Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#32
Ο Χάουλαντ Ρηντ δεν είδε τον Τζον για να του πει τίποτα. Το ίδιο και η Γουίλλα. Η Μελ ήδη έχει δει κάποια πράγματα στις φωτιές της που για τους αναγνώστες ήταν χτυπητά (πχ: "Ζητάω από τον Ρ' λορ να μου δείξει τον Άζορ Αχάι κι αυτός μου δείχνει μόνο τον Σνόου.", όπως και κάτι άλλα με δράκους που βλέπει) αλλά αυτή έχει πειστεί ότι ο Άζορ Αχάι είναι ο Στάννις και όλα τα ερμηνεύει σύμφωνα μ' αυτό.
Δεν ξέρουμε τον τρόπο που ο Μάρτιν θα επιλέξει να κάνει την αποκάλυψη. Και βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι η αποκάλυψη δεν θα γίνει με έναν μόνο τρόπο. Θεωρώ ότι θα γίνει σταδιακά. Ότι δεν θα γίνει μόνο από έναν χαρακτήρα. Και ότι σταδιακά θα πειστεί και ο Τζον (και δεν μιλάω για τη σειρά τώρα που μπορεί απλώς να έρθει ένας από τους χαρακτήρες και να το πει στον Τζον, αλλά για τα βιβλία όπου όλα γίνονται πολύ μελετημένα). Ο Μάρτιν άλλωστε έχει πει αν δεν με απατά η μνήμη μου ότι ο Χάουλαντ Ρηντ θα εμφανιστεί σε μεταγενέστερο βιβλίο. Άρα θα έχει κάποια ανάμειξη στην αποκάλυψη κατά τη γνώμη μου. Αλλά, ναι, και ο Μπραν ίσως να έχει. Μπορεί και η Μελ. Προς το παρόν δεν είμαστε εις θέσιν να γνωρίζουμε σίγουρα.

(17-04-2015, 02:02 PM)elefantas link Wrote:Βεβαια δεν εχω διαβασει βιβλια και δεν ξερω τι μπορει να ξερει η σκληροκαρδη μετα την νεκρανασταση της.Μπορει να εχει μιλησει με τον Νεντ σαν νεκροι που ηταν και οι δυο

Αυτό μου φαίνεται λιγάκι τραβηγμένο και δεν νομίζω ότι ταιριάζει στη γραφή του Μάρτιν. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by nirne - 17-04-2015, 02:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)