Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#48
@atropos

Δεν νομίζω ότι το είχες βαρύνει καθόλου, πάντως. Το πρόβλημα για μένα εξακολουθεί να είναι το γιατί σ' ενόχλησε το ότι έκανα quote μ' αυτό που συμφωνούσα από τα λεγόμενά σου και είπα ότι συμφωνώ. Λες ότι απομόνωσα φράση σου κι αυτό ακούγεται διαφορετικό από αυτό που έκανα. Εγώ απλά πήρα μια φράση από την ανάρτησή σου και είπα ότι μ' αυτήν συμφωνώ. Τίποτα περισσότερο ή λιγότερο από αυτό που κι εγώ κι εσύ και όλοι μας κάνουμε σε όλα τα φόρα του κόσμου. Ούτε προσβλητικό είναι, ούτε βάζουμε λόγια σε κάποιον που δεν είπε. Τώρα αν για κάποιο λόγο εσύ το είδες διαφορετικά, δεν ξέρω τι να πω.

Ένας από τους λόγους που δεν θέλω να αναλύω εις μάκρος όλη την ώρα τα αρνητικά της σειράς είναι γιατί το κάθε θρεντ θα καταλήξει να μοιάζει σαν συζήτηση/ανταλλαγή απόψεων/πόλεμος (ανάλογα με το ύφος των συνομιλητών πάντα) ανάμεσα σ' αυτούς που "συμπαθούν" τη σειρά και αυτούς που "δεν την συμπαθούν". Άλλες οπτικές βλέπω συνέχεια εδώ μέσα και τις δικές σου αναρτήσεις τις διαβάζω πολύ προσεκτικά, άσχετα αν διαφωνώ μ' αυτές. Δίνω την ευκαιρία λοιπόν στον εαυτό μου να μου αλλάξει γνώμη κάποιος άλλος, αλλά διατηρώ και το δικαίωμα, όπως ο καθένας, να πειστώ ή να συνεχίσω να διαφωνώ. Τα γυαλιά του άλλου λοιπόν, θεωρώ ότι τα φοράμε και μόνο που διαβάζουμε ο ένας τον άλλον. Αλλά μπορούμε να βρισκόμαστε εδώ και μόνο γι' αυτό, για ανταλλαγή απόψεων. Δεν είναι απαραίτητο να πείθει ο ένας τον άλλον. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον και αυτό ακολουθώ στις αναρτήσεις μου.

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by nirne - 27-05-2015, 11:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)