Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
#49

WOOOOOOO00000000000000oooooooooooOOOOOOOOOOOOOW
Απο που να ξεκινησω?
Τα εχετε πει ολα για τη μαχη στο Χαρντχοουμ και δεν εχω και τι να πω...ΕΠΟΣ!!!

Θα σταθω σε αλλο σημειο του επεισοδιου και αυτο ειναι η κουβεντα Τυριον/Ντανυ με παρεα το κρασακι τους..
Καποια στιγμη η Ντανυ ρωτα τον Τυριον γιατι σκοτωσε τον πατερα του και αυτος απαντα

"Καποια μερα, αν αποφασισεις να μη με εκτελεσεις θα σου πω γιατι σκοτωσα τον πατερα μου...Κι αν ποτε ερθει αυτη η μερα θα χρειαστουμε περισσοτερο κρασι..."

Αυτο με εβαλε σε σκεψεις...
Γιατι θα χρειαστουν πιο πολυ κρασι? Δεν νομιζω οτι εχει να κανει ο λογος μονο με τον Τυριον...και δε νομιζω η Ντανυ να χρειαστει κρασι αν μαθει το λογο...Γιατι να πιουν μετα την αποκαλυψη του μυστικου...βασικα ο Τυριον αν ο λογος αφορα μονο αυτον μπορει να πιει πολυ γιατι θα θυμηθει πολλα...αλλα η Ντανυ δε νομιζω να παθει κατι εκτος και αν ο λογος αφορα και εκεινη και τον πατερα της...

Βασισμενος στην φατσα του LF οταν του λεει η Σανσα στο γουιντερφελ  για τη θεια της που και καλα την βιασε ο Ραιγκαρ και τη σκοτωσε..ξερετε αυτη η φατσα τι ακουω θεε μου...δεν ειναι αυτη η αληθεια...μονο εγω ξερω..  και αφου ο Βαρυς ειναι ενας αλλος παντογνωστης και "κουτσομπολης" σαν τον LF σκεφτηκα οτι ισως να του ειπε καποιο μυστικο με καποιο τροπο εδω και καιρο...Ισως για την πατροτητα του...? Εσεις τι λετε? εγω δεν εχω βρει αλλο λογο παντως για την οινοποσια μετα την αποκαλυψη του λογου..



Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome - by elefantas - 01-06-2015, 09:57 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)