Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#8
ΑΙΜΟΝ
Τίποτα άλλο.
Οι καλύτερες σκηνές ενός γενικά βαρετού κατά την άποψή μου επεισοδίου.
Όταν ο Μέιστερ Αίμον ανέφερε για πρώτη φορά τον Εγκ, με πήραν τα ζουμιά. Όταν είπε το "Εγκ, ονειρεύτηκα ότι ήμουν γέρος" ούτε μπορώ να σας περιγράψω τι ένιωσα. Με συγκλόνισε η σκηνή. Ίσως επειδή ήμουν προετοιμασμένη να συγκλονιστώ μιας και είχα συγκλονιστεί μ' αυτή τη σκηνή από τα βιβλία ή ίσως επειδή γνωρίζω τον Εγκ απ' όταν ήταν παιδάκι και τη σχέση που είχαν τα δυο αδέρφια έχοντας διαβάσει τα Ντανκ και Εγκ. Plus η ερμηνεία του ηθοποιού. Θεούλης λατρεμένος! Τι κρίμα που οι καλές σκηνές είναι τόσο σύντομες...

Σε άλλα μέτωπα τώρα:

Βορράς:
-Χαίρομαι που επιτέλους μας δείχνουν πραγματικό χιόνι. Yeah, winter is coming finally! Μ' άρεσε που έδειξε τους στρατιώτες του Στάννις να κρυώνουν. Ήταν πολύ πιο δραματικά τα πράγματα στα βιβλία και κάτι έπρεπε να μας δείξουν για τις συνθήκες που επικρατούσαν.
-Οι "μαγκιές" της Σάνσα στον Ράμσεϊ με ξενερώνουν αγρίως.
-Θυελλοκόρακες;;;;;;;; Είχε προσλάβει ο Στάννις τον μισθοφορικό λόχο του Νταάριο  και μου διέφυγε;;;
-Μας έπρηξαν με τα κοντινά του Όλλι. Εντάξει, το εμπεδώσαμε ότι αυτός θα κάνει τη βρώμικη δουλειά, όχι άλλο κάρβουνο, D&D!

Ντορν:
-Θεέ, πόσο πιο γελοία μπορεί να γίνει ακόμη αυτή η ιστορία;;;;;;;;;;

Έσσος:
-Συνάντηση Νταινέρυς-Τύριον. Ανυπομονώ για από δω και πέρα.
-Ο Τζόρα δεν τους σκότωνε τους μονομάχους, έτσι δεν είναι;

Κινγκς Λάντινγκ:
-Βαρετά σχεδόν όλα.

Για όσους δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία και θέλουν να μάθουν ποιος ήταν ο Εγκ, μπορούν να κάνουν κλικ σ' αυτόν τον σύνδεσμο: Αίγκον V
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by nirne - 25-05-2015, 01:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 14 Guest(s)