Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
#29
(08-06-2015, 11:28 AM)Nica link Wrote:Α η απορια μου ηταν η εξης. Δειχνουν ξαφνικα τους καμικαζι να σκοτωνουν κοσμο στις εξεδρες, αντρες και γυναικες αδιακριτως. Γιατι βρε παιδια τους σκοτωνουν? Λαος ηταν και λογικα ηταν και της αρχουσας ταξης. Ποιοι ειναι πια αυτοι και σφαζουν ολο τον κοσμο? Θεωρητικα εχουμε ανθρωπους της αρχουσας ταξης που εξανιστανται στην κατοχη της Ντανυ και θελουν να απελευθερωσουν την πολη τους. Γιατι να σφαζουν δικα τους ατομα? Γυναικες της καλης κοινωνιας? Ειλικρινα μου φανηκε κουφο.

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν όταν άρχισαν να σφάζουν. Δεν έχει λογική να τους σκοτώσουν όλους, πόσο μάλλον τις γυναίκες. Όταν προσπαθείς να δολοφονήσεις τη βασίλισσα πρώτα κοιτάς να καθαρίσεις τους φρουρούς της και τους άντρες που μπορεί να την υπερασπίσουν. Και όχι από ευγένεια, αλλά για να μην σε σκοτώσουν. Από πού κι ως πού  να επιτεθούν σε μία άμαχη γυναίκα;

Απλά προσπαθούν να προκαλέσουν: "Μουχαχα είμαστε οι Γιοι της Άρπυιας και είμαστε κακοί!"

Όπως και τον Μέρυν Τραντ γι αυτό τον βάλανε παιδόφιλο, μιας και κανείς δε θυμάται ότι σκότωσε (ή και όχι) τον Σύριο Φορέλ.

Την Ελλάρια συνεχίσαν να την παρουσιάζουν ενοχλητική και ανόητη - αυτή τη φορά πρόσβαλλε τον άρχοντα του οίκου της, μπροστά σε έναν Λάννιστερ.

Τον Στάννις απλά τον καταστρέψανε σα χαρακτήρα στη σειρά. Ανεπανόρθωτα αυτή τη φορά.

Για την Σελύζ έχουμε πάλι ασυνέπεια, μέχρι τώρα αντιπαθούσε τη Σηρήν και ξαφνικά φοβάται μην πεθάνει.

Η σκηνή που ήρθε ο δράκος ήταν πράγματι επικότατη.

Οι υπόλοιπες σκηνές ήταν μέτριες, αλλά τουλάχιστον όχι κακές.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by no one - 08-06-2015, 05:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)