Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
#6
Συγκλονιστικο τελος!!!!!!!!! Τσιριζα απο τον ενθουσιασμο μου και χειροκροτουσα!!!! Καταπληκτικο!!!!

Πανω που ελεγα "καλα πως εξαφανιστηκαν οι καμικαζι, τελικα ηταν ο γαμπρος το αφεντικο τους" διαψευστηκα και εγινε το ελα να δεις!!! Ευτυχως που πηρε το ματι μου οταν μπηκα εδω τον δρακο και ετσι περιμενα εναγωνιως να φανει. Ηταν καταπληκτικο, φοβερες σκηνες!!!! Πιστευω ομως οτι τωρα ξανα θα εχουμε νεα της Ντανυ στον επομενο κυκλο.


Για την Σιριν δεν το περιμενα πραγματικα.... :'(..οταν εδιωξε ο Στανις τον πως τον λενε καταλαβα τι της ξημερωνε! Η καημενη παγιδευτηκε απο τον μπαμπα και ειπε θελει να βοηθησει χωρις να περιμενει οτι θα την καψουν ζωντανη. Μεχρι τελευταια στιγμη πιστευα οτι το καθαρμα ο Σταννις θα μετανοιωνε κι αντ αυτου ηταν η σκυλα μανα της που συγκινηθηκε. Εκλαψα!  :'( Πιστευω οτι ο Πως τον λενε δεν θα τον συγχωρησει ποτε γι αυτο.

Και τι θα συμβει τωρα βρε παιδια? Θα βγει κανα σκιωδες ομοιωμα να φαει τους Μπολτον? Τι θα κανει ο περιβοητος Θεος? Και γιατι δεν το εκανε αυτο εξαρχης αντι να παθαινουν κρυοπαγηματα αυτη η αχρηστη μαγισσα? Ουτε καν να δει στη φωτια τον εμπρησμο, το ειδε αφου συνεβει. Φχαριστω βρε!  >Sad

Ωραια η σκηνη στο Μαυρο Καστρο με την αγωνια του Τζον.
Ωραιος ο Τυριον
Υποφερτες μεχρι και οι σκηνες στο Ντορν αν και αναρρωτιεμαι που θα παει η ιστορια σερνοντας τους στο Kings Landing.

Οταν ειδα την Αρυα να παρακολουθει τη σκηνη στο μπουρδελο περιμενα οτι θα εμφανιστει αυτη ως οδαλισκη για να τον σκοτωσει. Λετε να το κανει στο επομενο επεισοδιο? Λογικα δεν θα την θυμαται ο αλλος?
Ειμαι σιγουρη παντως οτι ο Ζακεν καταλαβε τι εκανε οταν τους ειπε ψεμματα.

Γενικως οι περισσοτερες σκηνες πρεπει να ταν εκτος βιβλιων ετσι?
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by Nica - 08-06-2015, 10:11 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)