Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#66
Γενικά, μιλάς σαν να υποστήριξε κανείς ότι πρέπει να είναι ολόιδια η σειρά με τα βιβλία. Όχι, νομίζω κανείς δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο και κανείς δεν περιμένει κάτι τέτοιο. Από το να επισπευσθούν όμως κάποια γεγονότα μέχρι το σημείο να αλλάξουν χαρακτήρες, πλοκές, να αφαιρεθούν ολόκληρες ιστορίες, άλλοι χαρακτήρες να πάρουν τη θέση άλλων χαρακτήρων, ακόμη κι αν διαφέρουν παρασάγγας ως χαρακτήρες, να αλλαχθεί ακόμη και η φιλοσοφία πολύ συχνά, υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Και γι' αυτό δεν κάθομαι να συζητήσω λεπτομερώς του τι θα ήταν δικαιολογημένο να αλλάξει σ' αυτό το σημείο που έχουμε φτάσει και τι όχι. Γιατί το θεωρώ εντελώς περιττό.

Όσο για την τούρτα που ανέφερες, δεν ξέρω αν γνωρίζεις από μαγειρική/ζαχαροπλαστική αλλά με δεδομένο ότι κάποιος γνωρίζει καλά τη δουλειά του, δηλαδή είναι καλός μάγειρας/ζαχαροπλάστης (και απ' ό, τι έχω καταλάβει εσύ θεωρείς ότι οι D&D είναι αστέρια στη δουλειά τους), δεν μπορώ να καταλάβω πόσες πιθανότητες θα υπήρχαν με μια εξαιρετικά πετυχημένη συνταγή να έβγαινε μια τούρτα που να μην τρώγεται. Θα έπρεπε να είναι άσχετοι οι τύποι από ζαχαροπλαστική για να το καταφέρουν αυτό, ειλικρινά.
Και πάλι, δεν είμαστε καθόλου σίγουροι ότι η "τούρτα" που θα βγάλουν οι D&D θα είναι μια τούρτα με παρόμοια εμφάνιση και με καλή παρότι διαφορετική γεύση, όπως είπες χαρακτηριστικά. Μπορεί να είναι και καλύτερη από του Μάρτιν αλλά μπορεί και να μην τρώγεται. Μην προεξοφλείς λοιπόν τίποτα. Ο καθένας βέβαια, κρίνει το αποτέλεσμα από αυτά που βλέπει ως τώρα για το τι "τούρτα" ετοιμάζονται να βγάλουν.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by nirne - 20-04-2015, 10:11 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)