριν δω την Σαε μου φαινοταν περιεργο.

Οσα κερδισε σε κυρος ο Tynwin τοτε στο Χαρενχωλ με την Aria toso χανει σε αυτον τον κυκλο ως προσωπικοτητα. Τοτε εδειξε οτι εχει καποια ηθικη μεσα του και αγαπη για οσους το αξιζουν. Εδω πραγματικα χανουμε πασα ιδεα.

Το τελος ηταν φοβερο, οι μαρτυρες ολοι σιχαμεροι και απολαυσα πραγματικα την "ομολογια" του Τυριον που πλεον αλλαζει χαρακτηρα και βγαζει αφρους απο το στομα. Μου κανει εντυπωση που θεωρει οτι με την μονομαχια θα γλυτωσει το κεφαλι του  :o
Reply


Messages In This Thread
Απ: τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι; - by Nica - 13-05-2014, 04:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)