Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
#18
(01-06-2015, 01:08 PM)Jons Spearwife link Wrote:Επίσης φέτος είναι η χρονιά των Jon&Sansa.

Α, σίγουρα! Θα αποτολμήσω μάλιστα την πρόωρη πρόβλεψη ότι η Sansa θα είναι παρούσα για το σύνολο του κύκλου. Ο Jon βέβαια έχασε το έκτο επεισόδιο, αλλά σε ό, τι έχει να κάνει με τον τηλεοπτικό χρόνο προβολής του, θα έλεγα ότι o Τyrion έχει ηττηθεί κατά κράτος. Κάπου το έχει παραδεχτεί αυτό κι ο ίδιος ο Harrington, αν δε με απατά η μνήμη μου.

Επίσης, καλά τώρα, υπάρχει περίπτωση να δει κάποιος το επεισόδιο αυτό και να μην αποχωρήσει με την αίσθηση ότι, ναι, ο Jon είναι ο Azor Ahai. Είμαι τόσο, μα τόσο, περήφανη για το Jon μας.  Smile Big Grin ;D

Κι έπειτα, να κι ο Sam: "Jon, always comes back." Μπορούμε, συνεπώς, να εφησυχάσουμε σε ό, τι έχει να κάνει με το... μέλλον του Jon στην ιστορία.  Wink

Αν μάλιστα επιχειρήσουμε να συγκρίνουμε τις - εικοσάλεπτες, παρακαλώ - σκηνές του Jon και την εντύπωση κορύφωσης που άνετα δημιουργούν στο κοινό με τα μινι-μαθήματα πολιτικής του Tyrion στη Dany, τότε νομίζω ότι έχουμε...νικητή.

@ nirne

Προσωπικά την αποκάλυψη του σημερινού επεισοδίου με το βαλυριανό ατσάλι, στη σκηνή δηλαδή που θρυμματίζεται το σπαθί του Night's King, θα έλεγα ότι την περίμενα σε κάποιο βαθμό, από τότε που είδαμε τη Brienne να κατεβάζει το σπαθί της και να συνθλίβει αυτό του ιππότη του Vale.

Αλήθεια, τι μπορούμε να περιμένουμε από τη Brienne και τον Oathkeeper? 
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome - by karmarmi - 01-06-2015, 01:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)