Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The road to hell is paved with good intentions.
#8
Ήμαρτον πια αυτό το παράλογο μίσος για τους Ταργκάρυεν.Δεν θα πω πολλά,κάποια τα έχω ξαναπεί,αλλά εκ του αποτελέσματος η εκθρόνιση του Αίρυς οδήγησε σε πολύ χειρότερα γεγονότα από αυτά που συνέβησαν επί της βασιλείας του.Ο απλός λαός μέχρι και να γίνει ο πόλεμος δεν είχε κανένα πρόβλημα και γενικά υπήρχε μεγαλύτερη άνεση και αφθονία των αγαθών.Εγώ νομίζω ότι πράγματι υπήρχε ένα είδος ''συνωμοσίας'' από καιρό για την εκθρόνιση των Ταργκάρυεν και ότι κάποτε έτσι και αλλιώς θα γινόταν κάποιος πόλεμος.Ο Ραίγκαρ νομίζω προσπάθησε να αποτρέψει κάτι τέτοιο,είχε μάλλον άλλους σκοπούς που οδήγησαν σε άλλα αποτελέσματα.Όσον αναφορά αυτόν πιστεύω ότι θα μάθουμε πολλά πράγματα ακόμα στα επόμενα βιβλία και τότε θα μπορέσουμε να κρίνουμε τους καρπούς των πράξεων του  :o.Τέλος,η Νταινέρυς πράγματι δεν είναι ο αξιότερος ηγέτης που υπήρξε,αλλά όσο περνάει ο καιρός μαθαίνει και μη έχοντας πολλούς ακόμα άξιους ηγέτες να αναλάβουνε δράση στον Πόλεμο και να πάρουνε τον Θρόνο πιστεύω δεν είναι η χειρότερη λύση.Πάντως άμα δεν τελειώσουνε τα βιβλία νομίζω δεν έχουν νόημα αυτές οι συζητήσεις,μπορεί να διαψευτούμε και να αλλάξουν πολλά πράγματα.

Υ.Γ.Το WOIAF είναι γραμμένο από έναν μέιστερ που ήθελε να γλύψει τον Ρόμπερτ οπότε σίγουρα μην περιμένετε να διαβάσετε τουλάχιστον για την πλευρά των Ταργκς απόλυτα αντικειμενικά σχόλια και αληθινά γεγονότα.
BURN THEM ALL


Messages In This Thread
Απ: The road to hell is paved with good intentions. - by Aerion Targaryen - 26-06-2015, 03:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)