Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#57
(17-04-2015, 01:25 PM)nirne link Wrote:Εννοείς την Τάφρο Κέιλιν ; [...]

Τέλος πάντων, τι ακριβώς φλασιά έφαγες; Νομίζω ότι η Σάνσα και ο Μικροδάχτυλος δεν έμειναν εκεί, απλά πέρασαν από εκεί. Τη σκηνή πιστεύω ότι μας την έδειξαν για να μας ενημερώσουν ότι η Μπριέν εξακολουθεί να τους ακολουθεί. Εσύ τι γνώμη έχεις;

edit: Τώρα έφαγα κι εγώ μεγάλη φλασιά! Υπάρχει κι άλλη σκηνή που μας προϊδεάζει για την πατρότητα του Τζον! Τρεις στο ίδιο επεισόδιο τελικά!

Ο Στάννις κάθεται και χαζεύει τον Τζον που εξασκεί στα όπλα κάποιους (ή κάτι τέτοιο) στην αυλή του Τείχους. Η Σελύς δίπλα του παρατηρεί ότι ο Στάννις τον έχει σε μεγάλη εκτίμηση αυτόν τον νεαρό. Εκείνος λέει ότι είναι Άρχοντας Διοικητής της Νυχτερινής Φρουράς κι εκείνη του απαντά ότι είναι μπάσταρδος από κάποια πόρνη κάποιου καπηλειού. Ο Στάννις τότε της απαντά: Ίσως, αλλά μια τέτοια πράξη δεν ταιριάζει στον Νεντ Σταρκ (But that wasn' t Ned Stark' s way)!!!! Ποιος ο λόγος να αναφέρει κάτι τέτοιο; Τι σημασία έχει για την κουβέντα τους το αν ταίριαζε ή όχι στον Νεντ να έχει μπάσταρδο;

Ποιος μπορεί να θεωρήσει τυχαίες πλέον τόσες αναφορές;;;;

Μπράβο!! Αυτο ήθελα, να δώσει η φλασιά μου τροφή για επόμενες φλασιές!  ;D

Κατ αρχάς σ'ευχαριστώ που με ξεκόλλησες. Η φλασιά μου ειναι βασισμένη στη θεωρεία μου ότι ΚΑΜΙΑ σκηνή της τηλεόρασης δεν ειναι παντελώς άχρηστη. Μπορεί όπως λες να ειναι απλα για να μας δείξει ότι η μπριέν τους ακολουθεί, αλλα αν δεν κάνω λάθος δείχνουν την τάφρο και στους τιτλους αρχής του επεισοδίου!! Τόσο πρεμούρα μονο για την stalker Μπριέν, δε νομίζω.

Βασικά πιστεύω ότι μας (ξανα)εισάγει τους crannogmen για να τους θυμηθούμε και επειδή αργά ή γρήγορα θα δούμε και Χάουλαντ, μη μας έρθει ξεκούδουνος... Ή για να μας θυμίσει την απροσπελαστότητα του σημείου; Δε ξέρω σίγουρα, πάντως ξέρω ότι μας το θύμησε για έναν σημαντικό λόγο!  ;D ;D
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by atropos - 20-04-2015, 06:47 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)