Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
#75
Nirne και εγώ γι αυτο το συζητησα, μήπως κάποιος είχε κάποια καλύτερη εξήγηση απο τη δική μου (που δεν ειναι καλή, γι αυτο και το συζητάω.. Tongue ).

Εγώ εννοούσα ότι δεν τους βάζει "πλαγίως", απο την άποψη ότι δεν τους φέρνει με τη μια νότια του τείχους, φέρνοντας τη φρουρά προ τετελεσμένου γεγονότος.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι βασικά, αν τους έφερνε απο νότια, είμαι σίγουρος ότι στην πορεία θα έμεναν τα 1/10 και ΑΝ ως το Castle Black... Φέρνοντας τους απο την πόρτα, εκτός του ότι καταμετρούνται, παραμένουν και "ελεγμένοι".

ΥΓ: Για τα γυναικόπαιδα που είπες, βόρεια παιδιά είναι, λογικά αντέχουν λίγο παραπάνω κρύο και η απόσταση ειναι η ίδια. Και γι αυτο που είπες για το να αναγκαζόταν να γυρίσουν πίσω, ε δεν υπήρχε πίσω. Ήταν ή αυτό ή τέλος, αποκλείεται αν δεν τους εβαζαν μέσα, να τους πήγαινε ο Τζον απο θαλάσσης. Βασικά σ'αυτή την περίπτωση θα είχε "τελειώσει" ο Τζον.

Απλά ήθελα να το είχαν εξηγήσει λίγο καλύτερα, ίιισως και να το κάνουν στο επόμενο επεισόδιο.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by atropos - 09-06-2015, 11:41 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 17 Guest(s)