Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift
#49
@nirne
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το θέμα της σειράς. Πραγματικά δεν επιθυμώ να επεκταθώ στο θέμα αυτό, αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που οι D & D αντιμετωπίζουν τις περισσότερες γυναίκες στη σειρά (ειδικά τις Sansa, Brienne και Asha-Yara) παραγκωνίζοντας εντελώς τι θέλει να πει γι αυτές ο συγγραφέας, είναι ενδεικτικός των απόψεων τους για το γυναικείο φύλο και τη νοημοσύνη των τηλεθεατών.

Και το τι συνιστά κατα γενική ομολογία μια βαρετή σειρά κεφαλαίων στα βιβλία, και ότι με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει να ευχαριστούμε τους παραγωγούς για τη δράση που προσφέρουν σύμφωνα πάντα με τις απόψεις της συντριπτικής πλειοψηφίας των φαν, εμένα δε μου αρκεί. Πραγματικά δε μου φαίνεται πειστικό ότι τα κεφάλαια της Brienne είναι αντικείμενο κριτικής για τον αργό ρυθμό της πλοκής που προσφέρουν, όταν κατά τη γνώμη μου είναι από τα καλύτερα που έχει γράψει ο Martin από λογοτεχνικής υφής, ενώ στη σειρά τι ακριβώς κάνει τόσα επεισόδια, κοιτάζει το Winterfell απ' το παράθυρο του πανδοχείου? Βάζω στοίχημα ότι αν την έβαζες να ζωγραφίσει το κάστρο, θα έπαιρνε και το πρώτο βραβείο ζωγραφικής... 
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 7ο - The Gift - by karmarmi - 27-05-2015, 11:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)