Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken
#44
Δεν μπορώ να πω το επεισόδιο απογοητευτικό αλλά με ξένισε απίστευτα η σκηνή με την Ολένα στην άμαξα (περίμενα να δω καμιά επίθεση) και η σκηνή μεταξύ Σέρσεϊ και Μικροδάχτυλου - η σκέψη μου ήταν "μα αυτή δεν τον κάλεσε; τι τον ρωτάει κιόλας;".

Πιστεύω πως ο ΜΔ θέλει τη Σάνσα για τον εαυτό του ώστε να νομιμοποιήσει τη θέση του Φύλακα του Βορρά.

Όσον αφορά τον χαρακτήρα της Σάνσα... τείνω στο ότι τρενάρουν την πυγμή της μέχρι να ξυπνήσει ο Θήον γιατί φάνηκε ένα μικρό δείγμα της εξέλιξης που μας είχαν δείξει στον προηγούμενο κύκλο όταν ξέχεσε με το γάντι τη Μιράντα.
Σίγουρα δεν είναι ακόμη... player γιατί δεν έχει επιλογές για ό,τι κάνει - ήταν υποχρεωμένη να ακολουθήσει τον ΜΔ στο Έυρι όπως ήταν υποχρεωμένη να παντρευτεί τον Μπόλτον - δεν έχει πού να πάει, είναι μόνη της. Κ μη μου πείτε για τη Μπριέν κ για την άλλη που της είπε για το κερί, δεν ξέρει κανέναν από αυτούς κ δεν έχει λόγους να τους εμπιστευτεί. Ευελπιστώ όμως ότι όντως θα χειραγωγήσει το σιχαμένο ανώμαλο κ θα τον οδηγήσει σε φρικτά βασανιστήρια είτε ψυχολογικά είτε σωματικά (because he's worth it, μετά θα το κάνει διαφήμιση κ η L'oreal). Από τον προηγούμενο κύκλο, πάντως, τη συμπαθώ πολύ.

Στη μάχη στους Κήπους περίμενα να καρδιοχτυπήσω και, για την ακρίβεια, περίμενα να δω τραυματισμό ή/και θάνατο του Μπρον, αντίθετα τη γλύτωσε με μια... γρατζουνιά. Σίγουρα δε θέλω να δω αποκεφαλισμό/τιμωρία της Ελάρια, θα ξενερώσω. Επιπλέον δε μας δίνουν/δεν υπάρχει ο χρόνος να δούμε ξεχωριστά την προσωπικότητα του κάθε Φιδιού κ τα κάνουν λίγο σούπα (κρατάω επιφυλάξεις όμως γιατί αυτή η ιστορία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα).

Μου την έδωσε η Σέρσεϊ... αν και δεν έχω σε εκτίμηση τη Μάρτζερυ, ανυπομονώ για το επεισόδιο που η so called Queenmother θα εξευτελιστεί (κ η L'oreal θα κερδίσει άλλη μια διαφήμιση Tongue)

Εννοείται ότι η μεγαλειώδης σκηνή του επεισοδίου ήταν η Άρυα στην αίθουσα με τα πρόσωπα.
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 6ο - Unbowed, Unbent, Unbroken - by Venier - 19-05-2015, 10:27 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 30 Guest(s)