Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#3
Το ειδα χθες αργα τελικα (μια ψυχη που ειναι να βγει  Tongue ) και ηθελα να παρατηρησω κι εγω οτι ειναι πολυ καταιγιστικη αυτη η παρουσια του στρατου πιστων. Παροτι εχει ενδιαφερον σεναριακα μου φαινεται πολυ αποτομο ολο αυτο, πως μπουκαρει στην ιστορια της σειρας.

Μου κανει επισης μεγαλη εντυπωση η εντονη αντιθεση αναμεσα στον χαρακτηρα του ηγετη τους (που εμφανιζεται κατι σαν Ιησους, ο καλοκαγαθος μεσιας ολο αγαπη και στοργη) ενω αντιθετα οι πιστοι του ειναι πραγματικα κτηνη ολο μισος. Απορω πως συμβιβαζονται αυτα τα δυο, τι ακριβως τους μαθαινει δλδ στην κατηχηση. Η μηπως απλα κοροιδευει την βασιλισσα?

Επισης γελαω με την Σερσει που για να εκδικηθει την Μαρτζορι πηγε και οπλισε το στρατο και τον αφησε να κανει οτι θελει. Ποιος? Η πιο αμαρτωλη ολων στο βασιλειο, που και οι πετρες ξερουν τα αισχη της και το γεγονος οτι εβαλε μπασταρδα στο θρονο. Αλλα δεν ειναι λιγο χοντρο που εβαλε φυλακη τον αδερφο της? Ετσι γινεται στο βιβλιο? Παντως σκαβει το λακκο στο παιδι της, ειναι τοσο εγωκεντρικη που δεν καταλαβαινει αυτο. Τον εκθετει στους υποτακτικους του ως αδυναμο και του διαλυει την οποια αυτοπεποιθηση δειχνοντας του οτι δεν εχει καμμια δυναμη.


Ανυπομονω να παει ο Τυριον στην Νταναρις να αποκτησει ενδιαφερον και η δικη της ιστορια γιατι βαρεθηκα τον περιγυρο της. Ο Τυριον ειναι σταθερη αξια απο μονος του  ;D

Μου σηκωθηκε η τριχα με την σκηνη σφαγης στο τελος απο τους γιους της Αρπυιας. Ελπιζω να γλυτωσει το Γκρι Σκουληκακι και ο παππους!  :'(

Η ψυχη μου ποναει για την Σανσα  :'(
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by Nica - 16-04-2015, 09:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 16 Guest(s)