Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
#15
Για το αγγιγμα που λετε πιστευω οτι ειναι κολλητικο οταν ακουμπα η πασχουσα περιοχη οπως γινεται με καποιες μολυσματικες αρρωστιες που εκδηλωνονται στο δερμα. Για αυτο ο Τζορα κυκλοφορει ακομα αναμεσα τους και ηταν καπως σκεφτικος πριν της πιασει το χερι. Δεν θα διακινδυνευε τη ζωη της. Νομιζω οτι ειναι κατι γνωστο σε αυτους που αντιμετωπιζουν αυτη την αρρωστια.


Για το οτι καβαλικευει το δρακο ετσι οπως το βλεπω εγω δεν νομιζω οτι ειναι καποια ιδιαιτερη κληρονομικη ικανοτητα (δεδομενου οτι γνωριζεις απο ιππασια τα βασικα) απλα ειναι θεμα κατα ποσο τολμας να το κανεις και στο επιτρεπει ο δρακος  8)

Εμεινα βεβαια με την απορια πως θα γλυτωσουν οσοι εμειναν πισω διοτι ηταν περικυκλωμενοι και φαινοταν λιγα τα ψωμια τους. Δεν ειναι περιεργο να απομακρυνθουν ξαφνικα οι καμικαζι και να μην αδραξουν την ευκαιρια να σφαξουν τους βασικους υποστηριχτες της βασιλισσας?

Α η απορια μου ηταν η εξης. Δειχνουν ξαφνικα τους καμικαζι να σκοτωνουν κοσμο στις εξεδρες, αντρες και γυναικες αδιακριτως. Γιατι βρε παιδια τους σκοτωνουν? Λαος ηταν και λογικα ηταν και της αρχουσας ταξης. Ποιοι ειναι πια αυτοι και σφαζουν ολο τον κοσμο? Θεωρητικα εχουμε ανθρωπους της αρχουσας ταξης που εξανιστανται στην κατοχη της Ντανυ και θελουν να απελευθερωσουν την πολη τους. Γιατι να σφαζουν δικα τους ατομα? Γυναικες της καλης κοινωνιας? Ειλικρινα μου φανηκε κουφο.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by Nica - 08-06-2015, 11:28 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)