Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
Ωραίο επεισόδιο!!!!!!!

Τι σκηνάρα με την Ντάνυ στον δράκο!!!!!!!! Αν κ τρόμαξα λίγο που την άγγιξε ο Τζόρα-μ'ένακορμίό,τικάνω, αλλά νομίζω ότι για να μεταδώσει την ασθένεια θα πρέπει να ακουμπήσει κάποιον με το μολυσμένο σημείο.
Το ότι μαχαίρωσαν τον επίδοξο γαμπρό μου έκανε εντύπωση, ήταν τόσο ύποπτο όσο έπρεπε για να υποθέσουμε ότι μπορεί να έγινε για να "αθωωθεί". Μα από πού ξεφύτρωσαν όλοι αυτοί βρε παιδιά; Πότε θα μάθουμε ποιοι είναι κ τι θέλουν;!

Αυτό με τη Σηρίν δεν το περίμενα. Ήταν σοκ που το επέτρεψε ο Στάννις - παρ'όλο που είχε όλους τους αντικειμενικούς λόγους με το μέρος του για να το κάνει. Τι να πω, μπορεί να μας βγει κ ΑΑ κ να μην ξέρουμε από πού μάς ήρθε. Η αντίδραση της Σελύζ... τράαατζικ! Εντελώς άκυρη και τρομερή σεναριακή ασυνέπεια. Μπορεί να αποφασίσει να προδώσει τον Στάννις στους Μπόλτον... ή στη Μπριέν. Κ εγώ το σκέφτηκα πάντως ότι ο Ντέιβος μπορεί να τον εγκαταλείψει.

Εννοείται ότι ο πώς-λένε-τον-κούκλο-απρόσωπο δεν έχαψε την ιστορία της Άρυα, όλα είναι μέρος της εκπαίδευσής της.

Ο Θορ δεν ξέρω γιατί εν τέλει άνοιξε τις Πύλες. Δεν ξέρω κατά πόσο όντως παραδέχεται τον Τζον ή αν το έκανε απλά από αίσθηση καθήκοντος ή θέλει να δείξει τη δύναμή του ότι κ καλά "μπαίνεις γιατί στο επιτρέπω εγώ". Αυτή την αίσθηση μου έδωσε πάντως, ότι ήταν δλδ επίδειξη δύναμης.

Οι σκηνές στο Ντορν τραγικά περιττές. Οι τρεις Χάριτες πιο αδιάφορες πεθαίνεις, ο Μπρον γλάστρα σε πρωινάδικο των 90s', ο Τζέιμ μια δεκαετία πιο πίσω "είμαι πατέρας, είμαι θεογκόμενος, έχω κάνει αλητείες, παιδί μου μη ντύνεσαι έτσι δεν είναι σωστό, ποιο είναι το βλαχαδερό που τη γουστάρει". Η ηθοποιός που υποδύεται την Ελάρια μου αρέσει πολύ (αν κ ως Ελλάρια δεν μπορώ να την κρίνω, προβληματίζομαι γι'αυτά που λέτε όσοι έχετε διαβάσει τα βιβλία) όμως τα δάκρυα στον βασιλιά του Ντορν μου έκαναν εντύπωση, δλδ πότε πρόλαβε κ συγκινήθηκε; Ότι όντως θα αφήσει την εκδίκηση για τον θάνατο του Όμπερυν κ ο πόνος είναι αβάσταχτος; Μετάνοιωσε σε 5 λεπτά;
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by Venier - 11-06-2015, 10:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)