Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Χωρίς σπόιλερς] - Eπεισόδιο 8o - Hardhome
#4
Μήπως παρατηρήσατε τη στιγμή που διαλύθηκε ο white walker αν υπήρξε κάποια μείωση της έντασης της επίθεσης των Στοιχειών ή αν κάποια απ' αυτά κατέρευσαν (νομίζω όχι) ;
Και αυτό το λέω για  τυχόν μελλοντική εξόντωση των Στοιχειών.  Πρακτικά θα πρέπει να έχουν σωρεία όπλων από δρακόγυαλο ή βαλυριανών σπαθιών, αιχμών κ.α.  κάτι που νομίζω ότι συγκριτικά και με τον αυξανόμενο αριθμό των Στοιχειών (που αυτά σκοτώνονται και με τη φωτιά) που στη στιγμή της μάχης άντε δες ποιος είναι μπροστά (αλλά και πίσω και δίπλα σου) θα πρέπει να σκεφτούμε μήπως  όταν επιτευχθεί η εξόντωση των Άλλων ή του αρχηγού τους  όλοι οι νεκροζώντανοι καταρεύσουν,  γιατί στρατηγικά το μόνο  που έχουν να κάνουν οι White Walker είναι να στέλνουν ορδες στοιχειών  και να τους ξαναανασταίνουν  , άρα χρειάζεται  κάποια παγίδα με δόλωμα. 
Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι δεν πάνε στο νερό ,  άρα κι εκεί μπορεί να γίνει κάτι.
Όλο αυτό το έγραψα  ως λύση στο γρίφο στο "πώς αντιμετωπίζεται  η πλημμύρα των Στοιχειών κι η εξολόθρευση των Λευκών Οδοιπόρων"  και μιλάω για ολική εξολόθρευση  αλλίως μια απ' τα ίδια.  Βέβαια υπάρχει κι ο θρύλος του Άζορ Αχάι , αλλά  αυτόν στο westeros το γνωρίζουν λίγοι κι εγώ μιλάω τι θα έκανα εγώ αν ήμουν ο Τζον ή κάποιος άλλος.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Χωρίς σπόιλερς] - Eπεισόδιο 8o - Hardhome - by SANDOR CLEGANE - 02-06-2015, 02:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)