Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#67
Βασικά αφήνω τη μεταφορά με την τούρτα, αρκέτα μας πήγε, αλλα δε γίνεται apply ως τέλους Big Grin.

Όχι, δε τους θεωρώ αστέρια στη δουλειά τους, γιατί δεν είμαι του χώρου, ούτε υπερψαγμένος/παραγωγός wannabe  ;D . Απλά κρίνω όπως βλέπω τα πράγματα, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και απλά λέω τη γνώμη μου, δε θέλω να σου την περάσω και φυσικά να "αντιπαραβαλθούμε" συζητώντας λεπτομέρειες. Το γράψιμο τους άλλωστε το θεωρώ σε κάποια σημεία επιεικώς μέτριο και οι σκηνές που ειναι 100% δικιές τους πολλές φορές βγάζουν μάτια (In a bad way αλλά και ορισμένες φορές in a good!).

Απ'ότι κατάλαβα απ'όσα λες, είσαι λίγο (ή πολύ) απογοητευμένη απο τις αλλαγές, σωστά; Σέβομαι 100% την άποψη σου και να σου πω ότι και εμένα σε προηγούμενες σαιζόν που δεν ήταν και ΤΟΣΟ μεγάλες όσο τώρα οι διαφορές, σπαζόμουνα (και που να'ξερα τι με περιμένει!) πολύ.

Όταν ειδα το φετεινό σπέσιαλ επεισόδιο και ειδα το μέγεθος του όλου εγχειρήματος, αλλα και όταν συζήτησα με πολλούς φίλους που τους ενοχλεί η αργή (κατα τη γνώμη τους πλοκή) και είδα ότι τους μισούς χαρακτήρες δε τους θυμούνται, εκτίμησα πολύ περισσότερο το έργο τους. Έχουν ένα budget συγκεκριμένο και μ'αυτό μας δίνουν αυτό το αποτέλεσμα. Εάν θυσίαζαν ένα κομμάτι του για να μας δείξουν όσα έγιναν πιο πιστοί στα βιβλία, θα είχαμε πολλούς παραπάνω ηθοποιούς, σκηνές και - άποψη μου - κατώτερο αποτέλεσμα.

Μακάρι στο μέλλον να ξαναγυρίσουν άλλοι τη σειρά με σενάριο τα ίδια τα βιβλία (προφανώς εννοώ πολύ κοντά) και να ξαναείμαστε εδώ να το ξανασυζητάμε  Smile , αλλα δε νομίζω προσωπικά ότι θα ήταν εφικτό. Και δε θεωρώ τους D&D τρομερούς, απλά έχω μεγάλο σεβασμό για το αποτέλεσμα που βγαίνει στην τηλεόραση και προσπαθεί να ισορροπίσει τα θέλω των αναγνωστών και των απλών θεατών.

Απλά συμφωνώ με την προσέγγιση τους.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by atropos - 20-04-2015, 10:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 14 Guest(s)