Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken
#41
Σχόλια πάνω στο επεισόδιο.
.
Καταρχάς με εκνεύρισε αρκετα η σκηνή που ο Littlefinger φτάνει στο Kings Landing.Συναντά εκεί τον Lansel Lannister.Ο Lansel στα βιβλία ήταν αλαζόνας και ανόητος και μετά τον τραυματισμό του εγινε θρήσκος ευσεβής και κατά τη γνώμη μου ανόητος.Φλώρος θα έλεγα.Και μετα εδώ μας δείχνουν ένα φοβερό και τρομερό Brother Lansel με το επτακκτινο αστέρι στο μέτωπο και πουλάει τρέλα.Εντάξει ήρεμα μαγκα, μη μας δειρεις...

Arya

Οι σκήνές τις Arya ήταν αρκετα καλές αν και με εμένα συγκεκριμένα μου φαίνονται βαρετές, εκτος απο αυτην στην αίθουσα με τα πρόσωπα.Αυτη ηταν amazing.

Tyrion and Jorah

Nα πω την αλήθεια μου αρέσουν οι σκηνές Tyrion και Jorah και το κάπως πιο φιλικο κλιμα που εχουν αναπτύξει μεταξύ τους σε αντιθεση με αυτο που γινοταν στα βιβλία.καταλήγω να συμπαθώ τον Jorah και νομίζω ότι και ο ηθοποιός κανει καλη δουλεια.
Όσο για την ατάκα του δουλέμπορου για το πουλί του Tyrion και  τις μαγικές ιδιοτητες , ε, εκεί δεν μπόρεσα να μην γελάσω αν και θα προτιμούσα να το έλεγε ο Haldon Halfmaester.


Dorne


Οι σκηνές στο Dorne ήταν απογοητευτικές. Αν και μου αρέσουν οι ηθοποιοί που επιλέχτηκαν για τους ρόλους του Doran και του Areo.Οι μάχη όμως ήταν αντιπροσωπευτική κατώτερων ταινιών και παραγωγών όπως και εχει ηδη αναφερθεί.
και τα Sand Snakes επίσης με απογοητέυουν
Η Tyene υποτίθεται ότι εκπέμπει αθωότητα και είναι ξανθή με άδολα γαλάζια μάτια.Στα βιβλία παρουσιάζεται ήρεμη και δεν τραβάει υποψίες.Έτσι λοιπόν το γεγονός ότι ορμάει στον Bronn αφου της λέει:''Για κοριτσι δεν πολεμας ασχημα'' ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ
Η Nymeria υποτίθεται ότι έχει τα χαρακτηριστικά της Βαλύρια αλλά εδω την εκαναν κλωνο της Obara.
H Obara καλή ήταν πάντως.(I fight for DORNE.WHO DO U FIGHT FOR???) εκει πέρα θα ειχε πλακα να της ελεγε ο Αρηο ''For ur mother'', θα ηταν και αληθινο ;D Big Grin ;D Wink ;D
Ο Trystan από την άλλη... ήρεμα ρε μάγκα την ειδες μαναρι... πας να δειρεις και τον Μπρον... :o

Οσο για τον Littlfinger, οταν εβλεπα το επεισοδιο ειχε ανοιχτη κληση σκαιπ με ενα φιλο μου.Η πρώτη μου αντίδραση όταν τον ειδα να μιλάει στη Σέρσει ηταν:''Ε, στο Got εχει ενα τρομερο π*****.Έτσι οπως τον εχουν κανει τα σχεδια του πραγματικά ειναι δυσνοητα...

θα συμφωνησω με τον Godric για την δικη του Λορας(οτι να ναι) και τα στοιχεια που τον εκριναν ενοχο

Και τώρα, Σανσα time.
Απογοητευτικές σκηνές.Ανεπίσημος Γάμος.
Δεν θα ελεγα την ολοκληρωση του γαμου βιασμο, αλλα  με εκπλήσσουν τα οσα ειπε η Sophie Turner για αυτο που συνεβη στη Σανσα.
http://www.ew.com/article/2015/05/17/gam...sa-wedding
Αν πραγματικά θέλει να συμμετάσχει ο Θήον είμαι βεβαιος πως δεν εχει ιδεα τι την περιμενει με βαση οσα συνεβησαν στα βιβλια.Τα θελει και ο κωλος της lol.

Σε γενικές γραμμές το επεισοδιο ειχε καποιες καλες στιγμές αλλα μαλλον ηταν αδιαφορο και λιγο απογοητευτικο.
Οχι μονο γελοιοποιουν καποιους χαρακτήρες αλλά νομίζω είναι φανερό πως οι παραγωγοί και ο σεναριογράφος δεν καταλαβαίνουν τι πραγματικά παιζεται.

Σορυ που σας κουρασα αλλα ειμαι φλυαρος τι να κανουμε; Smile
και το επεισοδιο αυτο εχει προκαλεισει πραγματικα πολλη συζητηση στα ξενα φορουμ

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken - by robb stark of the north - 19-05-2015, 03:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 29 Guest(s)