Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting για τον 6ο κύκλο και Τελευταία Νέα
#6
Καταρχάς να πω ότι ανανέωσα το OP γιατί ξέχασα να προσθέσω κάτι ενδιαφέρον από το τέλος του άρθρου σχετικά με τα τρία αγόρια που ζητάνε για κάποιους μικρούς ρόλους.

Λοιπόν, όλως περιέργως είμαι ενθουσιασμένη με την προοπτική ένταξης του Euron στο καστ, μολονότι τον αντιπαθώ αφάνταστα και αυτόν και τον αδελφό του τον Victarion. Αλλά σε τελική ανάλυση πάντα πίστευα ότι ο Euron θα είναι πολύ σημαντικός για την εξέλιξη της πλοκής, και για το λόγο αυτό η ιδέα ότι θα κοβόταν τελικά ποτέ δεν μου φάνηκε πιστευτή. Κάπου διάβασα ότι κάποτε στο ξεκίνημα της σειράς το HBO είχε αναρτήσει στο επίσημο site τα γενεαλογικά δέντρα των σημαντικών οικογενειών της Westeros - ίσως, να υπάρχουν ακόμη αυτά - κι εκεί αναφερόταν ρητά ο Euron ως αδελφός του Balon. Επομένως, υπήρχε πάντα πρόθεση από την πλευρά των παραγωγών να τον χρησιμοποιήσουν.

Από την άλλη πλευρά, βέβαια, η απουσία του Victarion και του Aeron από το δέντρο αυτό σημαίνει ότι θα έχουν την τύχη της Arianne, πράγμα που με στενοχωρεί λίγο, γιατί μετά τον Theon και την Asha - και το σοφολογιότατο θείο Rodrik Harlaw - ο Aeron είναι για μένα ο πιο ενδιαφέρον Ironborn.

Πάντως δε θα είναι η πρώτη φορά που ένας ρόλος στη σειρά θα μου αλλάξει άποψη για κάποιο χαρακτήρα από τα βιβλία, γιατί και o Stannis δεν μου έκανε καμία εντύπωση στα βιβλία, αλλά τελικά ο Stephen Dillane με έκανε να αναθεωρήσω γρήγορα την άποψή μου. Και οφείλω να ομολογήσω ότι ακούγονται πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις για το όνομα του ηθοποιού που θα πάρει το ρόλο (π.χ. Mads Mikkelsen.)

Και ναι, συμφωνώ ότι για τις ανάγκες της ιστορίας, βλέπε δηλαδή Dany, η οποία είναι και τελικός στόχος του Euron με αποτέλεσμα να χρησιμοποιεί το Victarion ως μέσο για να την προσεγγίσει, θα πάρει ο ρόλος στοιχεία και από το Vic στα βιβλία.

"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: Casting για τον 6ο κύκλο - Τελευταία Νέα - by karmarmi - 28-05-2015, 10:46 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)