Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting για τον 6ο κύκλο και Τελευταία Νέα
#2
Κατ' αρχήν να πω ότι αυτά τα νέα σημαίνουν χαράς ευαγγέλια για πολλούς αναγνώστες που λατρεύουν τους Σιδερογέννητους και είχαν απογοητευτεί οικτρά πιστεύοντας ότι έχουν αφαιρεθεί εντελώς από τη σειρά. Πιθανότατα λοιπόν θα δούμε Έουρον ή Βικτάριον ή συνδυασμό των δύο σε έναν.

Επίσης, οι δύο σέπτον (Μέριμπαλντ και Πρεσβύτερος) είναι δύο πολύ ενδιαφέρουσες μορφές στα βιβλία που μας βοηθούν να μάθουμε για τις απώλειες του Πολέμου των Πέντε Βασιλέων από την πλευρά του απλού λαού, γιατί μέχρι πρόσφατα ήμασταν μόνιμα σχεδόν (με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια, αλλά και πάλι) μέσα σε παλάτια και συντροφιά με άρχοντες. Είμαι περίεργη να δω πώς θα χειριστούν τον χαρακτήρα. Όσον αφορά στο χαρακτήρα της ιστορίας του οποίου ενδεχομένως να αποτελέσει μέρος ο σέπτον, συμφωνώ μαζί σου. Το ίδιο είχα σκεφτεί κι εγώ.

Για τον πατέρα του Σαμ, είναι κι αυτός ενδιαφέρων χαρακτήρας αν και ασυμπάθιστος (προσωπική άποψη). Είναι στρατιωτικός και είναι συνέχεια στα στρατόπεδα από τη στιγμή που εμφανίζεται στα βιβλία, αλλά ίσως στη σειρά να μας τον δείξει στο σπίτι του, για να υπάρξει συνάντηση με το Σαμ. Λέω εγώ τώρα...

Προσωπικά για μένα ωστόσο, υπάρχει μια δόση απογοήτευσης, γιατί διατηρούσα μια απειροελάχιστη ελπίδα ότι τουλάχιστον ένας από τους δύο αγαπημένους μου χαρακτήρες που παραλείφθηκαν στη σειρά, θα εμφανιζόταν στον έκτο κύκλο. Και μιλάω για τον Αίγκον καθώς με το Ντορν που μας έδωσαν, δεν υπήρχε καμιά πιθανότητα να έχουμε Αριάν.
Κρίμα.

edit:
Για όσους επιθυμούν να διαβάσουν για το θέμα στα ελληνικά, μπορούν να πάνε σ' αυτόν τον σύνδεσμο όπου υπάρχει το σχετικό άρθρο στο μπλογκ μας:

http://westeros.gr/component/k2/item/770-6
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Casting για τον 6ο κύκλο - Τελευταία Νέα - by nirne - 27-05-2015, 09:10 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 35 Guest(s)