Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#46
Στο έστειλα σε pm τελικά γιατί όσα έγραφα δεν αφορούσαν το thread ουσιαστικά και σκέφτηκα ότι κακώς το βαραίνω, αλλα δε πειράζει  Tongue .

Αφού δε νομίζεις ότι έκανες κανενα κακό απομονώνοντας λέξεις απο όσα λέω τότε τι να πω, πάσο.

Εμένα μου αρέσει να "αναμασώ" γιατί μου αρέσει να μου αλλάζουν γνώμη όταν η δική μου ειναι μεσω των δικών μου γυαλιών και να βλέπω άλλες οπτικές απ'τη δική μου. Γι αυτο ίσως να γίνομαι κουραστικός σε κάποια ζητήματα και γι αυτο ζητώ συγνώμη, απλά προσπαθώ να καταλάβω αν έχω δίκιο που επιμένω ή όχι.

Σχετικά με όσα γράφεις για τον Τζέιμι, κ εγώ έχω παραδεχτεί ότι το Ντορν γενικα ειναι ΤΡΕΛΗ απογοήτευση όπως το δείχνουν στη σειρά. Αυτο δε σημαίνει όμως ότι ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ειναι χάλια και ούτε επειδή μια σκηνή έχει γυμνό, σχεδιάστηκε για το γυμνό και μόνο. Στο σχεδιασμό των επεισοδίων εικάζω ότι δε θα είπανε "σκηνή 5η στήθος και ότι ναναι", στο κάτω κάτω HBO είναι, όχι MEGA CHANNEL.

Τώρα για τον Τζέιμι ή ακόμη και για τον Τύριον, δεν ήθελα να πω με το "πελαγοδρομεί" ότι δεν ειναι ενδιαφέρον το ανάγνωσμα. Όμως τα περισσότερα ενδιαφέρντα σαυτά τα ταξίδια γίνονται στο κεφάλι των δύο αυτών και στο τι σκέφτονται στη νέα αυτή σελίδα της ιστορίας τους καθώς τη ζουν. Τηλεοπτικά οι απαιτήσεις είναι τρομακτικά μεγαλύτερες και δε τα βλέπω αυτά τα κεφάλαια εύκολο να αποδωθούν, άσε που σίγουρα θα ανέβαζαν το budget αν χώριζαν σκηνικά Τζέιμι και Νορν... Απο την άλλη πλευρά ίσως βέβαια και να έχεις δίκιο και να ήταν λάθος η επιλογή τους να αλλάξουν τις ιστορίες.

Πάντως οι αλλαγές του Τύριον και της Σάνσα κατ εμε ήταν πετυχημένες γιατί και τη Σάνσα θέλω να βλέπω πλέον αφού φαίνεται ότι είναι ταλαντούχα ηθοποιός τελικά και τα ζευγάρια του Τύριον με Βάρυς/Τζόρα ήταν πετυχημένα. Η ιστορία του Τζέιμι έγινε χάλια αντικειμενικά, αυτό ισχύει.

Εγώ πάντως δεν είδα κανένα ανασφαλές φίδι. Έτσι το έπαιξε στην αρχή στον Μπρον, ενώ ήξερε ότι απο στιγμή σε στιγμή θα άρχιζε να πεθαίνει και θα την παρακαλούσε για τη ζωή του. Σαν παιχνίδι δύναμης το είδα εγώ, ανασφάλεια σε καμια περίπτωση.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by atropos - 27-05-2015, 11:04 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)