Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons
[member=191]phoenix[/member]

Όσον αφορά το 4ο: Ναι, το μυαλό μου κι εμένα εκεί πήγε  με το που η Ντάνυ έκλεισε τα μάτια, μάλλον επειδή ήξερα τι θα ακολουθήσει βέβαια. Αλλά το γεγονός ότι ο Ντρόγκον εμφανίστηκε μόλις δυο δευτερόλεπτα αργότερα, μου διέψευσε την εντύπωση ότι θα έδειχναν κάτι τέτοιο, μιας και ο δράκος βρισκόταν ήδη σχεδόν πάνω από την αρένα ως τότε, άρα δεν φάνηκε να είχε έρθει επειδή τον κάλεσε εκείνη.

Πιστεύω ωστόσο ότι στη σειρά παρουσίασαν την Ντάνυ να ελέγχει καλύτερα τον Ντρόγκον απ' ό, τι στα βιβλία. Εκτός από ένα ουρλιαχτό προς το μέρος της που ήταν μάλλον αυθόρμητο, αυτό που έδειξαν στην ουσία ήταν ότι γαλήνεψε μόλις την είδε και την άφησε να ανέβει με την ησυχία της πάνω του. Στα βιβλία αν θυμάμαι καλά, δεν δίστασε να την κάψει και η Ντάνυ ανέβηκε όπως όπως πάνω του, σε κατάσταση σχεδόν πανικού.

Προσωπικά πάντως και πέρα από τη σειρά, θεωρώ ότι η Νταινέρυς θα τον ελέγξει τον Ντρόγκον με κάποιον τρόπο. Αργά ή γρήγορα. Δεν ξέρω αν θα το κάνει από μόνη της ή με τη βοήθεια των γνώσεων ενδεχομένως κάποιου άλλου (πχ Τύριον), αλλά έχω την αίσθηση ότι θα τον ελέγξει τελικά.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 9ο - The Dance of Dragons - by nirne - 12-06-2015, 06:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)