Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#9
Έχοντας διαβάσει τα βιβλία (ίσως να' ναι το λάθος μου σε ότι έχει να κάνει μ' αυτήν την ιστορία)
έχω γίνει κακός κριτικός. Η 5η σεζόν μέχρι τώρα δεν με ενθουσίασε-τράβηξε το ενδιαφέρον μου.
Το 4ο βιβλίο που λέμε όλοι βαρετό όπως κι εγώ αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι, γιατί όλοι θέλαμε να δούμε-διαβάσουμε τους κύριους χαρακτήρες, σ' αυτό είχε μόνο Σέρσεϊ και Τζέιμι,
παρά μόνο το ατελείωτο οδηπορικό της Μπριέν, είχε πολλούς νέους χαρακτήρες που "τραβούσαν".
Σ' αυτά τα 4 επισόδια ,δεν ξέρω για σας αλλά εμένα δεν ...
Επίσης στα γνωστά πρόσωπα  δεν δείχνει "το κάτι " απλά λες πάμε στο τέρμα...
Οι αλλαγές ,  δεν με ικανοποίησαν  αλλά με "επιφύλαξη"  βλέπουμε για πού  (είναι σα να βλεπω κάτι σαν κακιά απομίμιση )
Και τέλος βλέπω να τρέχει ...  όπως κι ο Μάρτιν θα πρέπει να τρέξει γιατί ...    οκ , καλό είναι κάποτε να τελειώσει τα βιβλία, αλλά να τα τελειώσει όπως τα εμπνεύστηκε κι όχι υπό πίεση (φανταστείτε αν είχε ξεκινήσει η tv-σειρά και θα έπρεπε στο επόμενο βιβλίο του να έγραφε για το "ματωμένο γάμο" ; !! )
Τι θέλω να πω με όλα ;  Αν έβλεπα για πρώτη φορά το Game of Thrones ξεκινώντας από αυτά τα επισόδια δε θα καθόμουνα να τα δω όλα από αρχή  και φυσικά δε θα αγόραζα ποτέ τα βιβλία.

ΥΓ: ανυπομονώ για τα βιβλία 
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by SANDOR CLEGANE - 16-04-2015, 10:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 26 Guest(s)