Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#36
Με παραξένεψε είναι αλήθεια η σκηνή που ο Theon ανοίγει την πόρτα και πέφτει πάνω στο Ramsay. Στην αρχή σκέφτηκα, μα καλά ο Ramsay γευματίζει στο ρημαγμένο τον πύργο? Μετά κατάλαβα ότι προφανώς ενεργεί ακόμα ως Reek.

Όσο για τη συζήτηση LF με την Olenna, ειλικρινά κι εκεί χάθηκα προς στιγμήν γιατί πίστευα ότι ο Lancel είχε ήδη ομολογήσει σχετικά με τη Cersei, και τώρα φαίνεται να ανατρέπονται τα δεδομένα στην περίπτωση αυτή. Αν και σκέφτομαι ότι ίσως να αναφέρεται τελικά στον Olyvar, ότι θα θέσει σε κίνηση κάποιο σχέδιο ανατροπής της μαρτυρίας του ώστε να αφεθούν ελεύθερα τα αδέλφια. Η άποψη μου είναι ότι ο LF θέλει να διατηρεί επικοινωνιακά με όλες τις οικογένειες τις άριστες πολτικές επαφές που έχει καλλιεργήσει με αποτέλεσμα να είναι κερδισμένος ανεξάρτητα από την έκβαση της υπόθεσης. Ο Olyvar ήταν δώρο για τη Cersei, και τώρα θα χρησιμοποιηθεί προς στήριξη των Tyrell.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι η Arya και o Jaime είναι σε stand by σε αυτόν τον κύκλο. Και για την πρώτη έχω μια θεωρία για το τι θα κάνει τελικά, ο Jaime πάλι, αν δε συμβεί κάτι απροσδόκητο στο Dorne, πραγματικά δεν ξέρω πού θα καταλήξει.
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by karmarmi - 26-05-2015, 11:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)