Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
#75
1  Παιδιά, λίγο καλμάρετε (πιστεύω μετά τον πρώτο ενθουσιασμό σιγά σιγά να γίνεται),  επειδή έδειξε μια "μάχη" (που δεν ήταν καν μάχη, αλλά επέλαση-εισβολή)  με "ζόμπι"  λίγο εκστασιαστήκαμε! Τότε ας βλέπαμε κάτι άλλο , ας πούμε θρίλερ με ζόμπι  και με ιππότες. Εδώ αυτό που τραβάει είναι πιο πολύ το μυστήριο (σχετικά με τους Άλλους) και οι ίντριγκες  γενικότερα στο Got,  και σίγουρα δεν είναι το καλύτερο (απ' τη φετινή σεζόν, ίσως ... μέχρι το επόμενο) της σειράς .
Τώρα για το επεισόδιο (απ’ την αρχή) :
(αν και είναι όλα διαφορετικά απ’ το βιβλίο)  Μου άρεσε η παρουσία  και «πάντρεμα» Τύριον-Ντάνυ  κι απηύδησα  με την εμμονή κι επιμονή του Τζόρα (αλλά οκ, είναι ερωτευμένος ) .
Είδαμε τη Σέρσεϊ ( οκ, πολύ καλή ηθοποιός ) στα γνωστά ξεσπάσματά της  και  μου «έβγαλε» αυτά που διάβαζα στο βιβλίο,
Για: Ράμσεϊ,  έδειξε και τον αλαζονικό χαρακτήρα του  και την υπέρμετρη σιγουριά του («δώσε μου 20 καλούς άντρες»).
Για:  Όλλυ,  πιστεύω  ότι  αν υπήρχαν εταιρίες στοιχημάτων για το GoT,  (στο τι μας προϊδεάζει) θα έπαιρνε από 1  εως και -1 !
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome - by SANDOR CLEGANE - 02-06-2015, 12:46 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)