Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αντιδράσεις στο Δέκατο Επεισόδιο του 5ου Κύκλου
#50
(16-06-2015, 02:35 PM)Σιέρα link Wrote: [member=3199]Ελενη Κ[/member]
Οι παραγωγοί είχαν πει πρόφατα ότι τα βιβλία και η σειρά θα φτάσουν στο ίδιο σημείο αλλά από διαφορετικούς δρόμους, ή κάτι τέτοιο. Τώρα για τον Τζον, εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι σημαντικός, απλώς δεν ξέρουμε τι θα γίνει στο τέλος και πως...

[member=3005]summer[/member]

Ναι! Το πραγματικό του όνομα είναι Τζον Τζέραλντ Ο'Χάρα Ταργκάρυεν! ;D Πάντως το σχόλιο του Μάρτιν δεν ήταν και πολύ πετυχημένο. Η κινηματογραφική μεταφορά του Όσα Παίρνει ο Άνεμος ήταν πιστή στο πνεύμα των βιβλίων. Το ίδιο πια δεν ισχύει για το GOT. Το να απαλείφεις πλοκές ή να συνδυάζεις χαρακτήρες είναι απαραίτητο. Το να αφαιρείς τα κίνητρα των χαρακτήρων και να τους κάνεις επιφανειακούς είναι προχειρότητα.

Tουλάχιστον βρήκαμε τη μάνα του ;D

Ε αφού τους αφήνει όμως...λογικά δεν τον ενοχλεί...δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο μπορεί να επέμβει...εγώ έχω καταλάβει πως χρησιμοποιούν περισσότερο τα βιβλία του σαν draft και πάνω εκεί σχεδιάζουν την δική τους πλοκή (για την εξυπηρέτηση του τηλεοπτικού κοινού - δεν τους νοιάζει να είναι πιστοί στα βιβλία), αλλά μόνο να κρατήσουν τη γενική κατεύθυνση του Μάρτιν ώστε όλοι οι δρόμοι να οδηγήσουν στη Ρώμη, τελικά.


Reply


Messages In This Thread
Απ: Αντιδράσεις στο Δέκατο Επεισόδιο του 5ου Κύκλου - by summer - 16-06-2015, 02:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)