Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#63
"Η σειρά έχει αποκλίνει αφάνταστα από τα βιβλία" μεν, αλλα ίσως όχι όσο νομίζουμε;

Πολλές διαδρομές έχουν αλλάξει αλλα εγώ πιστεύω ότι όλες καταλήγουν σε παρόμοια σταυροδρόμια..

Κόπηκε δηλαδή ο Κουέντυν εντελώς, αλλα ξέρουμε ότι κόπηκε και καψαλίστηκε και στα βιβλία.
Κόπηκε το ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟΟΟ ταξίδι του Τύριον, αλλα πάλι στο ίδιο μέρος πάει και μαζί του και ο Αρκουδος.
Κόπηκε το απόλυτο τίποτα της Σάνσας στο Eyrie, να δουμε αν θα ξεκουμπιστεί ποτε απο εκεί στα βιβλία και που θα καταλήξουν αυτα τα 2...
Κόπηκε το αγροτικό/αγγαρία του Τζέιμι, να δούμε πως θα καταλήξει αυτός και στα βιβλία και στη σειρά.

Εγώ σύμφωνα με τα παραπάνω συμπεραίνω τα εξής:
* Οι σιδερογέννητοι που δεν ειδαμε στην τηλεόραση, δε προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό στην ιστορία και θα πάνε άδοξα, αργά ή γρήγορα. (Ή θα εμφανιστει μια αρμάδα πλοία σε κάποια φάση στο Meereen απ'το πουθενά και θα μείνουμε κάγγελο!)
* Αντίστοιχα - δε προσφέρει τελικά τίποτα ουσιαστικό - και ο νεαρός Γκρίφ και βλέπω λίγα τα ψωμιά του στα βιβλία.
* Η Σκληρόκαρδη (που ΠΕΘΑΙΝΑ ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ  >Sad ) δε ταίριαζε πλέον επειδή η Μπριεν παραανέβηκε και ο Τζέιμι παρακατέβηκε, οπότε απαλύφθηκε. Ίσως ότι ειναι να κάνει στα βιβλία να γίνει απο μόνο του ή να το κάνει κάποιος άλλος. (ακόμα ελπίζω πάντως να κάνει ένα κρυφο φινάλε στη σαιζον και να τρελαθώ  :Smile )
* Σημαντικό ρόλο θα παίξει η Μυρσέλα και γενικά το Ντορν για να βάλαν στο παιχνίδι του Νότου και τον Τζέιμι.
* Σημαντικό ρόλο θα παίξει και η Sireen γιατί μας τη δείχνουν πολύ συχνά ενώ θα μπορούσαν ΑΝΕΤΑ να την αγνοήσουν.

Αυτά φυσικά ειναι δικές μου μεταφράσεις των όσων βλέπω, μπορεί και να ειμαι 100% λάθος  ??? .
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by atropos - 20-04-2015, 09:15 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)