Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken
#27
@nirne (και no one), Χμμμμ έχεις δίκιο για το ότι παρανόησα τα όσα είπατε.

Δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή ειμαι άντρας ( ; ), αλλα την ιστορία της Σάνσα στη σειρά δε την πήρα καθόλου "φεμινιστικά" όπως εσείς. Για μένα θα μπορούσε κάλλιστα να ειναι άντρας στη θέση της και όπως έχουμε δει πολλές φορές τώρα, όταν παίζεις το παιχνίδι του στέμματος, πολλές φορές τα πράγματα δεν θα έρθουν όπως τα ήθελες. Η Σάνσα λοιπόν αν και ακούσια στην αρχή, μπηκε στο παιχνίδι, στη συνέχεια παίζοντας και βγαίνοντας καθαρή (στα δικά μου μάτια) γλυκάθηκε... Έτσι λοιπόν ακόμη και όταν της παρουσιάστηκε η ευκαιρία να βγει απο το παιχνίδι (ή έστω να σταματήσει να ειναι πιόνι του μικροδάχτυλου) και να ησυχάσει μέσω της Μπριεν, αυτή παρέμεινε στο παιχνίδι ενώ μάλιστα ήξερε και τον Μικροδάχτυλο και τους Μπόλτονς, τι καθάρματα ειναι.

Εγώ δεν ειδα μια γυναίκα που δυνάμωσε και μετά την τσάκισαν οι σεναριογράφοι όπως εσείς. Εγώ είδα άλλον ένα παίχτη να προσπαθεί να φτάσει μακρύτερα απόσο μπορεί και να του έρχεται τώρα κάτι άσχημο.. Όπως συνέβη και με άλλους άνδρες αλλα και με άλλες γυναίκες και γενικά κατα τη λογική του Μάρτιν. Ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί εδώ το διαχωρίσατε ως φεμινισμό.  :-\

ΥΓ: Τυχερή βέβαια η Σάνσα γιατί παρότι δείχνει να χάνει στο παιχνίδι, έρχεται ο Στάνις και πάντα έχει την ΑΓΙΑ Μπριεν standby, όποτε θέλει ανάβει καντήλι και σώζεται!
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken - by atropos - 19-05-2015, 11:03 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)