Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟΣ-ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΝ
#5
(07-07-2014, 12:20 PM)Σιέρα link Wrote:Ο Μαρτιν είχε πει ότι το τέλος θα είναι γλυκόπικρο, και δεν νομίζω να είναι τύπου Τόλκιν, όπου ο Αραγκορν παντρεύεται την Αργουεν και ζουν ευτυχισμένοι.


Δεν ξέρω αν υπάρχει ανάλογο θέμα κάπου στο φορουμ αλλά θέλω να τολμήσω μια σκέψη για το ποιο θα είναι το τέλος του G.O.T.
Πιστεύω λοιπόν ότι μιας και ο Μάρτιν λέει ότι θα έχουμε γλυκόπικρο τέλος ,  ίσως ο ή οι ΑΑ (Τζον,Ντανι,Αιγκον) νικήσουν τους Άλλους σε μια μάχη χωρίς προηγούμενο άλλα θα πεθάνουν και οι τρεις. Χάνοντας έτσι το Westeros και τους τρεις πιο ικανούς ανθρώπους για να το κυβερνήσουν βυθίζοντας το στην εσωστρέφεια και τους εσωτερικούς πολέμους για κανα αιώνα ακόμα.
Ακόμα δεν ξέρω τι ρόλο μπορει να παίξει εκείνο το υλικό από το οποίο ήταν φτιαγμένο το μαχαίρι με το οποίο ο Σάμ σκότωσε τον white walker.

Μάλλον η σκέψη μου είναι η προφανής σκέψη όλων για το τέλος(όχι τι πραγματικά θέλουμε) και ίσως ο Martin  να μας εκπλήξει για άλλη μια φορά. Άλλωστε αν ήταν αυτό το τέλος θα ήμουν εγω ο συγγραφέας(και μερικοί χιλιάδες άλλοι σαν εμένα) και οχι ο ίδιος.. Tongue

edit:διορθώθηκε το πρόβλημα με την παράθεση - mod
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟΣ-ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΝ - by elefantas - 19-04-2015, 12:41 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)