Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy
#82
Καταρχάς...

(20-04-2015, 07:08 AM)atropos link Wrote:Χάουι: Α! Την ΝΤΕΜΕΚ αδερφή του Τζον Ταργκάρυεν λέτε;!
* άβολη σιωπή *
...

.... +1 karma στον atropos γιατί κλαίω!!!

(Επιτέλους, είδα και αυτό το επεισόδιο. Να μπούμε σε μια σειρά ξανά. Ένα επεισόδιο την εβδομάδα. Είχα βγει εκτός προγράμματος με αυτό το leak...)

1) Λοιπόν. Απ΄ότι φαίνεται, η Cersei θα τα βάλει με όλους και με όλα σε αυτόν τον κύκλο. Και με τον Μικροδάχτυλο. Την κατάληξη της κόντρας της με την Marg την γνωρίζουμε, μένει να δούμε που θα βγάλει και η κόντρα της με τον Μικροδάχτυλο, και κατ΄επέκταση όλο το storyline της Sansa στο Winterfell. Btw, εγώ δεν σοκαρίστικα και ιδιαίτερα όταν ο Μικροδάχτυλος έσκασε το παραμύθι στη Sansa για τον Ramsey. Μάλλον το περίμενα, και είναι μια ιστορία που περιμένω με ενδιαφέρον την εξέλιξη του...

Σε αυτό το σημείο όμως, και με αφορμή το διαφαινόμενο storyline της Sansa, πρέπει να απευθύνω μια ανοιχτή επιστολή-προειδοποίηση στους δημιουργούς της σειράς:

Αγαπητοί μου...λατρεύω.. μπλα...μπλα.. μπλα...
Αλλά (!!!) όταν έχετε αποφασίσει να αλλάξετε την ιστορία σε σχέση με τα βιβλία ΤΟΣΟ πολύ, να το κάνετε με την σχετική σπουδή που αρμόζει στην ιστορία, και όχι για να κάνετε αρπαχτές του ενός-δυο επεισοδίων χάριν εντυπωσιασμού και για να γεμίσετε τον χρόνο!!! Κοινώς, αν δούμε ότι η Sansa πήγε στο Winterfell και παντρεύτηκε τον ψυχάκια μόνο και μόνο για να τη δούμε να γυρνάει στο Vale στο τέλος του κύκλου, καταλήγοντας εκεί που βρίσκεται στο τέλος του ADWD.... θα πέσει πολύ γιούχα εκ μέρους μου, σοβαρά μιλάω!!!! >Sad

2) Συνεχίζοντας, πρέπει να πω ότι atropos και nirne μου προκάλεσαν ...ταχυπαλμία και ψυχική φθορά  Smile Big Grin με την θεωρία τους περί συνάντησης Howland Reed και Brienne!!!! (Ακόμα να συνέλθω, με τα υπογλώσσια είμαι ανά χείρας! Tongue) Σε αυτή την περίπτωση, εγώ θα πάω για interview για δουλειά σε έναν από τους Οίκους του Μικροδάχτυλου!!! Tongue  8) ;D  Ή,ακόμα καλύτερα, μπορεί να πάω να γίνω septon... Να αποκοπώ εντελώς από τα εγκόσμια, να μην με ενδιαφέρει τίποτα... :o

3) Επιτρέψτε να πω ότι μπορεί να δούμε τους Aegon/Griff και Jon Connington στη σειρά. To ότι δεν τους είδαμε μέχρι τώρα μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα. Θυμηθείτε ότι και τα αδέλφια Reed τα είδαμε στη σειρά σε μεταγενέστερο σημείο, ενώ και το introduction τους στη σειρά έγινε με διαφορετικό τρόπο από ότι στα βιβλία... Wink Ας περιμένουμε και τον επόμενο κύκλο...

4) Ο TV Stannis είναι από τα καλύτερα moments της σειράς. Ακόμα και αν τον δούμε κάποια στιγμή να καθαρίζει ψάρια για να ταΐσει μια πεινασμένη ημίγυμνη Άγρια... Και τότε, κορυφή θα είναι...
Μην ξεχάσω να πω εδώ ότι η αναφορά του στους Stonemen (στη συζήτηση που είχε με την κόρη του) , σαφώς και είναι προ-οικονομία για την μετέπειτα συνάντηση του Tyrion με τους ίδιους... 

5) Η Μεγάλη Σιωπή του Μικροδάχτυλου όταν η Sansa του λέει ότι o Rhaegar απήγαγε, βίασε και σκότωσε την Lyanna... Υπάρχει κάτι που ΔΕΝ γνωρίζεις ρε μεγάλε Littlefinger;;; 8) Σε συνδυασμό, δε, με τις bedtime stories του Ser Barristan σχετικά με τον Rhaegar, η επιβεβαίωση της θεωρίας R + L = J είναι επικείμενη... 

Μόνο που αν η θεωρία γίνει πραγματικότητα ΠΡΩΤΑ στη σειρά και ΚΑΤΟΠΙΝ στα βιβλία...η αντίδραση μου θα είναι η εξής:

[Image: bc39fd77b95c22fff332e8bf38ff78b52c88da48...0f2cf7.jpg]

Φιλικά,
sunspear


Υ.Γ.
Dorne!!! Sandsnakes!!! Jaime!!! Bronn!!!
ΥΕΑΑΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!

Unbowed, Unbent, Unbroken
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 4ο - The Sons Of The Harpy - by sunspear - 28-04-2015, 10:41 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 29 Guest(s)