Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
#90
(03-06-2015, 07:40 AM)atropos link Wrote:Εγώ πάλι είδα έναν Μικρό Νέντ Στάρκ εδώ, παιδί μεγαλωμένο απτον πατέρα του να κάνει τα ίδια λάθη με αυτον με το ίδιο θάρρος και περηφάνεια.

Καλα, εδώ και αν διαφωνώ 100%.

Ποιοί άγριοι θα τον πίστευαν τον Τόρμουντ αν πήγαινε μόνος του; Το ότι πήγε και ο Τζον εκεί, στο στόμα του λύκου εδειξε ΠΟΛΛΑ στους Άγριους, τους έδειξε ότι δεν μιλάνε με άλλο ένα κοράκι διοικητή, αλλα με έναν άνθρωπο που ενδιαφέρεται αρκετά ώστε να πάει μέχει εκεί. Στη συνέχεια είδαν έναν άρχοντα διοικητή να παίρνει τη φρουρά και να ορμάει πάνω στους Άλλους πρώτος. Τον είδαν να σκοτώνει έναν Λευκό Οδοιπόρο και να φεύγει απο τη μάχη τελευταίος! Τον είδαν να σώζει ουσιαστικά ο ίδιος, 5000 απο αυτους (και να γλυτώνει παράλληλα τον κόσμο απο 5000 επιπλέον νεκραναστημένους).

ΤΩΡΑ που τα είδαν αυτά, νομίζω ότι ΚΑΝΕΙΣ τους δεν θα αμφισβητεί τις προθέσεις του. Έτσι είναι οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ βασιλιάδες (ή θα έπρεπε να είναι..). Μπροστά στη μάχη με γνόμωνα το γενικό καλό και ότι βγει. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση ο Τζον κέρδισε ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Κι εγώ μαζί σου, atropos, για την ερμηνεία που δίνεις σε ό, τι αφορά την ανατροφή του Jon και το ρόλο που ανέλαβε στις διαπραγματεύσεις με τους Wildlings και τη μάχη που ακολούθησε.

Και ναι, σίγουρα ο Jon έκανε ένα σημαντικό βήμα ως προς την εκπλήρωση της προφητείας, και με τη στάση του αυτή ανταποκρίνεται στο αρχέτυπο του ήρωα.

Είναι πραγματικά κρίμα το γεγονός ότι μια τόσο σημαντική επιτυχία σύντομα θα "σβήσει" απέναντι στις προσωπικές φιλοδοξίες και προκαταλήψεις.  Sad
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome - by karmarmi - 03-06-2015, 08:10 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)