Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome
#92
Συμφωνω κι εγω οτι χωρις τον Τζον δεν ειχε ελπιδες ο Τορμουντ να πεισει τους αγριους, ηδη δεν τον πιστευαν με τον Τζον διπλα. Απλα επειδη ο Τζον τους μιλησα ειλικρινα και παραδεχθηκε πραγματα που δεν ειχε λογο να παραδεχθει (οπως η τεχνικη λεπτομερεια οτι σκοτωσε τον Μανς ενω ουσιαστικα τον λυτρωσε γιατι θα πεθαινε στη φωτια) τους εκανε να καταλαβουν οτι μπορουν να τον εμπιστευτουν.

Παντως σκεφτομουν οτι οι Αλλοι εκαναν ολη αυτη τη φασαρια μπροστα στα Κορακια ενω θα μπορουσαν να επιτεθουν μετα διακριτικα, για επιδειξη υπεροχης. Να δειξουν τι μπορουν να κανουν, να σκορπισουν τον τρομο. Και αναρρωτιεμαι γιατι δεν τους κυνηγησαν στο νερο, ειδικα τον Τζον που σιγουρα τους μπηκε στο ματι μπορουσαν να τον κυνηγησουν, δεν ηταν τοσο μακρια. Οποτε ειτε υπαρχει οντως θεμα με το νερο (αλλα μου φαινεται περιεργο τουλαχιστον για τα στοιχεια) ειτε εχουν αλλο λογο.

Σιγουρα πιστευω οτι ειναι θεμα ημερων να επιτεθουν στο Μαυρο Καστρο διοτι δεν εχουν αλλο λογο να περιμενουν (αρπαξαν ολους τους αγριους με τη μια) και δεν θα ηταν σοφο να τους δωσουν περισσοτερο χρονο να ετοιμαστουν. Λετε να τελειωσει η σεζον με τους Αλλους προ των πυλων?  :o

Υστερα σκεφτομαι αυτο για τον Αζορ που λετε (γαβ  ;D ) οτι δεν μας εχει συνηθισει το σοου στο μεταφυσικο (αν εξαιρεσουμε τον αναστημενο λεγεωναριο και την Μελισανδρα) στα οποια και δεν εχει εμβαθυνει πολυ και αναρρωτιεμαι πως θα το χειριστουν. Μου φαινεται περιεργο να ανστηθει ξαφνικα οντας καποιος αλλος. Περισσοτερο θα περιμενα να τον δω να μαχαιρωνεται αλλα να μη πεθαινει και αυτη η στιγμη της αποκαλυψης να ξυπνα μεσα του κατι που κοιμοταν βαθια και να εξελισσεται. Να ανακαλυπτει δλδ το κρυμμενο μυστικο μεσα του.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς]- Επεισόδιο 8ο - Hardhome - by Nica - 03-06-2015, 10:14 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)